Розділи сайту
Мастрід
Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі
|
Статті з фахової зарубіжної періодики за 1 кв. 2012
Статті з зарубіжної періодики, що надійшла до ВДІМ
- Azimi H., Nazi A. The status of cataloguing manuscripts in large libraries in Iran: Про проблеми каталогізації рукописів у великих бібліотеках Ірану // Library Collections, Acquisitions, and Technical Services. - 2011. - Vol. 35, Iss. 4. - P.106-117.
- Bednarczyk D., Murzynowska D. Promocja zasobow polskich bibliotek cyfrowych w mediach spolecznosciowych: Електронні бібліотеки Польщі та представлення їх у соціальних мережах (зокрема, на Facebook). Стисла характеристика цифрових бібліотек та аналіз їх популярності серед користувачів // Bibliotekarz. - 2011. - Nr.11. - S.13-16.
- Beitlova M. System ERM jako dusledek prevratnych zmen v knihovnach: Розвиток та поширення електронних ресурсів мають істотний вплив на зміну робочих процесів у бібліотеках. З огляду на те, що користування електронними ресурсами супроводжується додатковими фінансовими витратами та новими формами фінансової звітності, бібліотеки, для зручності, почали створювати нові спільні структури: ILS (інтегровані бібліотечні системи), а також ERMS (системи управління електронними ресурсами). У статті розглядаються передумови створення ERMS у Чеській Республіці, їх сучасний стан та перспективи на майбутнє // ProInflow : Casopis pro informacni vedy. - 2011. – N 2. - S.51-68.
- Biernatova O. Marketingu v knihovne se uz nebojim: Про труднощі та перешкоди, що постають перед бібліотеками при впровадженні маркетингової служби. Досвід бібліотек Чеської Республіки // ProInflow : Casopis pro informacni vedy. - 2011. - Listopad. - S.63-66.
- Bihani S. K. London Book Fair 2011: A truly international gathering for its 40th year: Нотатки з Лондонського книжкового ярмарку 2011. Щовесни цей провідний форум світового видавничого співтовариства збирає видавців, книготорговців, бібліотекарів та інших учасників світового книжкового ринку. На відміну від Франкфуртського книжкового ярмарку, в Лондоні головний акцент робиться на економічному аспекті взаємовідносин у сфері книготоргівлі та книгообміну між Великою Британією і країною, що в цьому році перебуває у центрі уваги // IFLA Journal. - 2011. - Vol. 37, N 3. - Р.246-247.
- Bishop B.W., McClure C. R., Mandel L. H. E-government service roles for public libraries: Про надання публічними бібліотеками США допомоги користувачам у роботі з ресурсами електронного уряду. Це можуть бути консультації з навігації на сайті електронного уряду, допомога у заповненні форм бланків, написанні листів і їх відправці електронною поштою, пошуку урядової інформації тощо. З практичного досвіду публічних бібліотек країни // Public Libraries On-line. - 2011. - Vol.50, N 3. - P.32-37.
- Brown H. Painted lines: Preservation connections: У сучасному цифровому середовищі все більше стираються кордони між бібліотеками, музеями і архівами. Ключовою сферою конвергенції цих закладів є збереження їх колекцій для майбутнього; це стосується як традиційних «фізичних» колекцій, так і нових, що існують лише у цифровому форматі. Стаття розповідає про організацію та управління цими процесами в установах культури Австралії // IFLA Journal. - 2011. - Vol. 37, N 3. - Р.189-194.
- Budynska B., Jezuerska M. Biblioteki publiczne – kierunki i tendencje rozwoju. Ostatnia dekada: Напрямки і тенденції розвитку публічних бібліотек Польщі за останні десять років. У статті розглядаються позитивні зміни, що сталися за цей час та аналізуються фактори, що гальмують ефективний розвиток бібліотек країни // Bibliotekarz. - 2011. - Nr.10. - S.8-20.
