Бібліотечному фахівцю

Генеральний каталог відображає весь фонд конкретної бібліотеки
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті

Виставлено:

16.05.2019]

Інформаційно-аналітичний бюлетень: СОЦІОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ В БІБЛІОТЕКАХ (Випуск 50) [.pdf]

Огляд НДР за 2010-2015 рр. [.pdf]

[28.03.2019]

Статті з зарубіжної фахової періодики 1 квартал 2019 р.

[27.03.2019]

Бібліотечна планета, номер 1 за 2019 рік

[10.03.2019]

Список нових надходжень у I кварталі 2019 року

[22.12.2018]

Бібліотечна планета, номер 4 за 2018 рік

[27.11.2018]

Семінар «Актуальні питання охорони книжкових пам’яток».

[09.11.2018]

Сучасні тенденції розвитку публічних бібліотек і бібліотечної справи у зарубіжних країнах

[04.10.2018]

Бібліотечна планета, номер 3 за 2018 рік

[14.03.2018]

До відома авторів журналу

[28.12.2017]

Публічна Бібліотека І Реалізація Завдань Соціальної Політики

[20.10.2017]

Cемінар для бібліографів «Основні напрями бібліографічної роботи: теорія і практика».

[23.08.2017]

Тенденції розвитку публічних бібліотек зарубіжних країн

[04.04.2017]

Сучасний літературний процес: Бібліотека. Книга. Читач

Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувач online


Page Rank Check
Новини

Лауреати «Коронації слова» 2019

Коронація слова, 11/06/2019 × 13:12

Стали відомі цьогорічні переможці літературної премії «Коронація слова».

Номінація «Романи»

І премія «Зламані сходи» Василь Добрянський (Івано-Франківська обл.)

ІІ премія «Шпигунки з притулку Артеміда» Наталія Довгопол (Греція, Афіни))

ІІІ премія «Літератор» Сергій Грініченко (Суми).

Номінація «П’єси»

І премія «Собака» Юрій Васюк (Чернігів)

ІІ премія «Степан Бандера» Марія Лелека (Київ)

ІІІ премія «Шахтар-чемпіон Володимир Стенько (Синельникове).

Номінація «Пісенна лірика»»

І премія «Молитва безвісти зниклого» Ігор Жук (Київ)

ІІ премія «Колискова для тата» Коназюк Ганна (Київ)

ІІ премія «Амарантові рими» Анна Карач (Харків)

ІІІ премія «Не відпускай» Наталія Смирнова (Кропивницький).

Номінація «Як тебе не любити…»

І премія «Колискова для Проні» Сергій Леоненко (Київ).

Крім цього було вручено 44 спецвідзнаки. З повним переліком лауреатів можна ознайомитися за посиланням: http://koronatsiya.com/peremozhtsi-konkursu-koronatsiia-slova-2019/

Коронація слова — міжнародний літературний конкурс романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей. Проект заснований Тетяною та Юрієм Логушами.

Метою конкурсу є підтримка новітньої української культури, пошук нових імен, видання найкращих романів, стимулювання й підтримка сучасного літературного процесу кіно й театру, і як наслідок — наповнення українського ринку повнокровною конкурентоспроможною літературою, а кіно й театру — якісними українськими фільмами й п’єсами.

Увага! Встановлено надбавку за роботу ...

Урадовий портал, 07/06/2019 × 13:29

5 червня 2019 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 708”.

Зазначеною постановою установлено щомісячну надбавку за роботу з особливими умовами праці у граничному розмірі 50 відсотків посадового окладу працівникам державних і комунальних установ, закладів, організацій, які фінансуються з бюджету і розміщені в населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, на період до завершення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Керівникам необхідно передбачити в колективних договорах норму щодо виплати підвищеного розміру заробітної плати їх працівникам, які беруть участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах її проведення і здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Радіємо за колег!

В Україні запрацював сайт з пошуку партнерів у культурних проєктах

Літакцент, 05/06/2019 × 09:24

Український культурний фонд сприяв створенню нового інформаційного порталу в галузі культури – “Ukraine. Culture. Creativity”, що діятиме двома мовами (українською та англійською). Його мета – мережування культурних активістів та митців, сприяння пошуку партнерів для спільної реалізації культурних проєктів, висвітлюватиме актуальні тренди української культури, знайомитиме з її представниками.

