Розділи сайту
Мастрід
Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі
 |
Запитання-відповіді
Питання №3914 |
Lora
17/08/2013 × 10:15 | Доброго дня!
Скажіть будь ласка, чи потрібно в бібліографічному описі
законів постанов,указів за скісною рискою вказувати назву організації, що видає
документ, якщо ця назва уже вказана в заголовку бібліографічного опису ? І чи
потрібно робити це, якщо бібліографічний опис законодавчого документа складено
під назвою?
Дякую.
Відповідь надіслано на Вашу ел. скриньку 28.08.13р. о 14.15. |
Питання №3912 |
Svetlana 16/08/2013 × 14:30 | Добрый день! Подскажите пожалуйста! Как литература обменного фонда должна учитываться в бухгалтерии? как сличить данные суммарной книги обменного фонда с данными бух.учёта если в бухгалтерии ведётся групповой учёт нематериальных активов. А иногда литература которая приходит через обменный фонд без цены, как же быть в этом случае?
Відповідь. Організація та порядок обміну, перерозподілу і розповсюдження документів серед бібліотек України через систему обмінних фондів прописані в «Інструкції про організацію та порядок обміну, перерозподілу і розповсюдження документів серед бібліотек України через систему обмінних фондів» (затверджено Наказом Міністерства культури і мистецтв України 23.03.2005 N 152)/Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0347-05 . Згідно п. 3.2.вищезазначеної Інструкції: «Обмінний фонд відокремлений від основного фонду, на баланс бібліотеки-фондоутримувача не береться та не використовується для обслуговування читачів». Але надходження за програмами книговидання (всеукраїнськими, регіональними» «Українська книга» тощо) обліковуються таким чином: накладні і акти на прийом здаються в бухгалтерію на позабалансовий облік; при вибутті цих видань в бухгалтерію здаються акти вибуття і видання знімаються з позабалансового обліку.
Бухгалтерія проводить облік на позабалансових рахунках згідно Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 26.06.2013 № 611 /Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z1214-13/page?text=%EF%EE%E7%E0%E1%E0%EB%E0%ED%F1%EE%E2%B3+%F0%E0%F5%F3%ED%EA%E8 .
За більш детальними роз'ясненнями звертатися за тел.: (о44) 257 -61 -57.
Зав. відділу ОРФ НПБУ – Кришевич Т.В., виконавець - гол. бібліотекар ОРФ Косова Т.П.
|
Питання №3910 |
Olena
15/08/2013 × 14:48 | Підкажіть , будь ласка, чи можна в Зошиті обліку документів, одержаних від користувачів взамін загублених, замість підпису користувача ставити підпис бібліотекаря?
ДЯКУЮ!
Відповідь. Підпис користувача в “Зошиті обліку книг, прийнятих від читачів взамін загублених” - обов’язковий. Підпис підтверджує здійснення заміни загубленого документа на аналогічний або рівноцінний. На основі заповнених граф у «Зошиті …» складається відповідний акт. |
Питання №3909 |
tatiyana
15/08/2013 × 13:44 | Доброго дня ! Допоможіть, будь ласка, визначити індекс
на видання:
1.Федотов Г. Я. Плетение из сухих трав.-М.: Эксмо-пресс, 2002.2. Витвицкая М. Э.Икебана.Аранжировка.Флористика (искусство составления букета).3. Губер Т. Флористика. Новые идеи для декорирования. - М. : Арт-родник,2007.Дякуємо!
Відповідь. За таблицями ББК для масових бібліотек: 1) Федотов Г. Я. Плетение из сухих трав - 37.248; 2) Витвицкая М. Э.Икебана.Аранжировка.Флористика (искусство составления букета) – 85.127; 3) Губер Т. Флористика. Новые идеи для декорирования – 85.127 + 85.128
Гол. бібліотекар ВК – Лобінова В.М.
|
Питання №3908 |
Natalya
15/08/2013 × 12:52 | Подскажите, пожалуйста, срок пользования книгами по МБА и в каком размере должна браться оплата за пользование.
Відповідь.Пропонуємо перечитати власні правила користування ЦБС (бібліотекою). Зазвичай книги висилаються у тимчасове користування терміном від 15 до 30 діб. Дозволимо нагадати, що згідно п. 2.6 «Типових правил користування бібліотеками в Україні»: рідкісні та цінні документи, довідкові видання, а також видання, одержані по МБА, видаються для користування тільки у читальному залі /Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0449-99. ЦБС разом з бухгалтерією самостійно проводить розрахунок платної послуги за користування міжбібліотечним абонементом (пересилання документів) (див. п. 14 Переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 р. N 1271/Режим доступу: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1271-2011-п ). |
Питання №3906 |
Natali
14/08/2013 × 15:37 | До питання 3903. Дякую за увагу до мого питання! Всеж хочу уточнити. Після децентралізації кілька бібліотек в місті і одна - в селі об єдналися в юридичну особу (не ЦБС) "Бібліотеки міської ради". Чи можна вважати таку бібліотеку сільською, якщо вона належить до міської ради? Чи має право на існування така структура?Яким документом необхідно було керуватись при складанні штатного розпису такого закладу? І ще хвилює питання: при складанні звітності як рахувати новостворену структуру, як одну? Юридично - створено одну. Отже формально - закрито кілька бібліотек?! Ще раз дякую і сподіваюсь отримати вичерпну відповідь.
