Бібліотечному фахівцю

Надання бібліотекам методичної допомоги покладається на бібліотеки - науково-методичні центри.
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувач online


Page Rank Check
Новини

Сьогодні відвідувачів бібліотеки стало більше

webmaster, 12/03/2009 × 12:18

Директор Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Валентина Ярощук повідомила, що сьогодні збільшилася кількість відвідувачів бібліотеки.

За її словами, нині повторюється ситуація початку 90-х років, коли в бібліотеці спостерігався значний приплив читачів. "Зараз ми спостерігаємо те саме: одні безробітні з допомогою бібліотеки шукають роботу, інші, маючи багато вільного часу, просто хочуть почитати, дізнатись щось нове. Адже наші читачі мають безкоштовний доступ до Інтернету і змогу користуватися літературою з 80-ти галузей знань, – розповідає вона. – Думаю, що тенденція до збільшення відвідувачів буде наростати.

Джерело: http://www.ogo.rv.ua/

Регіональна комплексна програма підтримки культури молоді села

webmaster, 10/03/2009 × 14:50

Регіональна комплексна програма підтримки культури молоді села реалізується на Луганщині.
За інформацією Луганської обласної бібліотеки для юнацтва, в поточному році позначилися провідні напрями реалізації Регіональної комплексної програми підтримки культури молоді села «Живи, Луганська глибинка!». Серед них – популяризація книги і читання серед юнацтва, патріотичне виховання, популяризація здорового способу життя, виховання правової і інформаційної культури, формування толерантності в молодіжному середовищі, впровадження в роботу бібліотек інноваційних форм і методів роботи з молоддю.

10 лютого відбувся перший виїзд команди «Глибинки» в Сватівську районну бібліотеку. Першочерговим завданням зустрічі була робота з підвищення кваліфікації колег. З цією метою для фахівців сільських бібліотек-філій був запропонований майстер-клас «Сучасні інноваційні форми роботи в закладах культури». В його роботі брали участь 19 фахівців-бібліотекарів центральної бібліотеки і сільських філій Сватівського району.

Джерело: http://www.loga.gov.ua/

Кіровоградська бібліотека отримала автомобіль - уперше за 110 років

webmaster, 04/03/2009 × 15:08

Голова Кіровоградської облдержадміністрації Василь Моцний вручив ключі від нового ВАЗ-2104 директору обласної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

Подарунок приурочено до 110-річного ювілею закладу, який відзначався в лютому цього року.

Як зазначила директор бібліотеки Олена Гаращенко, цей автомобіль став першим новим транспортним засобом за всю історію закладу. До цього працівники бібліотеки користувалися технічно й морально старим мікроавтобусом РАФ.

Джерело: http://kirovograd.rks.kr.ua/

Міський голова Івано-Франківська вручив книги бібліотекам міста

webmaster, 04/03/2009 × 14:52

3 березня 2009 року за участю міського голови Віктора Анушкевичуса відбулося урочисте вручення усім бібліотечним установам міста шеститомника зібрання творів Олеся Бердника.

Закупку 50 комплектів шеститомного видання зібрання творів Олеся Бердника затвердила свого часу Івано-Франківська міськрада на одній із сесій, а міський голова Віктор Анушкевичус та міська організація УНП вирішили підтримати цю ініціативу. Зокрема, міський голова виділив частину коштів на закупку цього видання. За його словами, саме такі приємні акції під час кризи, як дарування книжок бібліотечним установам, свідчить про те, що ми ще не розгубили духовності таким чином боремось із кризою.

32 комплекти шеститомника отримали шкільні бібліотеки, ще 15 комплектів видання отримали бібліотечні заклади, що знаходяться у підпорядкуванні міського управління культури. Також по одному примірнику шеститомника творів Олеся Бердника отримали бібліотеки трьох найбільших ВНЗ міста – бібліотека Медичного Університету, Прикарпатського Національного Університету ім. Василя Стефаника, а також бібліотека ІФНТУНГ.

Джерело: http://www.mvk.if.ua/

Зірки шоу-бізнесу прищеплюють дітям любов до читання

webmaster, 04/03/2009 × 13:54

5 березня 2009 р. на Львівщині відбудеться третій етап Всеукраїнського благодійного проекту «З книгою – до дітей!», в межах якого відомий співак Павло Табаков прочитає сучасні українські казки вихованцям дитячого будинку «Рідний дім» у с. Корналовичі Старосамбірського району, а бібліотека львівської спецшколи-інтернату №100 для сліпих дітей поповниться збіркою аудіокниг видавництва «Грані-Т».