У рубриці можливості є змога за абетковим принципом дізнатися про актуальні пропозиції українських та зарубіжних культурних інституцій (грантів, стипендій, конкурсів тощо). У рубриці «Тексти» з’являються матеріали про різні аспекти української культури.

У рубриці «Партнери» є відомості про різноманітні музеї, архіви, видавництва та інші організації, які згодилися долучитися до проекту і відкриті до співробітництва в різних галузях.

УВАГА! Уряд затвердив план заходів щодо реалізації Концепції реформування системи забезпечення населення культурними послугами.

Законодавство України , 04/06/2019 × 13:42

Кабінет Міністрів України затвердив план заходів щодо реалізації Концепції реформування системи забезпечення населення культурними послугами. ПЛАН ЗАХОДІВ щодо реалізації Концепції реформування системи забезпечення населення культурними послугами затверджено розпорядженням Кабінетом Міністрів України від 22 травня 2019 р. № 355-р /Режим доступу:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/355-2019-%D1%80 .

Конкурси та відзнаки Української бібліотечної асоціації у 2019 р.

УБА, 31/05/2019 × 15:27

Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація оголошує щорічний Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2019».

Проводиться спільно з Міністерством культури України.

Термін подання документів – до 1 вересня 2019 року.

Умови конкурсу викладені у Положенні :

https://ula.org.ua/257-konkursi/biblioteka-roku/1369-polozhennia-pro-vseukrainskyi-konkurs-na-zdobuttia-zvannia-biblioteka-roku-dlia-bibliotek-ukrainy

Увага! При підготовці документів на конкурс просимо вказати статистичні дані про бібліотеку-номінанта, а саме: бюджет за попередній рік (державне та недержавне фінансування), обсяг фондів, кількість співробітників (у тому числі бібліотечних) для порівняння стартових можливостей бібліотек.

Адмініструють конкурс «Бібліотека року 2019» члени Президії УБА.

Конкурсні заявки просимо надсилати на електронну пошту віце-президента УБА Лугової Лариси Анатоліївни: lluhova@gmail.com з поміткою «Конкурс «Бібліотека року 2019».

Конкурс історичного оповідання «ProМинуле» оголосив переможців

Читомо, 31/05/2019 × 15:19

Журі конкурсу історичного оповідання «ProМинуле» оголосило переможців. Церемонія нагородження відбулася у Книгарні «Є» у Києві.

Темою цього року була обрана українська еліта у ХІХ столітті. Організатори повідомляють, що всього на конкурс надійшло 110 текстів – більше, ніж минулого року. Автори найкращих текстів отримають винагороди: І місце – 5 000 грн, ІІ місце – 4 000 грн, ІІІ місце – 3 000 грн. Ті, чиї тексти ввійдуть до «коротких списків», також не лишаться без подарунків. Найкращі оповідання видадуть окремою збіркою у видавництві «Темпора».

Перше місце:

Іван Канівець Друге місце:

Наталя Довгопол

Третє місце:

Антон Ситор Владислав Івченко

Грант від Міжнародного фонду «Відродження»

Ресурсний центр Гурт, 28/05/2019 × 15:54

Міжнародний фонд «Відродження» оголошує конкурс «Сприяння розвитку критичного мислення та свідомому вибору громадян задля забезпечення чесних і справедливих виборів». Дедлайн - 2 червня 2019 року.

Більше можливостей для отримання фінансування у розділі «Гранти»

Мета конкурсу – сприяння розвитку критичного мислення та свідомому вибору громадян задля забезпечення чесних і справедливих виборів та їх захисту як ключового інституту демократії.

Оголошення результатів конкурсу: 10.06.2019

Кінцевий термін подання пропозицій: 02.06.2019

Президентська кампанія в Україні позначила тривожні тенденції – продовження домінування популістської риторики у виступах кандидатів та політичних сил, стрімке зростання градусу конфліктів у політичному середовищі, які дедалі поширюють поляризацію у суспільстві, недовіру громадян до виборів, владних інститутів та політиків, посилення тиску на громадських активістів.