Відповідь. Ми не знайшли нормативно-правових документів,які роз’яснили б нам основні засади функціонування юридичної особи «Бібліотеки міської ради».Тому, пропонуємо Вам ознайомитись з установчими документами,в першу чергу - статутом (положенням)«Бібліотек міської ради». Статут (положення)визначає юридичний статус організації, відображає такі важливі речі, як: форму власності організації, мету створення та функціонування організації, істотні питання щодо управління, обсягів відповідальності засновників, розподілу прав та обов’язків між його засновниками тощо. Звертаємо увагу, що в статуті мають бути прописані організаційно-правові засади діяльності бібліотеки в сільській місцевості.
Основні вимоги до затвердження штатних розписів викладено в Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджених постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228 (із змінами) /Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/228-2002-п .
Згідно з п. 32 цього Порядку штатні розписи затверджуються керівником відповідної вищестоящої установи, за винятком зазначених у п. 33 цього порядку. Так, п.п.7п.33 встановлено, що штатні розписи бюджетних установ, що утримуються за рахунок бюджетів сіл, селищ, міст (у тому числі міст районного значення), затверджуються міськими, сільськими, селищними головами або керівниками відповідних структурних підрозділів виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад, до сфери управління яких віднесено бюджетну установу.
Визначити, як рахувати показники, які визначають групу оплати праці, допоможе ознайомлення з вищезазначеним статутом (положенням) організації «Бібліотеки міської ради».
|
Питання №3905 |
Olena
14/08/2013 × 12:08 | Будь ласка, порадьте, чи доцільно сьогодні в ЦБС складати тематичні плани комплектування при сучасномі стані фонду, коли оновлювати потрібно практично усі його розділи і при цьому залежити від пропозицій книжкового ринку, який постійно змінюється? Можливо, можна орієнтуватися тільки на замовлення, що надходять від бібліотек до картотеки доукомплектування?
ДЯКУЮ!
Відповідь. Тематико-типологічний план комплектування саме той документ що регламентує основні напрямки та особливості комплектування єдиного бібліотечного фонду і визначає тематику, види, мову і екземплярність документів, що включаються до фонду. Тематико-типологічна модель бібліотечного фонду враховує: професійні, освітні, дозвіллєві та ін. інтереси користувачів; економічний, соціальний і культурний профіль місцевості; національний склад населення, демографічні тенденції та ін. зміни в інфраструктурі.На нашу думку, формування БФ має орієнтуватися не лише на замовленнях від бібліотек (приведе до однобокого відбору), але й на прогнозуванні інформаційних запитів, що забезпечується професійною кваліфікацією, культурним рівнем і інтуїцією комплектаторів. |
Питання №3903 |
Natali 12/08/2013 × 21:16 | Доброго дня, колеги! Прошу дати роз яснення щодо такої ситуації : до складу міської. бібліотеки (юридичної особи) входять кілька самостійних бібліотек, що розташовані в мікрорайонах міста та бібліотека в селі, яке підпорядковане міській раді. Чи правильно називати таку бібліотеку сільською і чи повинно бути, в такому випадку, рівномірним навантаження на бібліотекарів усіх бібліотек цього закладу. Відповідь: З викладу суті Вашого питання ми не зовсім зрозуміли, як можуть самостійні бібліотеки входити до складу юридичної особи. Якщо Ви маєте на увазі філію бібліотеки (ЦБС), яка знаходиться у сільській місцевості, то при віднесенні централізованих бібліотечних систем до груп за оплатою праці враховуються загальна кількість користувачів бібліотек і кількість видачі документів за системою (бібліотекою) у цілому, включаючи показники філіалів.
При розрахунку навантаження необхідно керуватись Типовими нормами часу на основні процеси бібліотечної роботи, затверджені наказом МКіТ України від 29.12.2008 №1631/0/16-08 /Режим доступу: http://profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=83
Див. також відповідь на питання 3375
|
Питання №3902 |
Olena
12/08/2013 × 11:01 | Підкажіть, будь ласка, класифікаційний індекс за таблицями ББК для масових бібліотек книжки
Кадрові технології як засіб професіоналізації державної служби: навч. посібник / С. М. Серьогін, Н. А. Липовська, О.В.Антонова [та ін.]; за ред. проф. С. М. Серьогіна. - Д. : ДРІДУ НАДУ, 2008.Відповідь: 67.301 п (головний бібліотекар Ільченко В.П.) |
Питання №3901 |
Lyudmila
12/08/2013 × 10:56 | Доброго дня,шановні колеги.Фінансове управління вимагає письмове пояснення: " На якій підставі обласна бібліотека надає районній безкоштовно нову літературу по програмі " Українська книга" Дякую.Відповідь: Це запитання повинне адресуватися не обласній бібліотеці, а обласному управлінню культури. |
Питання №3900 |
natalia
12/08/2013 × 10:38 | Доброго дня!!! Скажіть, будь ласка, чи маємо право прийняти на роботу людину , яка не має бібліотечної освіти, а закінчила Університет за спеціальністю "Політологія"?Відповідь: Нормативним документом, обов'язковим з питань управління персоналом у бібліотеці є «Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 81 "Культура та мистецтво", затверджений наказом Міністерства культури і мистецтв України 14.04.2000 р. N 168. У вступі до Довідника (п. 11) зазначено, що "особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, встановлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов'язки, можуть бути, як виняток, залишені на займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії".
