Розділи сайту
Мастрід
Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі
|
Запитання-відповіді
Питання №4927 |
Tetyana
06/08/2014 × 19:46 | Доброго вечора! я працюю в міській ЦБС. в мене запитання: скажіть будь-ласка, чи є такий документ, в якому вказується, які книги може бібліотека закуповувати за бюджетні кошти, я маю на увазі, чи має право бібліотеки купувати романи, детективи, чи суто програмну літературу? Дякую. ще одне запитання: чи має право міська ЦБС закуповувати підручники?, чи це прерогатива тільки навчальних закладів і шкіл? Де можна знайти матеріал про це? дякую за відповідь.
Відповідь.Такі документи нам невідомі. Адже, відповідно до ст.16 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/32/95-%D0%B2%D1%80): «Бібліотечні фонди формуються відповідно до значення, складу користувачів бібліотеки та виду бібліотеки як упорядковане зібрання документів» , також, бібліотеки мають право: «визначати зміст, напрями та форми своєї діяльності; …визначати джерела комплектування своїх фондів» (ст. 20). Тематико-типологічна модель бібліотечного фонду враховує: професійні, освітні, дозвіллєві та ін. інтереси користувачів; економічний, соціальний і культурний профіль місцевості; національний склад населення, демографічні тенденції та ін. зміни в інфраструктурі Вашої місцевості. Додатково пропонуємо перечитати розділи фахових підручників, присвячені комплектуванню та моделюванню БФ (наприклад, Эйдемиллер, И. В. Стратегия формирования фондов публичных библиотек. Маркетинговый подход [Текст] / И. В. Эйдемиллер – СПб., 1995 – С.34-35, 108-120 та ін.). |
Питання №4926 |
Larisa
06/08/2014 × 14:39 | Підкажіть, будь ласка, якою має бути форма зошиту обліку витрат часу на основні процеси бібліотечної роботи
Відповідь. За формою, яка для Вас буде найбільш зручною.
Можливо, варто скористатись існуючою формою таблиць в "Типових нормах часу на основні процеси бібліотечної роботи".
|
Питання №4925 |
Polina
06/08/2014 × 11:43 | Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, як правильно скласти бібліографічний опис документа, який містить супровідний матеріал. Документ (книга) у друкованому вигляді. До неї додається диск (CD-ROM) та зроблено електронний зміст співробітниками відділу автоматизації бібліотеки. Як відобразити в описі ці елементи у зоні фізичної характеристики: через який розділовий знак та з великої чи маленької букви? Дякую!
ДСТУ 7.1-2006. Пунктами 5.2.7.3.1 та 5.6.5 визначено, що інформацію про супровідний матеріал можна розмістити в зоні фізичної характеристики через знак плюс «+».
Приклад:
- . – 64 с. : ил. + 1 электрон. опт. диск
В зоні фізичної характеристики (п. 5.6.5) вказують кількість фізичних одиниць арабськими цифрами та назву супровідного матеріалу, використовуючи специфічне позначення матеріалу.
Приклади:
- . – 33 с. + 1 электрон. опт. диск (CD-ROM)
- . – 147 с. : ил. + 1 опт. диск (1 МБ)
Специфічне позначення матеріалу наводять з рядкової літери. Приклад:
. – 1 грп. (45 мин.) : 33 об/мин., моно; 30 см, в картон. папке + альбом (20 с. : ил., ноты)
Відомості про супровідний матеріал також можна розмістити в зоні приміток або на другому рівні багаторівневого опису.
Стосовно електронного змісту, зробленого співробітниками відділу автоматизації бібліотеки. Ви не написали, де саме читач може ознайомитися з цим матеріалом. На сайті бібліотеки? На диску? На внутрішньому сервері бібліотеки? Чи може цей матеріал вже роздрукували та додали до диску? В будь-якому разі, доцільно буде відомості про зміст подати в зоні приміток.
Науково-бібліографічний відділ НПБУ, В. О. Кононенко, Л. Ю. Рогальчук
|
Питання №4924 |
Nina 06/08/2014 × 08:28 | Доброго дня! Поясніть будь-ласка. Наша колега закінчила Комунальний вищий навчальний заклад «Олександрійське училище культур" здобула диплом молодшого спеціаліста. Їй директор дала 10 розряд мотивуючи, що це базова вища освіта. Чи правильно вчинив директор?Дякуємо за відповідь.