- Chow A. S. Changing times and requirements: Implications for LIS education: Стаття розповідає про результати проведеного наукового дослідження, метою якого було виявити, яким чином педагоги бібліотечно-інформаційних закладів США вдосконалюють навчальні програми для кращого оволодіння студентами знаннями і навичками, необхідними для роботи в цифровому середовищі // LIBRES: Library and Information Science Research Electronic Journal. - 2011. - Vol. 21, Iss. 1. - [23] р.
- Chu M. Ageism in academic librarianship: Проблеми вікової диференціації і вікові конфлікти в трудових колективах академічних та спеціальних бібліотеках США. Мова йде і про таке явище, як дискримінація працівників за віковою ознакою // Electronic Journal of Academic and Special Librarianship. - 2011. - Vol.10, N 2. - [6] p.
- Debra F. S. Physical processing of monographs by library technical services: У статті розповідається про сучасний технологічний процес фізичної обробки монографій в бібліотеках США // Library Collections, Acquisitions, and Technical Services. - 2011. - Vol. 35, Iss. 1. - P. 1-9.
- Gerolimos M. Academic libraries on Facebook: An analysis of users' comments: Про використання соціальних мереж у бібліотеках США. Стаття написана за результатами аналізу повідомлень і коментарів користувачів 20 американських бібліотек, розміщених на бібліотечних сторінках у Facebook. У статті розглядаються можливості, які соціальні мережі, зокрема Facebook, пропонують бібліотекам, що створюють там свої сторінки, особливо, коли бібліотеки використовують «стіни» не тільки для оголошень, але і як форум, де користувачі можуть спілкуватися з бібліотекою, обмінюватися ідеями як з персоналом, так і між собою // D-Lib Magazine. - 2011. - Vol.17, N 11/12. - [20] p.
- Gonda, M. Regionalna tworczosc literacka a biblioteki publiczne na Slowacji: Про нову функцію публічних бібліотек Словаччини: починаючи з 1989 р., вони здійснюють обов’язкове комплектування творів художньої літератури, виданих у своєму регіоні (зокрема, приватним шляхом) // Bibliotekarz. - 2011. - Nr.10. - S.25-29.
- Hazdra A. Uzivatel v centru knihovnich sluzeb: Користувач як центр уваги всіх бібліотечних служб. Про пошуки інноваційних підходів до обслуговування користувачів у бібліотечних установах. З досвіду бібліотек Чеської Республіки // ProInflow : Casopis pro informacni vedy. - 2011. - Listopad. - S.21-30.
- Holley R. Extending the scope of Trove: Addition of e-resources subscribed to by Australian libraries: Trove є національним австралійськім пошуковим браузером, створеним у грудні 2009 року Національною бібліотекою Австралії. Він містить метадані мільйонів вільно доступних документів із більш, ніж 1000 установ. Основна увага приділяється документам про Австралію і австралійців. Випущена цього року версія Trove v4.0 пропонує доступ до 240 млн. одиниць зберігання. У статті описується, як проводилася робота, чого було досягнуто, розповідається про існуючі проблеми і плани на майбутнє // D-Lib Magazine. - 2011. - Vol.17, N 11/12. - [15 p.]
- Holtslander L. Loudoun county public library: Try poetry 2010: У пошуках форм та методів роботи з користувачами публічних бібліотек. Приклад організації та проведення заходів з популяризації поезії в одній з публічних бібліотек шт. Вірджинія, США // Virginia Libraries. - 2011. – April, May, June. - [3] p.
- Kingsley I. Learning 2.0: A Tool for staff training at the University of Alaska Fairbanks Rasmuson Library: Опис навчального проекту Learning 2.0 для бібліотечних працівників Університету Фербенкса Расмусона шт. Аляска, США, що завершився у вересні 2007 року. Стаття розповідає про планування проекту, створення його програми, впровадження, задіяні стимули і отримані результати. Пропонуються рекомендації щодо реалізації цього безкоштовного і корисного інструменту для навчання персоналу наукових бібліотек // Electronic Journal of Academic and Special Librarianship. - 2011. - Vol.10, N 1. - [6] p.