Питання щодо можливості прийняття на роботу розглядається безпосередньо керівництвом бібліотеки. Позитивне рішення базується на визначенні ступеня професійної підготовки працівника, наявності у нього знань, умінь та навиків, необхідних для виконання певного виду роботи.
|
Питання №3899 |
svetlana 12/08/2013 × 08:42 | Доброго дня шановні колеги! Підскажіть, будь ласка, від чого залежить ставка бібліотекаря у школі естетичного виховання (колишня дитяча музична школа): від кількості класів чи від кількості учнів? Дякую за відповідь.
Відповідь. Згідно Рекомендацій до складання штатних розписів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів системи Міністерства культури і мистецтв України (див. Додаток до листа Міністерства культури і мистецтв України Від 16 березня 2004 р. № 14-1770/17: «При однаковій кількості контингенту учнів школи естетичного виховання мають зовсім різні умови функціонування, тому не може бути створено єдиного штатного розпису для закладів цього типу, виходячи тільки з кількості учнів, що навчаються в школі. Тому, в залежності від умов та профілю (наявність власного приміщення, котельні, площі, яку займає школа, бойлерної, електрощитової, наявності аудіо, відеотехніки, звукопідсилюючої апаратури, кількості примірників підручників у бібліотеці, кількості сценічних костюмів, кількості музичних інструментів, технічного обладнання тощо) для кожного закладу складається індивідуальний штатний розпис».
Але, якщо Ваш заклад віднесено до спеціалізованих мистецьких навчальних закладів комунальної форми власності, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій то,згідно п.4.4, п.4.10 Типових штатних нормативів позашкільних навчальних закладів, затверджених Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України 31.10.2012 № 1230: посада зав. бібліотеки вводиться за наявності в закладі понад 500 вихованців, учнів; посада бібліотекаря вводиться з розрахунку: 0,5 штатної одиниці за наявності в закладі 500 вихованців, учнів; 1 штатна одиниця - понад 900 вихованців, учнів /Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1935-12 .
|
Питання №3896 |
Olena
09/08/2013 × 13:26 | Підкажіть, будь ласка, класифікаційний індекс за таблиціями ББК для масових бібліотек книжки
Дзяд О.В. Спільні політики Європейського Союзу та їх значення для України. - К. : Міленіум, 2009.ДЯКУЮ!Відповідь: 64.4(4) Міжнародні організації (Європейський Союз та ін.) Європейська інтеграція
(головний бібліотекар С.Різніченко)
|
Питання №3895 |
ira
09/08/2013 × 12:53 | На підставі яких нормативно-правових актів я, як бібліотекар у військовій частині, маю право на додаткову відпустку тривалістю до 7 календарних днів? Дякую за допомогуВідповідь: Державні гарантії та відносини, пов'язані з відпустками, регулюються Конституцією України, КЗпП України, Законом України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (режим доступу http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/504/96-вр) іншими законами та нормативно-правовими актами України. Зокрема дивіться Ст. 8. «Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці та її тривалість» Закону України «Про відпустки».
Додатково ознайомтесь із статтею ученого секретаря НПБУ статтею вченого секретаря НПБУ Н.І. Розколупи «Щорічні відпустки працівникам бібліотек: (Юридична консультація» // Бібліотечна планета. – 2011. - № 3 Режим доступу: http://profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=2541
|
Питання №3894 |
Nila 09/08/2013 × 12:41 | Здравствуйте, я работаю в районной библиотеке. Могу я, взять за свой счет не весь день а на час или два если потребуется, а не писать заявление на весь день.Відповідь: Наскільки нам відомо у бібліотеках не почасова оплата праці. |
Питання №3893 |
Olena
09/08/2013 × 11:35 | Підкажіть, будь ласка, класифікаційний індекс за таблицями ББК для масових бібліотек книжки
Гальчинський А.С. Економічна методологія. Логіка оновлення : курс лекцій. - К. : АДЕФ-Україна, 2010.
ДЯКУЮ!Відповідь: 65в73 (головний бібліотекар Ільченко В.П.) |
Питання №3892 |
vika 09/08/2013 × 08:17 | Чи має право тарифікаційна комісія підняти розряд юрисконсульту без категорії з 7-го розряду на вищий?Відповідь: Формат нашої довідки не передбачає відповіді на подібні питання, можливо Ваш юрисконсульт дасть роз'яснення даної проблеми. |
Питання №3891 |
Larisa 08/08/2013 × 12:29 | К вопросу 3857.