Впродовж березня-квітня волонтери благодійного проекту «З книгою – до дітей!» поповнять бібліотеки дитячих установ у різних містах України книгами, зібраними фронтменом гурту «Океан Ельзи» Святославом Вакарчуком під час його зустрічей зі студентами в рамках соціального проекту «Людина творить Країну».

Джерело: http://www.civicua.org/

Українська книга буде представлена на восьми міжнародних виставках, дві з яких відбудуться у Києві

webmaster, 26/02/2009 × 13:29

Колегія Держкомтелерадіо визначила перелік виставкових заходів Держкомтелерадіо у 2009 році, що фінансуються з Державного бюджету України та за рахунок дольової участі вітчизняних видавців.

Цього року у Держбюджеті передбачено 740,0 тис. грн. на забезпечення участі України у міжнародних книжкових форумах (бюджетна програма 1701170). Таке обмежене фінансування не дає змоги представити українську книгу на всіх міжнародних книжкових виставках і змушує визначитись з пріоритетними заходами. До переліку виставкових заходів, запропонованих Комітетом до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про участь у 2009 році вітчизняних підприємств, установ та організацій у виставкових заходах за кордоном», внесено Мінську, Московську та Франкфуртську міжнародні книжкові виставки. Вітчизняна друкована продукція буде представлена на цих міжнародних книжкових виставках та ярмарках єдиним Національним стендом України.

Крім того, Держкомтелерадіо заплановано провести у серпні ц.р. V Київську міжнародну книжкову виставку-ярмарок, до участі у якій будуть запрошені провідні книговидавничі організації різних форм власності України, а також видавців країн близького та далекого зарубіжжя.

Також у грудні поточного року буде проведено ІІ Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарки «Книжкові контракти». Цей виставковий захід має стати своєрідним звітом вітчизняних видавництв про творчі результати у 2009 році.

Члени колегії Держкомтелерадіо підтримали пропозицію президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександра Афоніна надавати всебічну піар-підтримку обласним книжковим форумам, адже цього року вони лишаються майже єдиним виходом видавців на читацький ринок у регіонах.

Джерело: http://comin.kmu.gov.ua/

У Донецьку з’явиться супер-сучасна бібліотека

НАРБС, 23/02/2009 × 12:06

У Донецьку до 140-річчя міста почне працювати сучасна студентська бібліотека.
Донецький міський голова Олександр Лук’янченко поставив завдання, щоб до 140-річчя Донецька нова бібліотека Донецького національного технічного університету запрацювала. За його словами, це буде бібліотека ХХI століття, в якій будуть переважати інтернет-технології. Обладнання закуплено в Німеччині. Крім того, мер міста констатував факт, що поява даної бібліотеки обумовлена технічним прогресом.

Джерело: http://www.mobus.com/

Відбулася презентація "Поетичної Червоної книги України"

НАРБС, 18/02/2009 × 12:17

17 лютого відбулася презентація "Поетичної Червоної книги України" у приміщенні Зоологічного музею Київського національного університету імені Т.Шевченка. Книга видана за підтримки Міжнародного благодійного фонду "Україна 3000" в рамках міжнародного проекту Центру української культури в Таллінні (Естонія).

"Червона книга має пряме призначення - застерегти людство від спустошення та руйнування нашого навколишнього середовища. Вона присвячена представникам флори та фауни, які відносяться до першої та другої категорій зникнення", - зазначила на презентації голова наглядової ради МБФ "Україна 3000" Катерина Ющенко.

Автор ідеї та керівник проекту - заслужений художник України Анатолій Лютюк, керівник української частини проекту - доцент Чернівецького національного університету Оксана Івасюк. Над "Поетичною Червоною книгою України" працювали низка українських поетів, а також перекладачі та художники.

Українська поетична Червона книга – друга частина проекту "Поетична версія Червоної книги країн світу", першою стала "Поетична версія Червоної книги Естонії". Наразі над виходом аналогічних видань працюють Фінляндія, Швеція, Латвія; запланована кількість учасників проекту – понад 30. Всі вірші в книзі зроблені українською та англійською мовами.