Відповідь. При визначенні тарифного розряду директор керується Додатком № 3 до Наказу Міністерства культури і туризму України «Про внесення змін до наказу Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. № 745» № 67 від 11.10.2007 р., зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.10.07 р. за № 1203/14470, оскільки його розмір може значно коливатися (провідний бібліотекар — з 9 по 12; I категорії — з 8 по 11, II категорії — з 8 по 10; бібліотекар — з 8 по 9). |
Питання №4923 |
Olga 05/08/2014 × 20:09 | Доброго вечора. Сьогодні я вже Вам писала (питання № 4919). Хочу ще раз описати свою ситуацію, і просити у Вас підказки , як з неї виходити. Я працюю у Львівській середній спеціалізованій школі-інтернаті імені С. Крушельницької на посаді бібліотекаря. Працюю уже 7 років. Та цього року , коли я йшла у відпустку , мені не нарахували оздоровчі мотивуючи це тим , що на це не передбачені кошти і не закладені у кошторисі школи. Перечитуючи усі положення і накази Кабінету Міністрів, я доводжу головному бухгалтеру , що суму на мої оздоровчі він зобов"язаний був закласти у кошторисі. У відповідь я чую , що Міністерство культури ,що нас фінансує , зобов"язало його в усній формі не нараховувати мені оздоровчі мотивуючи це тим , що у кошторисі , який він подає у Міністерство , посада бібліотекаря не зазначена окремою графою , а значиться у тех. персеналі. Підкажіть , як знайти правду.
Відповідь. Враховуючи, що державна середня спеціалізована мистецька школа (школа-інтернат) належить до сфери управління Міністерства культури України (відповідно до наказу Міністерства культури і мистецтв України від 27.01.2004 № 35, із змінами)рекомендуємо переадресувати запит саме до Міністерства культури/Режим доступу: http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/reception/list .
Можемо лише зазначити, що матеріальна допомога на оздоровлення бібліотекарю здійснюється відповідно до постанови КМУ від 22.01.2005 р. № 84 «Про затвердження Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек» (із змінами) щорічно, одночасно з виплатою заробітної плати за період відпустки і не може перевищувати розміру посадового окладу (ставки заробітної плати). Дану суму керівництво і бухгалтер Вашого закладу мали передбачити при формуванні фонду оплати праці на відповідний рік.
|
Питання №4922 |
Larisa
05/08/2014 × 15:57 | Скажіть, будь ласка, за якою формою повинен бути оформлений паспорт публічної бібліотеки згіжно з вимогами наказу Міністерства культури України №. 398/9-2/15-14
Відповідь: Порядок проведення паспортизації, форма паспорта, довідка про результати паспортизації публічних бібліотек викладені у додатках до листа Міністерства культури |
Питання №4921 |
Nina
05/08/2014 × 12:25 | Який порядок об'єднання чи ліквідації бібліотеки?
Відповідь. Порядок визначає засновник бібліотеки. |
Питання №4920 |
Tetyana 05/08/2014 × 08:16 | Шановні колеги! Підкажіть, будь ласка, де можна знайти зразки актів передачі при звільненні директора бібліотеки? Щиро вдячна за відповідь.
Відповідь.В акті приймання-передачі справ, документів та майна обов'язково зазначаються такі дані: стан ведення поточного діловодства та збереження документів; кількість переданих печаток, штампів; опис матеріальних цінностей та іншого майна; бази даних (спеціалізовані програми, інтернет-ресурси тощо). Зазначені відомості базуються на підтвердних документах роботи комісії (інвентаризаційних описах основних засобів та інших нематеріальних активів, номенклатури справ, актів, довідок), які є невід'ємною частиною акта приймання-передачі. У разі коли керівник, що передає або приймає справи, документи або майно має заперечення, він викладає їх письмово при підписанні акта. Ці заперечення розглядає комісія та приймає рішення з цього питання. Акт приймання-передачі складається у трьох примірниках за підписами керівника підприємства, установи та організації, що передає справи, документи та майно, керівника, що приймає справи, документи та майно, та членів комісії.
Додатково пропонуємо ознайомитись з «Юридичною консультацією» ученого секретаря НПБУ Н. І. Розколупи (Бібліотечна планета.- 2008.-№4.-С.35-36) /Режим доступу: http://profy.nplu.org/file/lp-42.pdf).
|
Питання №4919 |
Olga 05/08/2014 × 07:43 | Доброго дня. Звертаюсь до Вас із запитанням , щодо оплати праці бібліотекарів навчальних закладів. Чи має право шкільний бібліотекар на отримання оздоровчих ; на отримання 50% за умови праці ( ті що призначила Тимошенко ) , та нарахування % за вислугу років. Прошу дати відповідь для двох випадків: 1. коли бібліотека є структурним підрозділом у школі Прошу вказати всі нормативні документи, тому що головний бухгалтер доводить , що мені не належать ці всі нарахування. Щиро вдячна за відповідь
Відповідь. Нам незрозуміло, яким чином бібліотека може належати до господарської частини. Адже, відповідно до Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 14.05.1999р. №139) бібліотека є його обов’язковим самостійним структурним підрозділом. Тому, враховуючи специфіку спеціальних бібліотек, пропонуємо переадресувати запит до Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського/Режим доступу: http://www.library.edu-ua.net/about_library/, яка здійснює організацію науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України. |
Питання №4915 |
Ludmila 02/08/2014 × 13:15 | Скажіть, будь ласка, чи є загальноприйнята схема паспорта публічної бібліотеки для проведення паспортизації бібліотек системи і яка вона.?