Natalya, Ваш вопрос интересен только работникам вузовских библиотек, поэтому, напишите, пожалуйста, свой e-mail, я Вам вышлю ответ. |
Питання №3890 |
LIDIA 08/08/2013 × 10:47 | Шановні колеги! Чи потрібно директору погоджувати з бухгалтером прийняття нового працівника на роботу, якщо є вільна вакансія? Дякую.Відповідь: А що це передбачено посадовими обов’язками директора бібліотеки та бухгалтера? Можливо Ви переплутали поняття «погодження» та «візування» проекту наказу? |
Питання №3888 |
Svetlana
07/08/2013 × 16:22 | Скажіть, будь-ласка, чи потрібно проходити атестацію для чергового присвоєння тарифного розряду? Дякую.Відповідь: Радимо перечитати Наказ МКТ України № 44 від 16.07.2007 «Про затвердження Положення про проведення атестації працівників підприємств, установ, організацій та закладів галузі культури» (із змінами, Редакція від 30.07.2013) // Режим доступу http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z1023-07 та Наказу МКТ України від 18.10.2005 № 745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» // Режим доступу http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1285-05 |
Питання №3887 |
Inna 07/08/2013 × 16:07 | добрый день! подскажите,где найти обязанности школьного библеотекаря?Відповідь: Коло обов’язків бібліотекаря визначається посадовою інструкцією. Див. також Наказ Міністерства освіти і науки України № 139 від 14.05.1999 «Про затвердження Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу Міністерства освіти України» |
Питання №3886 |
Svetlana
07/08/2013 × 14:01 | Добрий день! Скажіть, будь-ласка, я працюю бібліотекарем в сільській бібліотеці та маю 8-й тарифний розряд, а чи можу я отримати 9-й тарифний розряд маючи диплом молодшого спеціаліста за кваліфікацією бібліотекаря-бібліографа та стаж роботи 3 роки? Чи обовязково потрібно мати вищу освіту, щоб отримати на посаді бібліотекаря сільської бібліотеки 9-й тарифний розряд? ДякуюВідповідь: Відповідно до п. 7 Наказу МКТ України від 18.10.2005 № 745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» посадові оклади (ставки заробітної плати) працівникам, виходячи із схем тарифних розрядів, передбачених додатками 2-6 встановлюють керівники бюджетних установ, закладів та організацій культури в межах затвердженого фонду заробітної плати. |
Питання №3885 |
Svetlana 06/08/2013 × 15:06 | Доброго дня шановні колеги! Допоможіть, будь ласка, владнати ситуацію, що склалася. У нас в одній з бібліотек-філій терміново звільняється завідувач. Чи можемо ми запропонувати цю посаду завідувачу іншої філії? В обох філіях за штатним розписом по 0,5 ставки. Тобто чи може одна людина обіймати 0,5 посади завідувача в одній філії і 0,5 посади завідувача в іншій. Як це оформити - суміщенням чи внутрішнім сумісництвом або правильно буде просто покласти обов'язки і за їх виконання доплачувати (як за розширення зони обслуговування або інтенсивність), не увільняючи від виконання основних обов'язків, доки не знайдемо нового працівника на вакантну посаду? Заздалегідь вдячна за відповідь.Відповідь: У Вашій ситуації багато юридичних нюансів, тому рекомендуємо Вам звернутися до професійного юриста |
Питання №3884 |
Natalya
06/08/2013 × 12:10 | Шановні колеги! Надайте, будь ласка, обгрунтовану професійну відповідь на питання: В який спосіб треба реставрувати (здавати в оправу) інвентарні книги? Як при цьому зберегти їх цілісність? Заздалегідь дякуємо за відповідь!Відповідь: Все залежить від рівня пошкодження документа . Загальні вимоги до правил реставрації викладені у ДСТУ ГОСТ 7.50:2006 «Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Консервація документів. Загальні вимоги» (ГОСТ 7.50-2002, ІDT) (розділ 5 «Стабілізація і консервація документів»). Конкретні поради щодо Ваших інвентарних книг зможуть надати спеціалісти, які безпосередньо виконують ці роботи. |
Питання №3883 |
natali 06/08/2013 × 11:52 | В сільській бібліотечній філії комунальної районної централізованої бібліотеки одна особа працює на 0,5 ставки - бібліотекаря та 0,25 ставки прибиральниці, як правильно рахувати 0,25 ставки прибиральниці - суміцництвом. Особа має право на додаткову навчальної відпустку для складання державних іспитів у навчальному закладі як бібліотекар, а як - прибиральниця - за свій рахунок? В наказах не зазначено, що була прийнята прибиральницею за суміцниством, чи має вона право на отримання матеріальної допомоги на оздоровлення під час виходу в основну щорічну відпустку. Дякую!Відповідь: Ви так заплутано сформулювали запитання , що ми не зрозуміли його суті. |
Питання №3881 |