"Поетична Червона книга України" не вміщує абсолютно всі види рослин і тварин, що перебувають на межі вимирання. Тут суб'єктивно обрано 38 позицій (19 рослин і 19 тварин), які найяскравіше представляють флору та фауну України.
Наклад видання буде безкоштовно розповсюджений по всіх обласних і районних бібліотеках України.

За матеріалами: УКРІНФОРМ http://www.ukrinform.ua/
Міжнародного благодійного фонду "Україна 3000" http://ukraine3000.org.ua/

Конкурс читців, присвячений 195-й річниці народження Тараса Шевченка

НАРБС, 18/02/2009 × 11:09

28 лютого в Івано-Франківську пройде обласний огляд-конкурс читців, присвячений 195-й річниці від дня народження Тараса Шевченка. Відповідне розпорядження підписав голова ОДА.

До участі в конкурсі запрошуються аматори художнього слова, учнівська молодь, студенти вишів від 17 до 35 років.
Конкурсна програма передбачає два варіанти: твір Кобзаря, твір українського письменника, твір за власним уподобанням; або театралізована композиція за творами Шевченка, твори українських письменників, присвячені Шевченку, уривки з вистав за творами Кобзаря.

Переможці будуть нагороджені дипломами, грамотами та грошовими преміями, кращі з них візьмуть участь у Всеукраїнському конкурсі читців, що відбудеться у травні у Києві.

Джерело: http://zik.com.ua

В багатьох регіонах України відбудуться районні та обласні конкурси читців, присвячені 195-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка.

Київські бібліотеки можуть залишилися без нових книг

НАРБС, 17/02/2009 × 10:49

В проекті київського міського бюджету на 2009 рік не передбачена закупівля книг для муніципальних бібліотек столиці. Про це повідомив голова комісії Київради з питань культури і туризму, радник Прем'єр-міністра України Олександр Бригінець.

"У попередньому бюджеті Києва, який у середу отримали депутати Київради, багато дивних речей. Але одна із найбільш вражаючих - відмова КМДА купувати книги для муніципальних бібліотек Києва", - відмітив Бригінець.

За його словами, якщо деякі статті бюджету через фінансову кризу скорочено на 10-30%, то рядок про купівлю книг у розділі "Культура" зник повністю".

Джерело: http://news.liga.net/

В Україні стартує Місяць безпечного Інтернету

НАРБС, 16/02/2009 × 10:55

В Україні стартує Місяць безпечного Інтернету – соціальна кампанія, спрямована на навчання дітей та підлітків правилам безпечної поведінки у всесвітній мережі.

Коаліція за безпеку дітей в Інтернеті за ініціативи «Майкрософт Україна» оголосила про запуск соціальної кампанії «Місяць безпечного Інтернету». Кампанія проходить у підтримку Європейського дня безпечного Інтернету і покликана привернути увагу громадськості до проблеми, пояснити дітям та підліткам, а також їхнім батькам, яка небезпека чекає на них в Інтернеті і як від неї захиститися.

Ініціаторами кампанії стали члени Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті, серед яких компанія «Майкрософт Україна», музикант та громадський діяч Святослав Вакарчук та міжнародна громадська організація «Школа рівних можливостей». Основна ідея соціальної кампанії – показати, що до інформації в Інтернеті мають доступ мільйони незнайомців, які можуть використовувати її як завгодно, тому не слід розповсюджувати особисті дані у відкритому доступі.

Ерік Франке, генеральний директор «Майкрософт Україна», компанії-засновника Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті, зазначив: «Тема онлайн-безпеки донині отримує недостатньо уваги громадськості, при цьому все більше українців користуються Інтернетом на роботі, вдома, в Інтернет-клубах та бібліотеках. За допомогою Місяця безпечного Інтернету ми намагатимемося, щоб і школярі, і їхні батьки не тільки більше дізналися про безпечне користування Інтернетом, а й змогли особисто підтримати ініціативи Коаліції. Адже навіть у віртуальному світі небезпека дуже реальна, і тільки всі разом ми зможемо захистити від неї наших дітей».