Міжнародний фонд «Відродження» залишається незалежним та неупередженим спостерігачем за виборчим процесом, який не підтримує жодного кандидата чи політичну силу.

Усвідомлюючи важливість чесних і справедливих виборів для збереження демократії, зміцнення публічних інститутів та розбудови відкритого суспільства, Міжнародний фонд «Відродження» оголошує конкурс проектів, присвячених парламентським виборам 2019 року в Україні.

справедливих виборів та їх захисту як ключового інституту демократії. Детальніше тут:https://gurt.org.ua/news/grants/53111/bull/

Тимошик став лауреатом Народної Шевченківської премії

«Голос України», 28/05/2019 × 15:44

У Києві біля пам’ятника Великому Кобзареві, що навпроти Червоного корпусу Національного університету імені Тараса Шевченка, під час відкриття Міжнародного літературно-мистецького свята «В сімї вольній, новій» відбулася урочиста церемонія вручення Народної Шевченківської премії.

Вона присуджується Громадським комітетом за вагомий внесок у розвиток української культури, відродження історичної пам’яті, формування національної свідомості та утвердження української мови.

Цьогорічними її лауреатами стали письменник і публіцист, професор Микола Тимошик, автор двотомного «Села»; народний артист України, бандурист, лідер гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко та художниця Марина Соченко.

Дипломи лауреатів, срібні медалі та грошову нагороду лауреатам біля пам’ятника Кобзареві вручив голова ВУТ «Просвіта» Павло Мовчан.

Уряд схвалив Український правопис у новій редакції

Місто, 23/05/2019 × 11:55

Кабінет міністрів на своєму засіданні 22 травня схвалив Український правопис у новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису. У постанові зазначається, що рішення ухвалено з метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм. Новий правопис замінить редакцію від 1992 року.

Вахтанґ Кіпіані отримав премію ім. Ґонґадзе

Буквоїд, 23/05/2019 × 09:13

Першим лауреатом премії імені Георгія Ґонґадзе став журналіст та історик Вахтанґ Кіпіані.

Лауреатові вручили спеціальну статуетку та сертифікат на суму $3000.

Вахтанґ Кіпіані — український журналіст, публіцист, історик. Головний редактор інтернет-видання «Історична правда» та однойменного тележурналу на каналі ZIK. Викладач магістерської програми з журналістики Українського католицького університету у Львові та кафедри PR у Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Засновник Музею-архіву преси.

Премія імені Георґія Ґонґадзе була заснована у квітні цього року. Нагорода покликана підтримати тих журналістів, які слідують принципам та цінностям незалежної журналістики, демонструють професійність, компетентність, інноваційність, створюють матеріали, що призводять до вирішення або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні, а також роблять суттєвий внесок у розвиток медіасередовища в цілому. Премію присуджуватимуть раз на рік 21 травня – у день народження Георгія Ґонґадзе.

«Найкращий книжковий дизайн» оголосив переможців

, 23/05/2019 × 09:09

Журі конкурсу «Найкращий книжковий дизайн» назвало цьогорічних лауреатів. Церемонія нагородження відбулася під час відкриття фестивалю «Книжковий Арсенал».

Текстова книга

Серія «Антологія української кінокритики»

Видавництво: «Національний Центр Олександра Довженка» Дизайн, верстка: Надя Кельм, концепція обкладинки, верстки, архітектоніки – Надя Кельм спільно з креативною директоркою Ольгою Жук, наукове упорядкування – Станіслав Мензелевський та Олександр Телюк.

Візуальна книга

«From Dusk Till Dawn»

Видавництво: «Родовід»

Дизайнер та редактор видання: Саша Биченко.

Дитяча книга

«Абобаль→ябобаль»

Видавництво: «Талант»

Художнє втілення: Лія Достлєва, Кузько Кузякін та Закентій Горобйов.

Утилітарна книга

«Кримськотатарська кухня»

Видавництво: «їzhak»

Художнє втілення: Олена Старанчук.