vasiliy 05/08/2013 × 21:48 | В нашей библиотеке три сотрудника.Есть штатная заведующая библиотекой. Необходимо ли проводить инвентаризацию при увольнении простого библиотекаря? последняя инвентаризация проводилась 4 года назад.Відповідь: На сьогоднішній день ми керуємося "Інструкцією з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ", затвердженої Наказом Головного управління Державного казначейства України від 30.10.98 N 90 /Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0728-98 . Інвентаризація бібліотечних фондів проводиться за рішенням керівника установи один раз у п'ять років або протягом п'яти років з охопленням інвентаризацією щорічно не менше 20 відсотків одиниць бібліотечного фонду із обов'язковим завершенням розпочатої інвентаризації цього майна в структурному підрозділі (підпункт 3 пункту 1.5. Інструкції). Проведення інвентаризації є обов'язковим у випадках визначених у п.1.9 цієї Інструкції |
Питання №3879 |
Olena
05/08/2013 × 13:10 | До питання № 3872
Будь ласка, уточніть, чи можна переписати інвентарні книги за умови їхнього постійного зберігання, тобто, поруч з переписаними книгами у бібліотеці будуть зберігатися і старі ?Відповідь: Переписувати інвентарні книги не можна. |
Питання №3878 |
Ludmila
05/08/2013 × 12:48 | Доброго дня! Скажіть, будь ласка, де можна знайти методичні рекомендації до оформлення озвученої книжкової виставки. Дякую.Відповідь: Запит у пошукових системах Інтернету дає багато варіантів відповідей. Серед них корисним може бути матеріал «Популяризація видань в бібліотеках: Оформлення візуального ряду бібліотеки» // Режим доступу http://www.lib.kherson.ua/kalejd2-2.htm підготовлений фахівцями Херсонської ОУНБ; «Організація виставкової роботи в бібліотеці» // bibvas.ucoz.ua/.../1-organizacija_vistavkovoji_roboti_v_biblioteci.do
Також цікавий матеріал з досвіду роботи: Якубенкова Э. «Говорящие» выставки // Библиотекарь. – 1990. – № 6. – С. 45-46.
|
Питання №3877 |
Larisa 05/08/2013 × 12:42 | Здравствуйте! Посоветуйте: библиотекарь сельского филиала ЦБС закончила высшее училище культуры заочно в июне 2013 г.Аттестация была в феврале .Имеем ли право по заявлению библиотекаря провести внеочередную аттестацию и повысить ей категорию и разряд.Считать ли окончание училища повышением квалификации ? В "Положенні про проведення атестації працівників підприємств, установ, організацій та
закладів галузі культури " написано "Позачергова
атестація проводиться не раніше як через рік з дня попередньої атестації для
працівників культури, які: повинні пройти повторну атестацію після прийняття
рішення попередньою атестаційною комісією про відповідність займаній посаді за
умови виконання рекомендацій щодо підвищення кваліфікації певного фахового
напряму. "Как быть?Відповідь: Чинним законодавством атестація за заявою працівника не передбачена |
Питання №3876 |
Asia 04/08/2013 × 03:04 | Добрый день!
Работаю в библиотеке ведущим программистом. Получаю голый оклад, оздоровительные мне не выплачивают. Полагаются ли мне какие-то надбавки или доплаты и оздоровительные?Відповідь: Допомога на оздоровлення під час щорічної відпустки, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань виплачується лише тим працівникам державних і комунальних бібліотек, котрі зазначені в «Переліку посад працівників державних і комунальних бібліотек, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність» (див. Додаток до Порядку, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 2005 р. N 84 /Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/84-2005-п/ed20090930 ).
Надбавки працівникам регулюються Наказом № 745 Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» (Із змінами). / Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z1285-05
|
Питання №3874 |
tatiana 02/08/2013 × 14:57 http://volod-library.at.ua/ | Доброго дня! Виписували "Бібліотечну планету" більше 10 років. Коли ж не змогли цього зробити з-за браку коштів, дізналися, що і на вашому сайті не зможемо ознайомитися з фаховим журналом у pdf - форматі. Це тимчасово, чи так буде і надалі? Дуже шкода.Відповідь: Поки що, оперативно виставляється тільки зміст нових номерів журналу. |
Питання №3873 |
lala
02/08/2013 × 14:11 | Добрий день наші добрі учителі! Ви для нас, як той рятувальний круг у складних професійних ситуаціях. Наша ЦБС має бібліобус, але він уже не придатний для використання. Був декілька разів у ремонті. Втратив свій зовнішній вигляд. Який порядок його списання і, які саме документи для цього потрібно оформити. Наперед дякую!
Відповідь: Дякуємо за добрі слова. Думаємо, що Ваша бухгалтерія більш компетентна у цьому
питанні і її фахівці допоможуть краще. Можливо підказку Ви знайдете тут: Матвєєва В. Списання
автомобіля: від «а» до «я» // Бюджетна бухгалтерія. – № 25 (02.07.2012) Режим доступу: http://
consultant.parus.ua/_advice_view.asp?rnx=084LM9bd91b5b4da2dc172645f15d29fc2170 |
Питання №3872 |
Olena
02/08/2013 × 09:56 | Підкажіть, будь ласка, чи можна оновити зношені інвентарні книги, тобто, переписати їх? Якщо так. то чи можна при цьому не вносити в нові інвентарні книги відомості про вже вилучені документи і тим самим зменшити кількість інвентарних книг, оскільки важко працювати під час перевірки книжкового фонду з їхньою великою кількістю?
ДЯКУЮ!