В рамках Місяця безпечного Інтернету Коаліція проведе ряд заходів, які допоможуть дітям та їхнім батькам навчитися, як убезпечити себе при роботі з Інтернетом: марафон по містах України, онлайн-петиція «За безпечний Інтернет», тренінги для школярів, круглі столи та інші ініціативи.

Детальніше: http://mmr.net.ua/news/newsid/15449/

Всеукраїнський благодійний проект „З книгою – до дітей!“

НАРБС, 12/02/2009 × 14:36

12 лютого 2009 р. у приміщенні Харківського обласного палацу дитячої та юнацької творчості відбулася прес-конференція з нагоди старту Всеукраїнського благодійного проекту "З книгою - до дітей!" в Харківській області.

Детальніше на сайті: http://dity.org.ua/news/

Бібліотеці присвоїли звання колишнього мера міста

НАРБС, 12/02/2009 × 14:25

Федерація професійних спілок Волинської області вирішила присвоїти Волинській обласній профспілковій бібліотеці ім’я Івана Фуріва. Саме завдяки його клопотанням у 1987 році і постала ця книгозбірня у новому тоді, молодіжному кварталі Луцька.
Нова назва бібліотеки з’явилася завдяки зверненню колективу книгозбірні до профспілок, а також вагомому внеску колишнього голови Луцького міськвиконкому, першого секретаря Волинської облпрофради Івана Фуріва.

Профспілкова книгозбірня - це єдина в Україні бібліотека, що живе за рахунок госпрозрахунку. Її фонд налічує 70 тисяч екземплярів друкованих видань та книг. Працюють у бібліотеці 16 осіб.

Джерело: http://zaxid.net/

Британські бібліотеки визначили найпопулярнішого автора

НАРБС, 09/02/2009 × 11:47

Джеймс Паттерсон (James Patterson), автор понад 60 трилерів, виявився найбільш затребуваним письменником в британських бібліотеках в 2007-2008 році. Такі дані наводить The Guardian.
З червня 2007 по червень 2008 року британці замовляли книги Паттерсона більше 1,5 мільйонів разів. Варто відзначити, що минулого року письменник випустив вісім книг. При цьому зазвичай він пише в співавторстві з менш відомими авторами.

Паттерсон очолив британські бібліотечні рейтинги і в 2007 році. До нього в історії рейтингів були лише два переможці: дитяча письменниця Жаклін Уїлсон (Jacqueline Wilson), яка лідирувала з 2002 по 2006 роки, і Кетрін Куксон (Catherine Cookson), яка утримувала перше місце з 1984 року. Куксон померла в 1998 році, але зберігала за собою першість впродовж ще чотирьох років після своєї смерті.

The Guardian
Джерело: http://www.bibliograf.ru/

Фотоконкурс «Бібліотека очима молоді»

НАРБС, 07/02/2009 × 14:16

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва спільно з Обласною організацією Національної спілки фотохудожників України проводить фотоконкурс «Бібліотека очима молоді».
Конкурс проводиться з метою покращення і активізації роботи бібліотеки в напрямку соціокультурної діяльності та зміцнення позицій бібліотеки в середовищі міста.
Останній термін прийому робіт на конкурс - 20 червня 2009 р.

Детальна інформація про конкурс: http://www.library.vn.ua

Бібліотеки і здоров’я

НАРБС, 06/02/2009 × 15:25

Фінансова криза призвела до втрати 2.6 мільйонів робочих місць в США, і ще більше американців залишилися без медичної страховки. Люди почали більш цікавитися інформацією про ті чи інші захворювання. В публічних бібліотеках в даний час спостерігається наплив відвідувачів, серед яких найбільшим попитом користується медична і психологічна література.
Зокрема, найчастіше цікавляться такими захворюваннями, як аутизм, безсоння, рак, хвороба Альцгеймера, захворювання спинного мозку, різні психічні відхилення, СНІД. Таким чином, бібліотеки під час кризи виконують у тому числі й функції медичних консультацій.