Відповідь. В стадії розробки. |
Питання №4914 |
Nataliya 01/08/2014 × 09:14 | Шановні колеги, дякую за відповідь №4912. Я довідник читала, прошу Вас пояснити який пункт читати ? пункт - Директор(завідувач) бібліотеки,централізованої бібліотечної системи (ЦБС) чи пункт- Завідувач філіалу бібліотеки ....(ЦБС) ? Адже Вам відомо що ЦБС не існує сільські бібліотеки не філіали а самостійні бібліотеки. Чи може я в довіднику щось пропустила? Прошу Вас конкретно пояснити.
Відповідь. Вам необхідно проаналізувати посадову інструкцію зав. бібліотеки. Обсяг її завдань і обов’язків допоможуть визначити пункт, яким Ви зможете скористатись. Звертаємо увагу, що п.11 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, Випуск 1 (затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 року № 336 /Режим доступу: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/FIN11827.html ) зазначено наступне: особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, встановлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов'язки, можуть бути, як виняток, залишені на займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії (якщо інше не передбачено актами, що мають вищу юридичну силу). |
Питання №4913 |
Liliya
31/07/2014 × 16:04 | Добрий день! Роз’ясніть,чому від бібліотекарів стали вимагати писати дві окремі заяви: 1 – на щорічну відпустку, а другу – на матдопомогу на оздоровлення. Це може бути причиною, що нам відмовляться нараховувати матдопомогу?
Відповідь. Якщо фондом оплати праці на відповідний бюджетний рік для кожного працівника передбачались кошти – Ви маєте отримати допомогу на оздоровлення. Стосовно написання двох заяв: рішення про надання щорічної відпустки і про надання мат допомоги на оздоровлення оформлюють наказами роботодавця. Інформація, що міститься у цих наказах, має різну соціальну значущість.Для цих підвидів наказів встановлено різні строки зберігання. |
Питання №4912 |
Nataliya 31/07/2014 × 14:32 | Добрий день, шановні колеги, я працюю у сільській бібліотеці завідуючою (сільська бібліотека в умовах децентралізації). Я мол.спеціаліст чи маю я право займати таку посаду?
Відповідь.Нормативним документом,який визначає вимоги до освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівнів до певної посади в бібліотеках є Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 81.Культура і мистецтво. Розділ «Бібліотеки, централізовані бібліотечні системи»), затверджений наказом Міністерства культури і мистецтв України № 168 від 14 квітня 2000 р.(див. розділ сайту «Матеріали», лінк «Довідкові видання» – «Бібліотека в правовому полі»: http://profy.nplu.org/download.php?lng=uk ). |
Питання №4911 |
Tetana
31/07/2014 × 10:39 http://dubrlibr.rv.ua |
Я пропрацювала бібліотекарем 19 років в сільській бібліотеці. В зв’язку з оптимізацією мережі мене було скорочено і відправлено на біржу праці, через 3 місяці вийшла на пенсію. Чи маю я право на пільги (опалення і світло) згідно Закону України «Про державний бюджет України» та ч.2 ст.30 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу».
Відповідь.Можемо лише зазначити, що Вам необхідно подати пакет документів,згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 р. №117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги», до районного управління для внесення інформації як про пільговика (сільський бібліотекар на пенсії) до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги. Детальнішу консультацію Вам мають надати в місцевому відділі соціальних гарантій, пільг та компенсацій .
|
Питання №4910 |
Nata
30/07/2014 × 16:18 | Бібліотекар на 0,5 ст. працює ще в 2-х інших установах. Трудова книжка в бібліотеці. Чи нараховують йому лікарняний в інших установах? Як здійснюється розрахунок лікарняного таких випадках? Дякую.
Відповідь. Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. В разі роботи за сумісництвом такою підставою служить копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи (див. ст. 51 Закону України ”Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням”, від 18.01.2001 № 2240-III (із змінами)) /Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2240-14/page. Також потрібна довідка про середню заробітну плату за основним місцем роботи (див. п.21 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу,грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. N 1266, із змінами) /Режим доступу: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1266-2001-п/page.
Розрахунок - в компетенції бухгалтерії.
|
Питання №4909 |
yjl
30/07/2014 × 09:20 | Скажіть, будь ласка, якщо мені вчасно не виплатили відпускні, чи можу я перенести відпустку? Дякую.
Відповідь. Відповідно до ст. 11 Закону України ”Про відпустки” (від 15.11.1996 № 504/96-ВР,із змінами)
/Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/504/96-вр несвоєчасна виплата власником або уповноваженим ним органом заробітної плати працівнику за час щорічної відпустки є підставою для працівника перенести щорічну відпустку на інший період (див. частину першу статті 21 цього Закону).