Відповідь:
Інвентарні книги відносяться до документів строгої звітності , яким повинно бути забезпечене
відповідне зберігання протягом установленого строку. Перепис зазначених документів може
здійснюватися за погодженням засновника за причинами - пожежі, затоплення, крадіжки , халатності
працівників, витівки гризунів тощо.
Див. також відповідь на питання 2020
|
Питання №3870 |
Olena
31/07/2013 × 10:32 | Підкажіть, будь ласка,
1. Для оформлення опису до акту про вилучення документів використовують книжковий формуляр чи титульну сторінку?
2. В якому внутрішньобібліотечному нормативному документі можна прописати особливості розстановки книжкового фонду?
ДЯКУЮ!Відповідь: 1. При оформленні документів на списання варто використовувати першоджерело –
титульну сторінку
2. Особливості розміщення бібліотечних фондів прописуються у Положенні про фонд
|
Питання №3868 |
larisa 30/07/2013 × 19:52 | Доброго дня! Скажіть, будь - ласка, чи потрібно вставляти вкладки в формуляр і зшивати їх? Якщо так, то що робити з старими вкладками при переєрестрації, як їх виймати з формулярів. Чи бібліотекар повинен планувати відвідування користувачів на 5 років?І друге питання. Чи потрібно зшивати щоденники роботи і завіряти печаткою бібліотеки, вказавши скільки сторінок прошито і пронумеровано?Заздалегідь дякую!
Відповідь: Щодо першої частини Вашого питання – звичайно, у повністю заповнений формуляр
вставляються вкладки, вимоги щодо прошиття їх немає. В міру заповнення вкладка замінюється, або
доповнюється новою… («Организация работы ЦБС» (М., Книга, 1985. – С.63).
Згідно Переліку типових документів , що створюються під час діяльності державних органів та
органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків
зберігання документів (затверджено Наказом Міністерства юстиції України 12.04.2012 № 578/5,
вступив у дію з 01.01.2013 року) термін збереження формулярів читачів - Доки не мине потреба.
Відмітка “Доки не мине потреба” означає, що документи мають лише тривале практичне значення.
Строк їх зберігання визначається самими організаціями, але не може бути меншим одного року.
Вимога «зшивати щоденники роботи і завіряти печаткою бібліотеки, вказавши скільки сторінок
прошито і пронумеровано» нам також не відома.
|
Питання №3867 |
Olena
29/07/2013 × 13:43 | Підкажіть, будь ласка, чи є різниця між термінами "рекомплектування" і "вилучення"?Відповідь. Щоб вказати різницю, необхідно мати чітке визначення цих понять . У стандартах,
стосовно термінів щодо комплектування (ДСТУ 2394-94, ГОСТ 7.76-96, ДСТУ ІSО 5127) визначення
рекомлектування відсутнє. Правда, в російській бібліотечній енциклопедії вказано, що деякі
фахівці вважають рекомплектування одним із видів комплектування. В інтернеті є визначення
ре комплектування, проте важко погодитись, що це «планомірне і систематичне звільнення
бібліотечного фонду від видань, що втратили свою цінність для фонду конкретної бібліотеки, що
не дають можливості зробити об'єктивні висновки про якість роботи бібліотеки з всіх напрямів і,
нарешті, тих, що не дозволяють правильно розмістити фонд, що активно використовується». На
наш погляд, процес вилучення застарілих, дублетних, непрофільних документів аж ніяк не можна
вважати комплектуванням, а швидше організацією та формуванням фонду, яким практично
завжди займається відділ обслуговування, вивчаючи ступінь використання бібліотечного фонду. |
Питання №3866 |
olena 26/07/2013 × 09:53 | Підкажіть,будь-ласка, чи існує якась типова схема краєзнавчої картотеки статей? Чи потрібно на роздільниках такої картотеки вказувати нумерацію розділів(відповідно до ББК)? Дякую. Відповідь. Краєзнавча робота бібліотек України регламентується «Положенням про краєзнавчу
роботу бібліотек системи Міністерства культури і мистецтв України» (Наказ №314 від 11.06.96р.).
Для шифровки і розстановки невеликої кількості краєзнавчих видань використовують
схеми класифікацій краєзнавчої літератури згідно «Таблиць для краєзнавчих каталогів
бібліотек » . Додатково ознайомтесь з відповіддю на питання № 908, а також скористуйтесь
на нашому сайті "Консультаціями" – лінк Краєзнавча робота та лінком Матеріали, де у серії
видань «Примірна тематика семінарів працівників районних і міських бібліотек» представлено
видання «Краєзнавча діяльність публічних бібліотек». |
Питання №3864 |
Irina 25/07/2013 × 21:59 | Працюю в медичному коледжі. Маю прийняти бібліотеку, у звязку зі зміною матеріально - відповідальної особи. Підкажіть, які документи (крім тих, що є в акті про передачу) я маю отримати від попередника, які строки зберігання цих документів в бібліотеці, чи маю я право вступити в повноваження зав. бібліотекою без підписання акту передачі, як правильно юридично відобразити відсутність певних документів? Заздалегідь дякую!Відповідь. Ви маєте отримати ВСІ документи, що регламентують роботу бібліотеки, особливо
зверніть увагу на наявність облікових документів), термін зберігання вказано у Переліку
типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади та місцевого
самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання
документів (Наказ Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року № 578/5), а також можете
вступити в повноваження зав. бібліотекою без підписання акту передачі. |
Питання №3863 |
inna
25/07/2013 × 14:49 | Скажите,пожалуйста, могу я перевести библиотекаря на полставки без его согласия, если она уже пенсионер и отказывается идти в отпуск без сохранения заработной платы и нам не хватает денег на зарплату остальным работникам ,хотя все работники уже отгуляли по 15 дней за свой счёт?Відповідь. Ні, роботавцю заборонено в односторонньому порядку змінювати умови укладеного
трудового договору з співробітником. |
Питання №3862 |
Katerina
25/07/2013 × 09:48 | Як правильно описати відеокліп з Інтернету?. Прохання подати приклади опису. Дякую.
