Бібліотечному фахівцю

Картотека - сукупність певним чином організованих карток.
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті

Виставлено:

[22.12.2018]

Бібліотечна планета, номер 4 за 2018 рік

[27.11.2018]

Семінар «Актуальні питання охорони книжкових пам’яток».

[09.11.2018]

Сучасні тенденції розвитку публічних бібліотек і бібліотечної справи у зарубіжних країнах

[04.10.2018]

Бібліотечна планета, номер 3 за 2018 рік

[15.06.2018]

Бібліотечна планета, номер 2 за 2018 рік

[14.03.2018]

До відома авторів журналу

[13.03.2018]

Бібліотечна планета, номер 1 за 2018 рік

[28.12.2017]

Публічна Бібліотека І Реалізація Завдань Соціальної Політики

[28.12.2017]

Бібліотечна планета, номер 4 за 2017 рік

[28.12.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 4 квартал, 2017 р.

[20.10.2017]

Cемінар для бібліографів «Основні напрями бібліографічної роботи: теорія і практика».

[06.10.2017]

Бібліотечна планета, номер 3 за 2017 рік

[24.09.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 3 квартал, 2017 р.

[23.08.2017]

Тенденції розвитку публічних бібліотек зарубіжних країн

[21.06.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 2 квартал

[09.06.2017]

Бібліотечна планета, номер 2 за 2017 рік

[04.04.2017]

Сучасний літературний процес: Бібліотека. Книга. Читач

Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувач online


Page Rank Check
Новини

Держкомтелерадіо не дав дозвіл на ввезення 23 книг, які містять ознаки пропаганди держави-агресора

Держкомтелерадіо, 19/03/2019 × 09:14

Держкомтелерадіо відмовив ТОВ «Якабу Трейд», ТОВ «Етніктрейд» та ТОВ «Форс Україна» у видачі дозволів на ввезення з території держави-агресора 23 книжок, у яких присутні ознаки пропаганди держави-агресора.

Відмову надано на підставі висновків експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

Ознаки пропаганди держави-агресора, її органів влади, імперських геополітичних доктрин та комуністичного тоталітарного режиму виявлено у книгах московських видавництв «Альпина Паблишер», «Альпина нон-фикшн», «Ексмо» та самарського видавництва «ИД Бахрах-М». Зокрема, не буде розповсюджуватися в Україні книга Данили Дьоміна «Корпоративная культура. Десять самых распространенных заблуждений», у якій автор чимало сторінок присвячує «могущественной корпорации и сверхдержаве СССР» і наводить у приклад методи управління країною Сталіним.

Детальніше на сайті Держкомтелерадіо: http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=154599&cat_id=141650 .

Лісабонська бібліотека поповнюється українськими книжками

Читомо, 18/03/2019 × 12:20

Лісабонська бібліотека — Biblioteca Municipal de São Lázaro — отримала в подарунок декілька друкованих видань для нещодавно започаткованої секції з українськими книжками. Про це повідомляється на сторінці Посольства України в Португальській республіці у Facebook.

Посол України Інна Огнівець передала в подарунок від імені МЗС України та Посольства України шість книжок: «Діячі України» (укр-англ. мовами), «100 років культурної дипломатії» (укр. мовою), «A history of Ukraine. A short course. O.Palii» (англ. мовою), «Книга-мандрівка. Україна» (англ. мовою), «Donbas In Flames» (англ. мовою), «26 українців що змінили історію» (укр. мовою).

Секції з книгами українською мовою в бібліотеці з’явилася в грудні 2018 року за за сприянням Спілки Українців у Португалії та координатора бібліотеки пана Руя Фауштіну. На полицях бібліотеки можна знайти твори класичних та новітніх українських письменників, книжки про Україну, а також світові бестселери, які були перекладені на українську.

Окрім щойно подарованих, у секції є такі книжки українською мовою:

«Вершник без голови» (Майн Рід);

«Гаррі Поттер і смертельні реліквії» (Дж.К. Ролінґ);

«Гаррі Поттер і філософський камінь» (Дж.К. Ролінґ);

«Два Гетьмани» (Гнат Хоткевич);

«Квіти для Елджернона» (Деніел Кіз);

«Літератерна Ісеїстика» (Донцов Дмитро);

«Маленька паризька книгарня» (Ніна Джордж);

«Маска» (Володимир Лис);

«Масовий терор, як засіб державного управління в СРСР 1917–1941» (Сергій Білоконь);

«Мафія і Україна» (Павло Штепа);

«Національні лідери Європи» (Д. Варнак);

«Небесна Сотня — антологія майданівських віршів»;

«Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії» (Галина Малик);

«Нехай спомин минулого пошле нам краще майбутнє» (Сорочак Галина);

«Оповідання про Шерлока Холмса» (Артур Конан Дойль);

«Століття Якова» (Володимир Лис);

«Українець і Москвин» (Павло Штепа);

«Чумацький Шлях» (Володимир Малик).