У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом.
|
Питання №4908 |
Tina
29/07/2014 × 18:32 | Добрий вечір! Допоможіть, чи можна надавати
відпустку неповної тривалості бібліотекарю, який працює неповний робочий день? Дякую
Відповідь. Ні, не можна. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівника (див. ч.3 ст. 56 КЗпП України), у т.ч. скорочення тривалості його щорічної основної відпустки. Тривалість щорічної основної відпустки працівника, який працює на умовах неповного робочого часу, не повинна відрізнятися від тривалості такої відпустки працівника, який працює повний робочий день. Різниця – в сумі відпускних, яка залежить від пропорцiонально відпрацьованому часу. |
Питання №4907 |
Natali 29/07/2014 × 09:38 | Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, у якому розмірі виплачується матеріальна допомога на оздоровлення бібліотекарю, якщо вона працює на 0,5 ставки відповідно до штатного розпису?
Відповідь. У випадках, коли працівник працює неповний робочий день, то відповідно до цього отримує плату пропорційно відпрацьованому часу посадового окладу (ставки). Розрахункова величина для нарахування матеріальної допомоги на оздоровлення обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді (тобто, з 0,5 ст.). Додатково пропонуємо ознайомитись з Листом Міністерства праці та соціальної політики України від 21.08.2009 р. N 506/13/84-09 "Щодо нарахування матеріальної допомоги для оздоровлення" / Режим доступу: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/FIN49483.html . |
Питання №4906 |
anna
28/07/2014 × 13:16 | Від голови райдержадміністрації відділом культури було отримано розпорядження про розробку положення "Про порядок встановлення диференційованого розміру надбавок працівникам бібліотек". Виконання проекту цього положення було покладено на директора ЦБС. Керуючись якими документами він повинен це зробити? Чи правомірні дії райдержадміністрації? Дуже чекаємо на Вашу відповідь.
Відповідь. Можемо лише рекомендувати ознайомитись із Листом ЦК Профспілки працівників культури України від 10.04.14 р. № 02-92 та дочекатись голосування щодо законопроекту про зміни до Держбюджету-2014 . |
Питання №4905 |
vavava 25/07/2014 × 16:41 | як правильно порахувати зарплату бібліотекаря
Відповідь.Дане питання в компетенції бухгалтера і керівника Вашої бібліотеки. |
Питання №4904 |
Tina 25/07/2014 × 15:08 | Доброго дня. Допоможіть вирішити спірне питання: у нашій бібліотеці(ЦРБ, децентралізована) директор в табелі робочого часу змінив графік роботи працівників : бібліотекар дитячої бібліотеки (бібліотека є структурним підрозділом ЦРБ і знаходиться в окремому приміщенні) став працювати у неділю, а вихідний перенесли на вівторок, а було субота-неділя вихідні . У бібліотеці працює разом із заступником по роботі з дітьми. Обгрунтовано це все тим, що в наказі від 2007 року не змінено графік роботи і до цих пір бібліотека працювала не в тому режимі роботи. У мене питання: чи правомірно це? Хто буде працювати у неділю під час відпустки працівника, бо в заст. директора вихідні дні субота-неділя
Відповідь.Відповідно до ст. 142 КЗпП трудовий розпорядок в організації визначається Правилами внутрішнього розпорядку. Також, в Колективному договорі затверджуються режим роботи, тривалість робочого часу і відпочинку. Директор ЦРБ (або її засновник) приймає рішення (видає наказ) щодо структурних підрозділів відповідно до вищезазначених документів. Додатково див. відповіді на питання № 551, 2311. |
Питання №4903 |
lala
25/07/2014 × 12:52 | Доброго дня!. Дякуємо за відповідь на запит № 4898. Допомогло! Ще хочу одночасно запитати? Нашу ЦБС переводять з банку Укрссиббанк в Приватбанк. Ніхто не може пояснити причину, або навести хоч якісь аргументи. Чи вправі ми відмовитись від цього, чи це справді надасть можливість економії державного бюджету.Дякуємо тим, хто ініціював створення такої правової допомоги нам, бібліотекарям, і тим, хто її надає. Це дуже, дуже велика підмога для нас, бо Ви ще і заощаджуєте наш час на пошуки правової інформації.