Відповідь. Пропонуємо ознайомитись з ГОСТом 7.82—2001. Библиографическая запись.
Библиографическое описание электронных ресурсов. Общие требования и правила составления.
який був прийнятий Міждержавною радою по стандартизації, метрології і сертифікації 22
травня 2001 р. Приклад опису див. за адресою https://sites.google.com/site/bibliotekapoipkro/
Home/napravlenia-raboty/informaciono-metodiceskoe-obespecenie-ucebnogo-processa/pravilabibliograficeskogo-opisania-dokumentov,
Рекомендуємо також використати посібник «Бібліографічний опис документів. Бібліографічні
посилання»: метод. рек. Авт.-уклад. О.М. Збанацька. – К., 2012. |
Питання №3861 |
mariya
25/07/2013 × 09:12 | Доброго дня! Питання : чи може зав. сільською бібліотекою працювати по сумісництву у школі? Вона має по декілька годин на тиждень у трьох різних навч. закладах. (вчитель музики)? Чи ми не маємо права приймати таку людину на роботу.?
Відповідь. Див. ПОЛОЖЕННЯ «Про умови роботи за сумісництвом працівників державних
підприємств, установ і організацій » http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0076-93 та самостійно
визначте за яким графіком має працювати бібліотека, якщо це єдиний працівник, чи сама зав.
сільською бібліотекою і наскільки це буде відповідати потребам читачів. |
Питання №3859 |
Larisa
24/07/2013 × 12:44 | Доброго дня! Скажіть будь - ласка чи впливає кількість книжкового фонду на виплату 10 місячних пенсій завідуючій сільською бібліотекою - філією при виході на пенсію за віком та стажем роботи більше 30 років. Так, як пенсійний фонд мотивує, що виплата не проводиться сільським бібліотекарям в зв'язку з малим книжковим фондом. У нашому випадку фонд становить 11200 примірників.
Відповідь. Є документ, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада
2011 року № 1191 «Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової
допомоги у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення, та механізм виплати
цієї допомоги». Яким чином може впливати кількість книжкового фонду має пояснити саме
пенсійний фонд , обґрунтувавши відповідь чіткою назвою законодавчого документу на який вони
посилаються. |
Питання №3858 |
Olena
23/07/2013 × 12:57 | Доброго дня ! Допоможіть, будь ласка, визначити індекс на видання про діячів зарубіжних комуністичних і робочих партій. Дякую за допомогу.Відповідь. За таблицями ББК для масових бібліотек: 66.61(0)8 Персоналії діячів мінародних
комуністичних і робочих партій. Відповідь надала гол. б-р ВК Різніченко С.О. |
Питання №3857 |
Natalya 23/07/2013 × 11:47 | Добрый день! Я работаю в библиотеке вуза. Подскажите, пожалуйста, как квалифицировать бывших читателей-студентов, которые формально убыли, но не рассчитались по долгам с библиотекой, не подписали обходные листы и не забрали свои документы из учебного заведения. Продолжать ли их считать читателями библиотеки в этом случае или классифицировать как-то иначе? Как в данном случае правильно вести учет читателей?Согласно ГОСТ 7.20-2000 Межгосударственного стандарта "Система стандартов по информации, библиотечному и издательскому делу. Библиотечная статистика." П.7.1.1 Учет общего числа читателей проводится по числу читателей, обслуженных всеми структурными подразделениями библиотеки ...и зарегистрированных в единой регистрационной картотеке или единой БД читателей. И Примечание.- При наличии в библиотеке ... единого структурного подразделения учет общего числа читателей может проводиться на основе картотеки формуляров читателей." Следует ли из этого, что для вышеуказанных лиц необходимо вести отдельную картотеку или БД, изъяв их формуляры из общей картотеки? Есть ли вообще какой-либо документ, регламентирующий решение подобной ситуации? Есть ли какие-либо временные границы хранения таких формуляров в картотеке читателей? А как быть с теми, кто зарегистрирован, но за все годы учебы в вузе не взял ни одной книги? Есть ли в учете разграничение понятия читатель и пользователь библиотеки. И какое из этих понятий на самом деле используется при составлении штатного расписания? |
Питання №3856 |
Olga
22/07/2013 × 20:11 | Доброго дня! Скажіть будь - ласка, працівник пішла в декретну відпустку спочатку до трьох років, а потім згідно медичних рекомендацій до шести. Чи зараховується період відпустки по догляду за дитиною при обчисленні бібліотечного стажу?Дякую!