Спілка Українців у Португалії обіцяє, що численність книжок у секції буде поповнюватись. Оскільки бібліотека São Lázaro є частиною мережі міських бібліотек Лісабону, у майбутньому є перспектива «розростись» і створити такі секції по всьому місту.

Як відомо, українці є третьою найбільшою групою іммігрантів у Португалії. Офіційно за португальськими даними, в країні проживає 34 тисячі українців. Їхні права та інтереси з 2003 захищає Спілка Українців в Португалії, яка вже відкрила 14 осередків і 8 українських суботніх шкіл.

Нещодавно муніціпалітет Лісабона надав офіційний дозвіл на встановлення погруддя Тараса Шевченка на площі міста. Пам’ятник буде встановлений до Дня Незалежності України.

Вітаємо! Книжковий Арсенал переміг у Лондоні як найкращий літературний фестиваль року

Читомо, 13/03/2019 × 16:14

Книжковий Арсенал переміг на International Excellence Award у номінації The Literary Festival на 48-му Лондонському книжковому ярмарку. Про це повідомляється на сайті Мистецького Арсеналу.

Церемонія нагородження відбулася 12 березня у виставковому центрі «Олімпія» в Лондоні.

Журі конкурсу відзначило мультидисциплінарність Книжкового Арсеналу: коли взаємодіють різні види мистецтв і перетинаються фахові середовища, але водночас книга залишається в центрі уваги.

«Ця перемога – це передовсім визнання команди Мистецького арсеналу, де кожен підрозділ вкладає масу сил у те, аби Книжковий Арсенал був справді тим прекрасним фестивалем, що поєднує мистецтва і не випускає книгу з фокусу уваги. Я пишаюся неймовірно – командою, фестивалем і дотичністю до цього прекрасного проекту. А також дякую тим, хто вдихнув життя в Книжковий Арсенал – Ользі Жук і Юлії Лесечко, його першим натхненницям і організаторкам», – заявила генеральна директорка Мистецького Арсеналу Олеся Островська-Люта.

За словами координаторки Книжкового Арсеналу Оксани Хмельовської, це – «фантастична, шалена перемога для України».

«Це об’єктивна оцінка міжнародних експертів, і це справді дуже несподівано для нас. У світі – тисячі літературних фестивалів, книжкових виставок, та у нашому фестивалеві є щось особливе, неймовірна атмосфера й естетичне переживання, література, яка поєднується із мистецтвом», – наголосила Хмельовська.

Вона зазначила, що на тлі останніх подій (ситуації щодо представлення ветеранської літератури на Книжковому Арсеналі – Ред.), це ще одне підтвердження того, що команда фестивалю рухається у правильному напрямку.

«Тепер, сподіваємось, до нас ще охочіше їхатимуть міжнародні гості, лауреати різних премій, літагенти й іноземні видавці. Українську літературу перекладатимуть, а українських письменників так само запрошуватимуть на інші фестивалі світу.

Ми щасливі. І це не лише перемога кураторської команди й Мистецького арсеналу, це перемога усіх українських видавців, усіх наших партнерів, друзів, минулих кураторів і працівників, які вклали дуже багато часу й надзусиль, аби це стало реальністю», – підкреслила координаторка фестивалю.

За нагороду у номінації The Literary Festival змагалися: «Книжковий Арсенал» (Україна), Міжнародний літературний фестиваль в Утрехті (ILFU) та Міжнародний літературний фестиваль у Макасарі (Індонезія).

International Excellence Awards – це міжнародна премія, заснована Лондонським книжковим ярмарком та Британською асоціацією видавців. Мета премії — представити «найкращих представників видавничої галузі, інноваційні видавництва та новаторські ініціативи в цій галузі».