Відповідь. Виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ здійснюється через уповноважені банки, які визначаються за результатами відкритого конкурсу, що проводиться постійно діючою комісією у порядку, встановленому Міністерством фінансів України. На сьогодні переможцями конкурсу є 80 комерційних банків. Після затвердженого переліку банків місцеві органи виконавчої влади визначають банк, через який буде здійснюватись виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ. |
Питання №4901 |
Polina
23/07/2014 × 13:36 | Доброго дня! Допоможіть, будь-ласка. Складаю інструкцію щодо обліку бібліотечно- бібліографічних довідок і консультацій в бібліотеці ВНЗ. Для прикладу знайшла в Інтернеті :
"Письмова довідка - бібліографічна довідка, що підготовлена за апитом користувача в документально зафіксованій формі
(друко­ваній, електронній тощо)". І далі:
"За формою надання інформації довідки, крім усних і письмових,
можуть бути і електронними (віртуальними) - виконані за
допомогою застосування нових інформаційних технологій і
надані користувачеві в електронній формі незалежно від
місця знаходження. Не зрозуміло: письмова довідка, зафіксована в електронній формі і електронна (віртуальна) це одне й теж? Як правильно розрізнити види довідок? Дякую!
Відповідь. По суті - письмова довідка, зафіксована в електронній формі і електронна (віртуальна) - це одне й теж. Різниця – у місті знаходження споживача послуги. При наявності служби «Віртуальна довідка» облік здійснює адміністратор сайту. Інструкцію щодо обліку бібліотечно- бібліографічних довідок і консультацій в бібліотеці має враховувати позиції Положення про інформаційно-бібліографічний відділ. При визначенні термінів звертаємо увагу на ДСТУ 7448:2013. Додатково пропонуємо ознайомитись із Інструкцією з обліку бібліотечно-бібліографічних довідок і консультацій у публічних бібліотеках м. Києва, розроблену Публічною бібліотекою імені Лесі Українки м. Києва /Режим доступу: http://lucl.kiev.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=248:2012-01-25-09-45-39&catid=1:pagedir&Itemid=2 |
Питання №4900 |
Vika
22/07/2014 × 16:00 | Скажіть, будь ласка, якими нормативними документами регламентується забезпечення безпечних умов праці бібліотекаря. Зокрема , мене цікавить чи безпечною є робота бібліотекаря відділу обслуговування в приміщенні де розміщено книжковий фонд.Щиро дякую за вашу працю.
Відповідь. Робота буде безпечною, якщо: є ізоляція електропроводки, не потрощені вимикачі, патрони і розетки; проводиться системне обезпилювання документів на стелажах; працівники пройшли навчання щодо безпечного використання стаціонарних та переносних і розсувних драбин. Додатково пропонуємо ознайомитись з ”Правилами охорони праці для працівників бібліотек”, затверджені Наказом МНС України 12.12.2012 № 1398 /Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0041-13 , ”Правилами пожежної безпеки в Україні” (затверджено Наказом МНС України 19.10.2004 N 126 /Режим доступу: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z1410-04 ), Розділом 5. Дотримання техніки безпеки у бібліотеках збірника «Документні ресурси бібліотек (законодавчі, інструктивно - регламентуючі та методичні матеріали)», розміщений на сайті в розділі Матеріали, лінк - Довідкові видання за адресою: http://profy.nplu.org/download.php?lng=uk та витратами часу на проведення санітарно-гігієнічних заходів, які прописано в п.п.3.41, 3.43. "Типових норм часу на основні процеси бібліотечної роботи"/ Наказ МКіТ № 1631/0/16-8 від 29.12.2008 р. |
Питання №4899 |
ania
22/07/2014 × 15:34 | Доброго дня.
Викладач школи мистецтв перебувала у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років з 18.05.2011р.по 05.02.2014р. з 06.02.2014р. по 30.06.2014р. - відпустка по догляду за дитиною до 6 років. З 01.07.2014р. викладач школи мистецтв написала заяву про надання їй основної річної відпустки, так як вона не використала до відпустки по догляду за дитиною. Підкажіть будь-ласка по якому навантаженні потрібно нарахувати відпускні. Чи включати до навантаження доплату за вислугу років.
Дякую.
Відповідь. Звертаємо Вашу увагу, що наш сайт розраховано на спеціалістів публічних бібліотек. Питання навантаження викладачів школи мистецтв – поза межами нашої компетенції. |
Питання №4898 |
lala
22/07/2014 × 11:52 | Доброго дня! У нас спірне питання з бухгалтерією щодо оплати праці. Є схема тарифних розрядів посад керівних працівників бібліотек, ЦБС. Нам, працівникам бібліотек ЦБС із ІІІ-ою групою оплати праці, нараховується заробітна плата згідно таблиці 4 наказу № 745 "Про впорядкування умов оплати праці..." , що діяла з січня 2008р.. Ми доводимо, що оплата праці повинна здійснюватись за таблицею 4, беручи до уваги січень 2009 року. Бухгалтер пояснює, що це заморожено і вимагає документ, який би дозволяв виплачувати заробітну плату беручи до уваги січень 2009р. Ми звертались за роз"ясненнями і до наших обласних колег, але це для неї не підстава. Пояснює ще тим, що третій етап сітки не запровадили. Надішліть, будь ласка, на електронну пошту документ, який би переконав бухгалтера в цьому. Нам не зрозуміло чи це справа принципу, чи так воно і має бути.