- Krcal M. Knihovny a vydavatele: Valka nebo spoluprace?: Автор статті розглядає роль бібліотек у суспільстві у зв'язку з введенням поправки до закону Чеської Республіки про авторське право, аналізує проблеми надання нових бібліотечних послуг, пов'язаних з роботою у цифровому середовищі. Автор пропонує розвивати співпрацю між бібліотеками та видавництвами, викладає своє бачення бібліотеки як каналу розповсюдження видавничої продукції, говорить про переваги і недоліки цієї співпраці // ProInflow : Casopis pro informacni vedy. - 2011. - Listopad. - S.67-70.
- Michnik, K. Szwedzkie biblioteka publiczne: Публічні бібліотеки Швеції: історія виникнення та сучасний стан. У статті розглядаються правові підстави діяльності бібліотек, шляхи і способи бібліотечного фінансування, а також роль публічних бібліотек у суспільстві // Bibliotekarz. - 2011. - Nr.10. - S.20-25; Nr.11. - S.8-13
- Miller R. K. VLA NMRT forum: Supporting the next generation of Virginia’s library leaders: Бібліотечна спільнота США відзначає, що питання залучення молодих спеціалістів та їх подальший успіх у професії залишаються нагальними для майбутнього бібліотечної справи в країні. Про зусилля та заходи бібліотечної асоціації шт. Вірджинія, США, спрямовані на вирішення цієї проблеми // Virginia Libraries. - 2011. – July, Aug., Sept. - [3] p.
- Nord L. L. How to hire delightful employees: Про нові підходи у методиці підбору бібліотечних працівників для обслуговування користувачів. Застосування маркетингових методів (напр., використання т. зв. «таємних клієнтів») для розкриття професійних і особистих здібностей потенційних кандидатів. З досвіду публічних бібліотек США // Public Libraries On-line. - 2011. - Vol.50, N.4. - P.40-43.
- Prazova I. Vyzkum spokojenosti uzivatelu Moravske zemske knihovny: Про результати опитування, проведеного серед користувачів Моравської земської бібліотеки, що відбулося в кінці 2010 року. Метою дослідження було визначення ступеню задоволення користувачів роботою бібліотеки. У статті викладена методика проведення та основні результати цього дослідження // ProInflow : Casopis pro informacni vedy. - 2011. – N 1. - [10] s.
- Przybysz, M. Kierunki dzialalnosci Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w ostatnich dwoch latach: Огляд основних напрямків роботи Товариства польських бібліотекарів за останні два роки, серед яких: аналіз ефективності роботи публічних і педагогічних бібліотек країни, формування сучасного іміджу Товариства, розвиток читання, впровадження передового досвіту і т. ін. // Bibliotekarz. - 2011. – Nr. 10. - S.1-8.
- Quinlisk M. Movable heritage in libraries: an introduction to heritage and what it means for managing library collections: Бібліотечна колекція як об’єкт «рухомої спадщини». У статті дається пояснення поняття «рухома спадщина» та розповідається, яким чином це може стосуватися бібліотек; викладається методологія виявлення та управління об'єктами культурної спадщини у бібліотечних фондах. З досвіду бібліотек Австралії // The Australian Library Journal. - 2009. - Vol.58, N 2. - P.131- 138.
- Quinn S., McCallum I. The national standards and guidelines project: У статті розглядається національний проект розробки бібліотечних стандартів Австралії. Метою проекту є підтримка роботи понад 1500 публічних бібліотек країни у справі забезпеченню користувачів інформацією високої якості та створення можливостей для навчання австралійців протягом усього життя. Стандарти стосуються фінансових та кадрових питань, участі бібліотек в роботі бібліотечних організацій, розвитку бібліотечних фондів, надання інформаційних послуг, оцінки рівня задоволеності користувачів послугами бібліотеки // APLIS. - 2011. - Vol. 24, Iss. 3. - P.101-106.
- Rouvari A., Vakkari M. Finnish National Digital Library public interface: Про проект Фінської національної цифрової бібліотеки, метою якого є покращення он-лайнового доступу та зручності використання цифрових ресурсів культурної спадщини, що зберігаються у бібліотеках, музеях і архівах Фінляндії, шляхом надання доступу до колекцій цих організацій через універсальний, так званий, Громадський інтерфейс (англ. Public Interface) // ProInflow : Casopis pro informacni vedy. - 2011. - N.2. - S.69-81.