Цього року премію вручили у 8 номінаціях: The Literary Festival, Inclusivity in Publishing Award, Accessible Consortium International Excellence Award for Publishers, Academic and Professional Publisher Award, Bookstore of the Year Award, International Book Trade Journalist Award, Library of the Year Award та Literary Translation Initiative Award.

Журі кожної категорії премії складалося з експертів у відповідному секторі.

Номінація The Literary Festival вручається з 2016-го року. Попередні роки переможцями ставали фестивалі з Бразилії, Індії та Малайзії.

Нагадаємо, що цього року Україна вперше офіційно представлена на Лондонському книжковому ярмарку.

У Франції вийде серія водонепроникних книжок

Читомо, 12/03/2019 × 08:44

Французьке видавництво Adespote оголосило про випуск серії водонепроникних книжок.

Книжки виготовлені з кам’яного паперу і їх сміливо можна читати у ванні, в басейні чи на пляжі.

Проект запропонувала художниця, письменниця і режисерка Мануела Морґіана, яка любить читати у ванні і на пляжі. Часто її книжки після цього втрачали свій вигляд, сторінки псувалися від вологи. Так у неї з’явилася ідея серії книжок, які можна було б читати під час купання.

Вона поділилася цією ідеєю з видавництвом Adespote. Керівництво вирішило не йти найпростішим шляхом і не випускати пластикові книжки. Було ухвалене рішення видати такі книжки, які були б і практичними, і екологічними. Так видавництво зупинилося на кам’яному папері.

Кам’яний папір не виготовляється ​​з дерева чи целюлози, водночас він не є синтетичним. Для його виготовлення використовують карбонат кальцію та нетоксичну поліетиленову смолу. Такий папір стійкий до дії води і не рветься. Також його перевагою є те, що він є біорозкладним і піддається переробці. В Азії його зазвичай використовують для друку підручників.

Перший том колекції містить дві книжки-близнючки, які ідеально підходять для відкриття водонепроникної серії: «Повінь» Еміля Золі та «Повінь» Євгена Замятіна.

Прототип книжок представлять 15 березня на Книжковому ярмарку в Парижі. Кожен відвідувач зможе перевірити властивості книжки, зануривши її в акваріум, який буде розташований на стенді видавництва. У продаж видання надійдуть 18 квітня.

Тематика наступних книжок, які вийдуть у цій серії, також буде пов’язана з водою.

The New York Times внесла вірші Жадана до списку рекомендованих книжок

webmaster, 11/03/2019 × 14:50

The New York Times Book Review вніс збірку вибраних віршів Сергія Жадана до списку рекомендованих книжок цього року. Про це повідомляється на офіційній Facebook-сторінці письменника.

До переліку потрапила книжка вибраних віршів Жадана під назвою «Те, заради чого ми живемо, те, заради чого вмираємо» (What We Live for, What We Die for), в якій показано культурні ландшафти.

Збірка у перекладі Вірляни Ткач та Ванди Фіппс виходить друком у видавництві Yale University Press.

Презентації книжки відбудуться 9-14 квітня у Нью-Йорку, Бостоні та Філадельфії.

У Каневі вручили Шевченківські премії

Буквоїд, 11/03/2019 × 14:45

У Каневі, що на Черкащині, 9 березня вручили Національні премії імені Тараса Шевченка лауреатам 2019 року. У номінації «Публіцистика, журналістика» перемогу здобули Богдан Горинь та Оксана Забужко. Лауреатом у номінації «Музичне мистецтво» став композитор Володимир Шейко.

Переможцем у номінації «Візуальне мистецтво» обрали художника-графіка і каліграфа Василя Чебаника, у номінації «Кіномистецтво» — режисера Романа Бондарчука, у номінації «Театральне мистецтво» — режисера Ростислава Держипільського.

Зазначимо, що лауретів премії обрав Шевченківський комітет ще 19 лютого, утім результати голосування комітету мав затвердити президент.

Шевченківська премія – найвища державна нагорода України у сфері культури та мистецтва. Рішення про присудження премії ухвалює президент України на основі пропозицій Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка у 2018 році становив 240 тисяч гривень.

У Києві вперше експонують 100-літні документи, пов’язані з родиною Франка

Читомо, 07/03/2019 × 09:06

У Квартирі-музеї родини Івана Франка у Києві відкрилася унікальна експозиція «Завзятий Франковий сокіл», приурочена до 130-річчя від дня народження сина письменника – Тараса. Про це повідомляє Міжнародний фонд Івана Франка.