Відповідь. Надіслано 23.07.14. о 12.50. |
Питання №4897 |
video_sexe_gratuite 21/07/2014 × 20:01 http://cougar-sex.fr/ | Toutes mes félicitations pour ce site Il est vraiment top! |
Питання №4891 |
Liliya 18/07/2014 × 12:22 | Роз’ясніть будь ласка, фінансове управління просить надати нормативну базу, згідно якої бібліотека повинна працювати на повну ставку, якими нормативними документами ми можемо себе відстояти, адже показники ми даємо на повну ставку, річні плани їх не задовольняють.
Відповідь. Ст. 45 Конституції України працівникам гарантує встановлену законом тривалість робочого часу. Робочий час — це встановлений законодавством відрізок календарного часу, протягом якого працівники відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку, графіка роботи та умов трудового договору повинні виконувати свої трудові обов’язки. Відповідно до ст. 50 КЗпП України нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. У колективних договорах або інших локальних актах можуть бути закріплені положення про 40-годинний робочий тиждень. Ст. 29 ЗУ ”Про культуру”(від 14.12.2010 № 2778-VI, із змінами)/Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2778-17)передбачає: ” Працівникам у сфері культури,які працюють у державних і комунальних закладах культури, держава забезпечує: роботу на повну тарифну ставку”.
Ви маєте затверджений штатний розпис. Річний план передбачає навантаження на кожного працівника, яке прораховується в відповідності до Типових норм часу на основні процеси бібліотечної роботи (затверджено Наказом МКТ України від 29.12.2008р. № 1631/0/16).
|
Питання №4890 |
Inna 18/07/2014 × 08:21 | Відповідно до Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.2005 № 84 (зі змінами та доповненнями) доплата за вислугу років установлюється працівникам державних і комунальних бібліотек. До стажу роботи, що дає право на встановлення доплати за вислугу років, зараховується "... час, відведений на підвищення кваліфікації з відривом від роботи, якщо працівник до і після періоду підвищення кваліфікації працював у бібліотеці..." Якщо навчання в інституті на денному відділенні (про це є відповідний запис у трудовій книжці) не зараховується до стажу роботи, що дає право на встановлення доплати за вислугу років, тоді що саме входить в час, відведений на підвищення кваліфікації з відривом від роботи, якщо працівник до і після періоду підвищення кваліфікації працював у бібліотеці? Дякую.
Відповідь. Ви часом не плутаєте поняття щодо отримання вищої освіти та підвищення кваліфікації ? (див. ст. 1, ст. 10 ЗУ ”Про освіту”, ст. 1 ЗУ ” Про професійний розвиток працівників”).
Відповідно до п.3, п.4 Постанови № 84 від 22 січня 2005 р. нарахування надбавки за вислугу років відбувається шляхом підсумовування всіх років, відпрацьованих саме в бібліотеках і документом для визначення стажу роботи є трудова книжка та інший документ, що відповідно до законодавства підтверджують наявність стажу роботи. Диплом (або документ про післядипломну освіту) визначає Ваш освітньо-кваліфікаційний рівень, але не додає бібліотечного стажу.
|
Питання №4889 |
antonina
17/07/2014 × 15:14 | Нарушені угоди підписання договору по програми " Бібліоміст" Книги перевезені в аварійне приміщення. Чи має право завідувач написати заяву на ім’я сільського голови про зняття відповідальності за зберігання книжкового фонду
Відповідь. Ви зобов’язані написати доповідну, щодо зняття з себе відповідальності за зберігання не лише бібліотечного фонду, але й техніки. Додатково рекомендуємо звернутись до регіонального представника "Бібліомоста"/Режим доступу: http://www.bibliomist.org/ua/kontakti. |
Питання №4888 |
yjlia
17/07/2014 × 13:42 | Доброго дня,підкажіть будь ласка, хто має відповідати за проходження працівниками медичних оглядів – директор, його заступник, зав. відділу?
Відповідь. Роботодавець здійснює контроль за проходженням працівниками у встановлені терміни медичних оглядів і несе за це відповідальність відповідно до законодавства (див. Порядок проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, затвердженого постановою КМУ від 23.05.2001р. № 559 /Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/559-2001-п . |
Питання №4887 |
Inna 16/07/2014 × 14:31 | Чи зараховується час навчання в інституті культури на стаціонарі (бібліотечний факультет) до стажу роботи, що дає право на втановлення доплати за вислугу років, якщо працівник до і після навчання працював у бібліотеці?