http://www.libraryjournal.com/
Джерело: http://ylibex.livejournal.com/

Важливість публічних бібліотек для молоді в умовах фінансової кризи

НАРБС, 05/02/2009 × 14:17

Функціонування публічних бібліотек для молоді в період фінансової кризи важливо як ніколи. Таку думку висловив Брайян Кіні, стаття якого була опублікована в журналі "School Library Journal" (США). Закриття бібліотек, що знаходяться поблизу місця проживання підлітків призведе до негативних наслідків, позбавить можливості молодь користуватися бібліотечними послугами.
Проведене в 2007 р. в США соціологічне опитування показало, що 73 % публічних бібліотек є єдиним джерелом вільного доступу до Інтернету, особливо для підлітків з сімей з низьким доходом. Також ¾ американців вважають головним пріоритетом ПБ – надання підліткам безпечного місця для навчання та спілкування.
Публічні бібліотеки надають свої послуги в найбільш небезпечний час для підлітків – з 15.00 до 18.00 год. Тому їх закриття, недофінансування або скорочення штату співробітників можуть стати причиною посиленого впливу на підлітків вулиці.

За матеріалами статті "Публичные библиотеки и финансовый кризис"
Джерело: http://ylibex.livejournal.com/

Бібліотеки і фінансова криза

НАРБС, 05/02/2009 × 14:16

Техаською бібліотечною асоціацією було проведено опитування серед 1201 зареєстрованих виборців. Більшість опитуваних (92 %) позитивно оцінюють роль бібліотек в період фінансової кризи.
Кожен восьмий з десяти респондентів підтримує збільшення фінансування публічних бібліотек, і крім того 61 % опитаних вважають, що скорочення об’єму фінансування бібліотек негативно вплине на якість їх життя.
Учасники опитування відмітили, що найбільш негативними наслідками врізання бібліотечного бюджету є зменшення книжкового фонду і ресурсів (42 %), програм і заходів (21 %), режиму роботи бібліотеки (19 %), скорочення штату співробітників (12 %).

За матеріалами статті "Библиотеки и финансовый кризис"
Джерело: http://ylibex.livejournal.com/

Рекомендації американської бібліотечної асоціації бібліотекам

НАРБС, 05/02/2009 × 14:14

Сайт американської бібліотечної асоціації (ALA) містить документ під заголовком "Advocating in a Tough Economy" – це свого роду рекомендації для бібліотек, що функціонують в умовах фінансової економічної кризи.
В документі, зокрема, підкреслюється, що бібліотеки відіграють особливу роль для населення в такий період, описані способи і методи взаємодії бібліотек з особами, які приймають рішення, з мас-медіа тощо.
Виконавчий директор ALA заявила, що дані рекомендації нададуть бібліотекам необхідні знання про різні способи виживання бібліотек в умовах фінансової економічної кризи.
Документ ще не закінчений, він буде доповнюватися новими рекомендаціями по мірі їх надходження.

За матеріалами статті "Рекомендации по выживанию библиотек" Джерело: http://ylibex.livejournal.com/

За знаннями про Липецький край – в бібліотеку!

НАРБС, 02/02/2009 × 15:36

Як повідомила маркетолог Центральної бібліотечної системи Липецька (РФ) Галина Бурмістрова, дана акція організована за ініціативою бібліотечних працівників міста і переслідує дуже важливі цілі: залучити дітей і молодь в муніципальні бібліотеки, зацікавити їх читанням високохудожньої краєзнавчої літератури, і через неї – сприяти морально-етичному і патріотичному вихованню юнацтва і дітей.

В акції візьмуть участь школярі, педагоги навчальних закладів Липецька, представники обласних краєзнавчих громадських організацій і установ, липецькі письменники і поети. Всі заходи відбуватимуться, як правило, на базі освітніх установ Липецька. Передбачається широка рекламна кампанія з розкриття і надання інформаційних ресурсів бібліотек краєзнавчої тематики за допомогою книжкових виставок, проведення Днів інформації, Днів фахівців і інше.

- В цілому акція дозволить молодому сучасному поколінню не лише розширити свої пізнання про рідний край і місто, але й полюбити його, цінувати і поважати людей, які живуть на Липецькій землі, примножувати її багатства, - додала Галина Бурмістрова.
Рекламно-інформаційна акція "За знаннями про Липецький край – в бібліотеку!" проводитиметься протягом місяця і завершиться 28 лютого.

Джерело: http://www.chtenie-21.ru/
StartПопередні10 previous pages [ 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ] 2 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
На вашу думку, якість роботи працівника насамперед залежить від:
 
кваліфікації та освіти
стажу роботи
креативності та творчості
особистісно-професійного розвитку
можливості кар’єрного зростання
Результати