Частиною 6 ст. 179 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) та п. 3 ст. 25 Закону «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (зі змінами та доповненнями) визначено, що у разі якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку. Відповідно до частини 2 статті 181 КЗпП України відпустка без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (частина 6 статті 179 КЗпП України) зараховується як до загального, так і до безперервного стажу роботи, а також до стажу роботи за спеціальністю. http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/322-08/page5 |
Питання №3855 |
olena
22/07/2013 × 12:17 | Добрый день!Подскажите, пожалуйста, какой индекс присвоить изданиям : кинолюбительство, фотолюбительство. Шульгина А.Н. Костюмы для танцевальных и хоровых коллективов : По мотивам русской народной одежды/А. Н. Шульгина , Л.П. Томилина, Л.Р. Замалина .- М. : Профиздат, 1974.- 111 с. Спасибо за помощьВідповідь. 1. За ББК для наукових бібліотек література з питань фотоаматорства на кіно
аматорства збирається під відповідними індексами художньої самодіяльності: Щ716
Фотоаматорство; Щ737 Кіноаматорство.
За ББК для масових бібліотек під індексом 85.7 Художня самодіяльність збирається література
загального характеру з історії, теорії, організації художньої самодіяльності. Література з питань
майстерності та техніки окремих видів аматорства збирається під відповідними індексами 85.1 –
85.38. Відповідно: 85.16 Художня фотографія, 85.37 Кіномистецтво.
2. Таким чином книга: Шульгіна А.Н. за ББК для наукових бібліотек матиме індекс Щ733.077.4
Театральна самодіяльність. Театральний костюм. За ББК для масових бібліотек матиме індекс
Щ85.33. Театральний костюм. Відповідь надала зав. сектору ВК Ляшенко Л.б. |
Питання №3854 |
Elena 22/07/2013 × 10:49 | Добрый день! Ответьте, пожалуйста, приравнивается ли научно-педагогический стаж в вузе 3-4 уровня аккредитации к стажу библиотечному в случае перехода на работу в вузовскую библиотеку?Спасибо.Відповідь. Ми не знаємо, чи прирівнюється науково-педагогічний стаж до бібліотечного, проте
нагадуємо, що бібліотечний стаж вираховується лише залежно від запису у трудовій книжці про
відповідну посаду. |
Питання №3853 |
Olena
22/07/2013 × 10:43 | Підкажіть, будь ласка, чи існують норми (показники) книгозабезпеченності для масових бібліотек.ДЯКУЮ!Відповідь. В Україні не існує затверджених на державному рівні нормативів. Ті чи інші кількісні
показники, розроблені науково-дослідними або науково-методичними центрами можуть
розцінюватися тільки як рекомендації до застосування, в тому числі і до прийняття в якості
нормативів. Пропонуємо ознайомитись зі статтею генерального директора НПБУ Вилегжаніної Т.І. Публічні бібліотеки України крізь призму міжнародних стандартів ІФЛА //Бібліотечна планета. –
2006. - №4. – С.4-8 /Режим доступу: http://profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=77 |
Питання №3850 |
Mari
19/07/2013 × 18:22 http://аємо ми право взяти на роботу | Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, в такій ситуації. У сільській бібліотеці зявилося вакантне місце. Заяву на прийняття на роботу написала молодий спеціаліст. Але виявилося, що вона вже поацює у школі вчителем. Чи маємо ми право взяти на роботу таку людину. Якщо так, тояк її оформляти 7 Це буде робота по сумісництву чи постійна ? Чи постійна в школі ? Відповідь. Цікаве питання. От якби ми ще знали, яка ставка вчителя у молодого спеціаліста,
(повна чи часткова), постійна робота у школі чи ні , як ця робота співпадає з графіком роботи
бібліотеки. Тому, ми лише звертаємо Вашу увагу на п. 2 Постанови КМ України від 3 квітня
1993 р. N 245 "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ,
організацій": "тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і
повного робочого дня у вихідний день". |
Питання №3849 |
Larisa
19/07/2013 × 11:21 | Чи передбачена мені одноразова допомога у розмірі 10 призначених пенсій привиході на пенсію. Пропрацювала 38 років у бібліотеці.Бібліотека рахується публічно-шкільною. Вийшла на пенсію у 56 років. Відповідь Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги
у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення, та механізм виплати цієї
допомоги затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №
1191. Пунктом 5 зазначеної постанови визначено, що грошова допомога надається особам, які
працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах,
робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років. Дивіться також Постанову
КМУ від 4 листопада 1993 р. N 909 « Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я
та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років». http://
zakon2.rada.gov.ua/laws/show/909-93-п.
Зважаючи, що Ви працюєте у публічно-шкільній бібліотеці Ваш запит потребує консультації у
фахівців з юридичних питань. |
Актуальна інформація
Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.
Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.
Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.
| Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
Пошук
Голосування
|