Відповідь. Ні.Стаж роботи, який дає право на одержання доплати за вислугу років,є трудова книжка (див. Порядок виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 2005 р. N 84). |
Питання №4886 |
Tanyuska 16/07/2014 × 13:43 | Дякую за вичерпну відповідь на питання 4880, ви нам дуже допомогли. Підкажіть, будь ласка: хто повинен затверджувати акти на списання та взяття на облік літератури у сільській бібліотеці, якщо її фонд стоїть на обліку в сільській раді? І хто має входити в комісію при написанні актів на вилучення та взяття на облік у сільській бібліотеці? Ким затверджується склад цієї комісії?
Відповідь. Перелічені питання – виключно в компетенції сільського голови. |
Питання №4885 |
Olga
16/07/2014 × 13:15 | Якщо література, яка містить 400 сторінок і більше по накладній прийшла як брошура, чи необхідно присвоювати їй інвентарний номер? чи існує інша форма обліку таких документів? Дякую!
Відповідь. Відповідно до п.4.9 ”Інструкції з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах” (затверджено наказом МКТ України від 03.04.2007 N 22): індивідуальний облік брошур здійснюється шляхом присвоєння кожному примірнику інвентарного номера. |
Питання №4884 |
Olga 15/07/2014 × 15:51 | Добрий день! Чи буде правильним якщо ми в каталозі виділимо рубрики 22.1 Математика під ним : 22.1я7 Навчальні видання а цей розділ ділимо: 22.1я71 Математика для навчальної школи 22.1я72 Математика для середньої школи іт.д. Дякую!
Відповідь.Звертаємо увагу на формулювання рубрики 22.1я71 Математика для початкової школи. Якщо маєте достатній обсяг документів для наповнення рубрик картками – виділяйте. |
Питання №4883 |
Liliya 15/07/2014 × 15:42 | Доброго дня, підкажіть будь ласка, у сільській бібліотеці-філії завідувачка бібліотеки йде у декретну відпустку, сільський голова не бажає ставити іншу людину на вакантну посаду, посилаючись на Постанову №65 від 01.03.2014 року. Як нам вийти з даної ситуації, адже бібліотека не може не працювати 3 роки?
Відповідь.Відповідь. Дозволено заповнення вакантних посад за умови забезпечення у повному обсязі у межах затвердженого фонду оплати праці усіх обов’язкових виплат із заробітної плати працівникам, заборона на заповнення яких передбачалася пунктом 15 ”Заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання…”( Додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 р. № 65, із змінами).
Проте, посада жінки, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, не є вакантною. Запитання складне і неоднозначне. Радимо не квапитись і звернутись за роз’ясненнями до
пропонуємо звернутись за роз’ясненнями стосовно Вашої ситуації до Міністерства юстиції /Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/481, Мінсоцполітики України |Режим доступу: http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/article?art_id=152993&cat_id=152992
|
Питання №4882 |
Vita 15/07/2014 × 13:53 | До питання 4881. А якщо він залишається в бібліотеці?
Відповідь. Особисті речі працівника, які використовуються в бібліотеці, повинні бути відображені в обліку. Звертаємо увагу на п.1.6 Інструкції з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ (затверджено Наказом Головного управління Державного казначейства України 30.10.98 N 90 /Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0728-98). |
Питання №4881 |
Switlana
15/07/2014 × 13:43 | Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, якщо я на роботі
використовую власний ноутбук, чи потрібно його задекларовувати як ”особисті речі” ?
Відповідь.Якщо Ви щоденно приносити і щовечора забираєте ноутбук – не потрібно. |
Питання №4880 |
Tanyuska 15/07/2014 × 12:37 | Підкажіть, будь ласка, хто повинен писати наказ на переоблік книжкового фонду у сільській бібліотеці, якщо її фонд стоїть на обліку в сільській раді? І чи може рада при директорові центральної районної бібліотеки приймати рішення про стягнення коштів з завідуючої сільською бібліотекою при виявленій недостачі?
Відповідь.Наказ видає засновник бібліотеки. ЦРБ може поставити до відома засновника бібліотеки (голову сільради) щодо необхідності проведення переобліку БФ (відповідно до Інструкції з інвентаризації матеріальних цінностей,розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ (затверджено Наказом Головного управління Державного казначейства України 30.10.98 N 90)) /Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0728-98 ). Приймати рішення про стягнення коштів з завідуючої сільською бібліотекою при виявленій недостачі поза межами прав ради при директорові. Для покладання на працівника матеріальної відповідальності за заподіяну шкоду саме роботодавець (голова сільради) повинен довести наявність шкоди, заподіяної працівником внаслідок порушення трудових обов’язків, а також вину працівника.
|
Питання №4879 |
Nata
14/07/2014 × 15:22 | Доброго дня.
Скажіть, будь-ласка, хто має формувати
штат бібліотеки районного методичного кабінету?
Відповідь. Питання управління, структури і штату спеціальної бібліотеки розглянуто в Розділі IV ”Положення про бібліотеку районного (міського) методичного кабінету (центру)” (затверджено наказом МОН України 20.05.2014 № 610 /Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0607-14 . |
Питання №4878 |
Olga
14/07/2014 × 14:49 | Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, чи можлива на сьогодні доплата бібліотекарю за виконання обов’язків тимчасово відсутнього
працівника? Дякую.