Експеримент та Гран-прі

«MARIA»

Видавництво: RED ZET

Авторка: Lesia Maruschak

Художнє втілення: Ілля Жекалов та Lesia Maruschak.

Спеціальна відзнака журі

«ВУФКУ. Lost&Found»

Видавництво: «Національний Центр Олександра Довженка»

Дизайн, верстка: Альона Соломадіна, концепція видання, дослідження і підбір візуального матеріалу: колективна робота дизайнерки разом із креативною директоркою Ольгою Жук та кураторами/упорядниками: Анною Онуфрієнко, Станіславом Мензелевським та Олександром Телюком.

Детальніше тут: https://www.chytomo.com/najkrashchyj-knyzhkovyj-dyzajn-oholosyv-peremozhtsiv/

Гаська Шиян отримала Літературну премію ЄС

PEN Ukraine, 23/05/2019 × 09:02

Галина Шиян стала лауреаткою Літературної премії Європейського Союзу (European Union Prize for Literature) за роман «За спиною».

Книжка побачила світ навесні цього року у видавництві «Фабула». Це розповідь про 27-річну успішну українку, життя якої різко змінилося, коли її хлопцеві прийшла повістка в армію. Війна підштовхне героїню до переоцінки власних цінностей та ухвалення непростих рішень.

«Цей роман не просто стилістично вправний і зрілий, але й важливий для сучасності, адже вписує війну в Україні в універсальний людський контекст. Авторка переводить цю війну з безпечної рубрики “десь там на дикому Сході” у тривожну рубрику “тут, у нашій спільній Європі”. Бо цей конфлікт – справді тут, на нашому континенті, і він у той чи інший спосіб стосується всіх нас, європейців», – йдеться у висновку членів Українського журі премії.

Лауреатами European Union Prize for Literature від інших країн-учасниць стали: Laura Fredenthaler (Австрія), Piia Leino (Фінляндія), Sophie Daull (Франція), Réka Mán-Várhegyi (Угорщина), Beqa Adamashvili (Грузія), Nikos Chryssos (Греція), Jan Carson (Ірландія), Giovanni Dozzini (Італія), Daina Opolskaite (Литва), Marta Dzido (Польща), Tatiana Țîbuleac (Румунія), Ivana Dobrakovová (Словаччина) та Melissa Harrisson (Велика Британія).

Автори-переможці отримують грошову винагороду в розмірі 5 тис. євро, а також підтримку з боку «Креативної Європи», спрямовану на переклад та міжнародну промоцію їхніх текстів.

Урочиста церемонія нагородження переможців відбудеться у Брюсселі наприкінці вересня 2019 року. Цього року Україна вперше долучилася до Літературної премії Європейського Союзу.

До складу українського журі премії увійшли: президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков (голова журі), директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, літературознавиця, перекладачка, віце-президентка Українського ПЕН Оля Гнатюк, письменник, перекладач, літературознавець Остап Сливинський та перекладачка, журналістка, радіоведуча Ірина Славінська.

Нагадаємо, що до короткого списку премії від України потрапили: Гаська Шиян, Вікторія Амеліна та Маркіян Камиш.

Літературна премія Європейського Союзу (European Union Prize for Literature) – це щорічна нагорода, покликана сприяти популяризації та міжнародній промоції творчості молодих авторів художньої прози з різних європейських країн. Премія фінансується Європейською комісією в рамках програми «Креативна Європа».

Організацією-партнером Літературної премії Європейського Союзу в Україні є Український ПЕН.

«Смолоскип» оголосив цьогорічних переможців

Читомо, 22/05/2019 × 14:31

Стали відомі імена цьогорічних лауреатів літературного конкурсу видавництва «Смолоскип». Про це йдеться в прес-релізі, який отримало Читомо.

І премія

Ольга Крамарь за збірку поезій «От і живи з цим».

ІІ премія

Ольга Божко (Волинська) за роман «Любов за гріш»

Ліза Жарікова за збірку поезій «Мурахи Йоганна Себастьяна»

Олена Павлова за збірку поезій «Шкіра міст».