- Sekyere K. Embedding an IM widget in research databases: Helping users at their point-of-need: Про організацію віртуальної довідкової служби в бібліотеці Університету Маямі (штат Флорида, США). Починаючись як електронна пошта, довідкова служба згодом перейшла до надання допомоги в режимі реального часу (однією з таких форм роботи є чат). Розповідь про альтернативні шляхи надання віртуальної довідки // Electronic Journal of Academic and Special Librarianship. - 2011. - Vol.10, N 2. - [8] p.
- Shell S. My experience as a bridge: Практичні поради молодому керівнику бібліотечного колективу. З власного досвіду авторки статті // Virginia Libraries. - 2011. – April, May, June. - [4] p.
- Steiner H. Reference utility of social networking sites: options and functionality: У статті розглядаються функціональні можливості інструментів соціальних мереж з точки зору їх використання для довідкової роботи бібліотек. Детальніше розглянуті сайти Facebook, MySpace, Twitter і Ning // Library Hi-Tech News. - 2009. - V. 26, N.5/6. - Р.4-6.
- Stephens M. Heritage book collections in Australian libraries: what are they, where are they and why should we care?: Про проблему визначення документів (з фондів бібліотек Австралії) як таких, що належать до національної культурної спадщини країни. Питання виникло при плануванні бібліотеками роботи по збереженню культурної спадщини Австралії у цифровому форматі // The Australian Library Journal. - 2009. - Vol.58, N 2. - P.173-190.
- The Public Library Data Service 2011 statistical report: Characteristics and trends: Щорічно Асоціацією публічних бібліотек США, на основі інформації від публічних бібліотек про фінансування, ресурси, обслуговування користувачів, впровадження нових технологій тощо, готуються офіційні статистичні дані стосовно діяльності публічних бібліотек США та Канади. Стаття пропонує попередні дані за 2011 р. // Public Libraries On-line. - 2011. - Vol.50, N 5. - [P.10]
- Witz G. Russische Geschichte Digital: Russische Praesidentenbibliothek neuer Kooperationspartner der Bayerischen Staatsbibliothek: Повідомлення про Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво, підписаний Президентською бібліотекою ім. Б. М. Єльцина і Баварською державною бібліотекою. Документ стане основою подальшої взаємодії сторін у сфері інформаційного, наукового і технологічного обміну. У рамках договору між двома найбільшими електронними бібліотеками Росії та Німеччини буде здійснюватися обмін інформацією, що зберігається на цифрових носіях і стосується російської історії. Крім того, у рамках Меморандуму буде здійснюватися реалізація спільних проектів, проведення виставок та тематичних днів, а також обмін працівниками з метою підвищення їх професійної кваліфікації // Bibliotheksmagazin. - 2011. - N.3. - S.40-42.
- Wolosz, J. Male biblioteki - najszybciej unowoczesniajacy sie sektor bibliotekarstwa publicznego, dzieki PRB: Розповідь про невеликі сільські та районні бібліотеки Польщі, що отримали новий імпульс до розвитку і знову опинилися у центрі громадського життя суспільства завдяки реалізації Програми розвитку бібліотек (за фінансової підтримки Фонду Білла і Мелінди Гейтс, а також Фундації розвитку інформаційного суспільства) // Bibliotekarz. - 2011. - Nr.11. - S.4-8.
- Zyl A. S. van. The impact of Social Networking 2.0 on organisations: Про можливості використання програми Social Networking 2.0 (Соціальні мережі 2.0) в різних установах і організаціях, у тому числі в бібліотеках. Застосування нових комунікативних технологій дозволить бібліотекам розширити – в рамках програм соціальних мереж – спектр послуг для користувачів // Electronic Library. - 2009. - Vol. 27, N 6. - P. 906-918.
Дата створення: 19/04/2012 × 15:45
Дата оновлення: 19/06/2012 × 10:49
Категорія:
Сторінка переглянута 6187 разів
Роздрукувати статтю
Коментарі до цієї статті
Актуальна інформація
Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.
Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.
Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.
| Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
Пошук
Голосування
|