Відповідь.Звертаємо Вашу увагу на пункт 12 Заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету, затверджених постановою КМУ від 01.03.2014 р. № 65, передбачено тимчасове припинення встановлення доплат за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників (крім лікарів, фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою і професіоналів з вищою немедичною освітою та наукових працівників, що допущенні до медичної діяльності, вихователів, помічників вихователів, учителів, майстрів виробничого навчання, викладачів професійно-технічних та вищих навчальних закладів). |
Питання №4877 |
maria
13/07/2014 × 13:02 | Доброго дня! Я подала документи на навчання в бібліотечний коледж. Маю можливість піти працювати у районну бібліотеку. Чи можуть мене взяти на роботу. Володію кома"ютером і обізнана з бібліотечною роботою. Дякую!
Відповідь.Рішення приймає керівник бібліотеки, відповідно до штатного розпису і Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 81. Культура і мистецтво. Розділ «Бібліотеки, централізовані бібліотечні системи»), затверджений наказом Міністерства культури і мистецтв України № 168 від 14 квітня 2000 р. |
Питання №4876 |
tana
12/07/2014 × 15:08 | До якого віку пенсіонер може працювати завідуючою відділу ОУНБ?
Відповідь.Нам невідомі законодавчі акти, які б врегульовували дане питання. |
Питання №4875 |
lina 12/07/2014 × 13:11 | Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, якщо я працюю в сільській бібліотеці чи не можу піти на пенсію за вислугою років?
Відповідь. Пенсію за вислугу років регулюють законодавчі документи: Закон України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (із змінами) / Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1788-12 та Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 р. N 909 /Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/909-93-п .Додатково пропонуємо ознайомитись із юридичною консультацією Білик І.О., гол. спеціаліста Департаменту соціального, трудового та гуманітарного законодавства Міністерства юстиції ”Право на призначення пенсії за вислугу років” /Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/32002 |
Питання №4874 |
meilleurs_plugins_wordpress 11/07/2014 × 23:51 http://www.waxoo.fr | Félicitaion pour ce site je vous lis souvent. |
Питання №4873 |
nataliya
11/07/2014 × 11:26 | Чи вважається завідуючий господарством бібліотеки керівником структурного підрозділу, чи заступником директора в ЦБС.Дякуємо за відповідь.
Відповідь. Штатний розпис – це документ, що встановлює для будь-якого підприємства, установи, організації структуру, штат і посадові оклади працівників. Пропонуємо ознайомитись із Вашим штатним розписом. |
Питання №4872 |
Olga
11/07/2014 × 08:05 | Шановні колеги! Я новопризначена завідуюча відділом ЦБ. Яка документація(положення, інструкції) повинна бути у відділі комплектування і обробки літератури централізованої бібліотечної системи відповідно сучасним вимогам?Де можна знайти необхідний перелік?Дякую.
Відповідь.Пропонуємо перечитати інструктивно-методичні рекомендації: «Техника роботы ЦБС» (М.,1978), «Организация работы ЦБС» (М.,1985), Розділи 1-3 Типових норм часу на основні процеси бібліотечної роботи, затверджені Наказом Міністерства культури і туризму України 29.12.2008 р. №1631/ 0/16-08 /Режим доступу: http://profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=83 , Номенклатуру справ ЦБС. |
Питання №4871 |
lena 09/07/2014 × 13:12 | Підскажить будь ласка якщо працівники сільських бібліотек - філій получають заробітну плату в сільській раді, чи входить сільська бібліотека до складу централізованої бібліотечної системи?
Відповідь. Ні, не входить. Пропонуємо перечитати Положення про Вашу бібліотеку. |
Питання №4870 |
Victoria 08/07/2014 × 15:08 | Доброго дня! Чи обов'язково заключати письмовий трудовий договір, приймаючи працівників до районної бібліотеки, яка є комунальним закладом?
Відповідь. Трудовий договір може укладатися як в усній, так і в письмовій формі. Пропонуємо ознайомитись із Ст. 24 КЗпП України та Роз’ясненнями Міністерства юстиції України від 20.12.2011 ” Трудовий договір та його види” /режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/n0075323-11 . |
Питання №4867 |
Inna 08/07/2014 × 12:03 | Як шифрувати книги : 1.Готельна справа. 2. Ресторанна справа Дякую!
Відповідь. За таблицями ББК для масових бібліотек література з готельної справи (ресторанної справи) відноситься до розділу ”Економіка громадського харчування. Економіка готельного господарства”. Класифікаційний індекс: 65.43
Гол. бібліотекар Руденко Л.
|
Актуальна інформація
Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.
Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.
Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.
| Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
Пошук
Голосування
|