ІІІ премія

Микола Антощак за збірку поезій «Лики Бізонів»

Елла Євтушенко за збірку поезій «Трансформації звичного простору»

Єлизавета Восковнюк за роман «Місто-привид»

Наталія Мандрицька за збірку поезій «Сіль – вода»

Ярослава Качан за поетичну збірку «Геометричні»

Наталія Третяк за твір для дітей «Казки-перевертні»

Анна Грувер за збірку поезій «За вашим запитом нічого не знайдено»

Катерина Мусієнко і Тетяна Леонідова за твір для дітей «Ніті-гріті»

Дмитро Шиян за роман «Ордо аб Хао»

Олена Пелешенко за збірку поезій «Бестіарій»

Олег Андрішко за п’єсу «ВУВЧП»

Тетяна Синьоок за збірку оповідань «Філоло».

IV премія

У номінації «Поезія»: Ія Ківа, Антон Полунін, Святослав Жаботинський, Ірина Сажинська, Сергій Рафальський

У номінації «Проза»: Ксенія Мейта, Володимир Шелухін, Олена Швець, Юрій Сущ, Данило Зозуляк, Катя Кулик, Павло Матюша

У номінації «Художні твори для дітей»: Катерина Холод

У номінації «Драматургія»: Павло Шикін.

Крім цього, було вручено відзнаки журі: Марині Єщенко, Євгенії Голобородько, Сергієві Шинкарчуку, Олені Бодасюк, Аліні Стаменовій, Дарині Попіль, Юлії Вротній, Любові Тітковій, Марії Панфьоровій, Ярині Чорногуз, Вероніці Новіковій та Сергієві Науменку.

До складу журі цього року увійшли: літературознавець Ростислав Семків, поетка Наталка Білоцерківець, поет і прозаїк Олег Коцарев. Літературний конкурс видавництва «Смолоскип» – щорічний конкурс для молодих українських літераторів та науковців, заснований 1993 року. Вік учасників — від 18 до 28 років. В окремих номінаціях (поезія, проза, дитяча книжка та дослідження) журі визначає лауреатів І, II, III та IV (заохочувальної) премій.

Твори лауреатів І і II премій видавництво «Смолоскип» публікує окремими книжками, а твори лауреатів III і IV премій та найкращі ненагороджені твори можуть з’явитися друком в антологіях і збірниках видавництва.

Уряд змінив порядок вилучення з обігу книг держави-агресора

Держкомтелерадіо, 17/05/2019 × 13:49

Кабінет міністрів України вніс зміни до Порядку вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу.

Відтепер уповноважені посадові особи Держкомтелерадіо можуть вилучати видавничу продукцію з обігу за місцем її фактичного виявлення, а не лише за місцем розташування господарських об’єктів розповсюджувачів такої продукції.

«Також у новій редакції Порядку видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу зазначено, що у день прийняття рішення про видачу (відмову у видачі) дозволу відповідний запис вноситься до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі"», - йдеться у повідомленні відомства.

Крім того, відтепер у заяві про видачу дозволу імпортери мають вказувати міжнародний стандартний номер книги (ISBN) та код товару згідно з УКТЗЕД.

Нагадаємо, Держкомтелерадіо за I квартал 2019 року не дозволив ввезти 420 тис. примірників антиукраїнських книжок.

Міста-побратими і бібліотеки

УБА, 14/05/2019 × 15:16

30 українських міст мають міста-побратими у Німеччині. Українська бібліотечна асоціація разом з Німецькою бібліотечною асоціацією започатковує проект, спрямований на розвиток зв’язків і тісного партнерства між бібліотеками у містах-побратимах України і Німеччини. Якщо Ваша бібліотека хотіла би знайти бібліотеку-посестру в Німеччині, у місті-побратимі Вашого міста, напишіть нам до 20 травня 2019 р. на адресу info@ula.org.ua.

У темі листа, будь ласка, зазначте «Бібліотеки-посестри». Не забудьте у листі вказати назву бібліотеки українською та німецькою мовами, адресу, контактну інформацію (адресу електронної пошти, телефон з кодом міста і країни, ПІБ контактної особи

Вчергове стартувала Міжнародна літературна премія імені Олеся Ульяненка

Буквоїд, 13/05/2019 × 10:58

Премія ім. О. Ульяненка виникла у 2012 році. Вона присуджується за оприлюднені протягом двох останніх років нонконформістські твори, прозаїчні чи віршовані. Оцінюється насамперед художній рівень, майстерне володіння усіма шарами лексики, включаючи ненормативну, але також глибина і актуальність твору, який розглядається.

Лауреати премії: Володимир Вакуленко-К, Артем Полежака, Сергій Прилуцький (Пістончик), Іван Семесюк, Марися Нікітюк та Маркіян Камиш. За свій відносно недовгий час існування Ульяненківка двічі реформувалася, як і годиться вільній рокенрольній премії. Змінювався склад журі та оргкомітету, час і місце вручення, також збільшувалася грошова частина. На сьогодні вона складає 1000 умовних одиниць.

Нині Премію ім. О. Ульяненка присуджує комітет у складі: Мирослав Слабошпицький, Володимир Тихий, Андрій Гончарук, Олександр Піпа, Артем Полежака, Іван Семесюк, Марися Нікітюк, Лесь Подерв´янський. Голова оргкомітету Євгенія Чуприна. Твори можуть висувати будь-які творчі спільноти, включаючи бібліотеки, видавництва, і навіть члени комітету Премії ім. О. Ульяненка. Самовисування неможливе. Крім літературної премії, щороку вручається відзнака за популяризацію творчості Олеся Ульяненка в світі. Пропозиції щодо висування творів на премію можна висилати за адресою: evchupa@gmail.com, Євгенії Чуприні

«Авангардний» стенд України на Празькому книжковому ярмарку вразив присутніх

webmaster, 13/05/2019 × 10:56

На Чеському книжковому ярмарку «Світ Книги», що проходив 9-12 травня у Празі, став прикрасою український національний стенд.

Організувало стенд посольство України в Чеській Республіці, велику організаційну роботу здійснила Тетяна Окопна. Оформила стенд Олена Старанчук.

Українська локація була розташована у модерністичній віллі початку ХХ століття на березі Влтави.

Український стенд, використовуючи авангард 20-их років минулого століття, поєднав власну історію у діалозі із чеським авангардом.

Україну на Празькому ярмарку представляли Сергій Жадан зі свіжим чеським перекладом роману «Депеш Мод», Оксана Забужко та її чеська перекладачка Ріта Кіндлерова, Ярина Цимба. У межах фестивалю пройшла Ніч літератури, у якій вперше взяла участь українська авторка — Оксана Забужко. Уривок з роману «Музей покинутих секретів» читала Мар’яна Козак, музичний супровід здійснив гурт «Ігніс».

Крім цього, у програмі фестивалю відбулись: дискусія Сергія Жадана та Ігоря Померанцева на тему “Як писати про війну”, дискусія Оксани Забужко та Маріани Енрікес на тему «Чи повинна я бути феміністкою, якщо я представниця жіночого письма?», дискусія Оксани Забужко та Ріти Кіндлерової, презентація чеського перекладу «Депеш Мод», презентація чеського перекладу книжки дисидента Леоніда Плюща «На карнавалі історії», презентація проекту Ярини Цимбал «Наші двадцяті», а також лекція Анни Сарвіри та Катерини Сад «Сучасна українська ілюстрація».

Детальніше тут: https://www.chytomo.com/ukraina-predstavlena-na-prazkomu-knyzhkovomu-iarmarku-avanhardnym-stendom/

У метро Лондона встановили автомат, який видає оповідання відомих письменників

The Guardian, 03/05/2019 × 09:10

У лондонському метро встановили автомат, який роздає безкоштовно короткі оповідання відомих письменників. Це історії довжиною одна, три або п’ять хвилин (на одну поїздку).

Про це повідомляє видання The Guardian.

Автомати з’явилися на станції метро Кеннері Ворф. В ньому можна придбати короткі історії на одну поїздку від Вірджинії Вульф, Чарльза Діккенса і Льюїса Керролла, а також короткі детективи.

Також повідомляється, що автомат встановили з ініціативи місцевої влади після дослідження, яке показало, що 36% мешканців міста не дочитали навіть одну книжку за рік через брак часу, а 70% опитаних воліли б почитати хорошу книжку по дорозі на роботу або додому.

Як відомо, це вже не перший подібний експеримент з автоматами. Ще в 1937 році засновник видавництва Penguin Аллен Лейн встановив такий апарат з книжками на вокзалі Чарінг-Кросс, що викликало шок у його більш консервативних колег по цеху. Декілька років тому ідею книжкових автоматів відродила і розкрутила французька компанія Short Édition. Автомати можна знайти в різних частинах Франції та США.

До Дніпра прибули фонди майбутньої бібліотеки імені Джона Маккейна

Вадим РИЖКОВ «День» Дніпро, 03/05/2019 × 09:08

Це кілька тисяч рідкісних історичних книг, унікальних фотографій, платівок і підшивок преси. Бібліотеку подарувала Дніпру українська діаспора, її хочуть назвати на честь Джона Маккейна - американського сенатора, якого називали справжнім другом України.

Проект став можливим завдяки домовленостям, які мер Борис Філатов уклав під час свого відрядження в США минулої весни. Всі книги майбутньої бібліотеки мають велику бібліографічну цінність. Вони були видані українською діаспорою в Німеччині, Бразилії, Аргентині та Канаді. В Україні їх побачать вперше. Книги доставили в Україну кораблем.

«Роби свою справу, хоч би з чим тобі довелося зіткнутися. Вона приїхала. Наша майбутня унікальна бібліотека імені Джона Маккейна вже в Дніпрі! Це - подарунок від української діаспори міста Рочестер і Української православної церкви в Сполучених Штатах Америки. Щоб втілити цей проект, нам довелося завоювати велику довіру. Тепер він на фінішній прямій», - повідомив мер Борис Філатов в соцмережі «Фейсбук». У майбутній бібліотеці імені Джона Маккейна будуть представлені підшивки преси, в яких розповідається про історичні події в Україні, а також видання, які друкувалися до і після революції, збірники спогадів очевидців, рідкісні фотографії, платівки, рукописи, розшифровані записи радіопередач і навіть продуктові книги українців, які перебували в таборах для переміщених осіб. А ще - екземпляри, які розповідають історію Української повстанської армії.

За інформацією Бориса Філатова, зараз в приміщенні, де буде розташована бібліотека імені Джона Маккейна, завершується ремонт. Вона буде знаходитися на першому поверсі Центральної міської бібліотеки Дніпра. Відкриття, на яке чекають гостей з США, мер Борис Філатов анонсував на День міста.

Програма поповнення фондів публічних бібліотек

Український інститут книги, 02/05/2019 × 12:58

Державна установа «Український інститут книги» оголошує про прийом пропозицій щодо закупівлі книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів у 2019 році від суб'єктів видавничої справи, внесених до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції відповідно до вимог статті 12 Закону України «Про видавничу справу» (далі – видавці).

Відповідно до вимог «Порядку відбору книжкової продукції, що пропонується до закупівлі для поповнення бібліотечних фондів», затвердженого наказом Міністерства культури України від 10 вересня 2018 року № 797, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 вересня 2018 року за № 1110/32562, із змінами, затвердженими наказом Міністерства культури України від 06 березня 2019 року № 178, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 березня 2019 року за № 318/33289 (далі – Порядок відбору), до розгляду приймають пропозиції щодо закупівлі україномовної книжкової продукції кількістю від 500 до 3 000 примірників, виданої не раніше 2018 року, яка перебуває у вільному продажі та інформація про це розміщена у відкритих джерелах, та яка за цільовим призначенням належить до:

науково-популярних,

довідкових,

літературно-художніх,

громадсько-політичних видань,

а також для дітей та юнацтва.

Детальніше тут: https://book-institute.org.ua/news/programa-popovnennya-bibliotechnih-fondiv-2019?fbclid=IwAR1MS9DRT3ybG92GLRFjxoW26qFEz-7_NztKOInZBEAmgT8kYgIfRd2m-Ek
StartПопередні [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
На вашу думку, якість роботи працівника насамперед залежить від:
 
кваліфікації та освіти
стажу роботи
креативності та творчості
особистісно-професійного розвитку
можливості кар’єрного зростання
Результати