Другий син Івана Франка народився 9 березня, у день 75-ї річниці від дня народження Шевченка, тому батьки й назвали його Тарасом.

В експозиції можна побачити унікальні експонати, збережені у квартирі, куди в 50-ті роки родину Тараса Франка насильно переселили зі Львова і де зараз розташована Квартира-музей родини Івана Франка.

Серед них – оригінали документів, зокрема свідоцтво про хрещення Тараса Франка (1889 року), оригінали свідоцтв про навчання (1900-1909 рр.), залікові книжки Львівського (1909) та Віденського (1910) університетів, оригінали машинописів.

Також представлені особисті речі Тараса Франка, книжки, листи, фотографії, періодичні видання того часу і художні роботи. Багато експонатів на широкий загал виставляються вперше.

Крім цього, за словами представників Фонду, виставка містить документальні підтвердження, які демонструють боротьбу Франкового сина за збереження української мови у радянському Києві.

Виставку, яку створено з фондових експонатів Міжнародного фонду Івана Франка, відкрив син Тараса Франка – Роланд Франко.

Також на відкритті експозиції були присутні керівники Франкових музеїв із Києва, Львова, Дрогобича та Нагуєвичів, франкознавці, науковці і шанувальники письменника.

До 220-річчя з дня народження Оноре де Бальзака відбудеться масштабний Balzac Fest

Мінкультури України, 05/03/2019 × 14:35

У Києві до 220-річчя з дня народження Оноре де Бальзака презентували масштабний фестиваль Balzac Fest, який охопить українські міста, які відвідав Бальзак під час своїх подорожей Україною: м. Київ, м. Житомир, м. Бердичів та с. Верхівня. Заступник Міністра культури України Юрій Рибачук зазначив, що ім’я Оноре де Бальзака займає особливе місце у світовій літературі,і Україна в житті видатного письменника це цілий етап, що викликав його щирий інтерес до української культури.

«Ми переконані, що цей фестиваль не лише продемонструє тісніть культури між Україною і Францією, це ще дуже важливо в плані культурної дипломатії, адже фестиваль підкреслює, що Україна є невіддільною часткою європейського культурного простору. Цей фестиваль також і промоція української культури, тому що йдеться про презентацію перекладу виконавського, візуального мистецтва, в тому числі і для української аудиторії», - говорить Юрій Рибачук.

Співорганізатор проекту, президент Асоціації «Бальзак-Ганська», кавалер ордену Почесного Легіону Жан Рош повідомив, що робота по підготовці до проведення фестивалю тривала понад рік, під час якої і виникла нова концепція формату події, що передбачає його щорічне проведення.

«Відтак ми очікуємо, що цей фестиваль стане невід’ємною частиною українського культурного життя. Я сподіваюсь, що всі разом ми зможемо популяризувати творчість Бальзака в Україні, а також ще більше зміцнити франко-українські культурні зв’язки», - наголошує Жан Рош. Фестиваль Balzac Fest відбудеться 14 березня по 8 червня у містах Києві, Житомирі, Бердичеві та с. Верхівня. Проект являє собою низку мистецьких заходів, об’єднаних бальзаківською тематикою, це більш ніж тридцять різноманітних заходів та понад 20 локацій. Серед іншого, це показ вистави Неди Нежданої та Олега Миколайчука “Ігри вовків бальзаківського віку”, присвяченої українським сторінкам життя Бальзака, концерти класичної музики часів Бальзака, проведення міжнародної науково-практичної конференції “Оноре де Бальзак: грані, інтерпретація, Україна”. Також буде проведено конкурс перекладів «Кава по-Бальзаківськи», автори найкращих перекладів будуть запрошені на перекладацьку майстерню за чашкою кави, яку проведуть члени журі. Найкращий переклад буде передано до фонду музею Бальзака у с. Верхівня, Житомирська обл., а переможець буде запрошений у подорож бальзаківськими місцями в Україні та на гала-святкування, яке відбудеться у садибі Ганських 25 травня 2019 р.

Буде проведено Конкурс малюнків/ілюстрацій/коміксів творами Бальзака для франкомовних учнів шкіл, до якого уже долучилося більше ніж 20 шкіл Житомира, 15 шкіл Бердичева та понад 40 шкіл Києва.

Завершиться фестиваль 7-8 червня в Києві, під час якого планується встановлення бюста Оноре де Бальзаку роботи відомого скульптора Василя Бородая, проведення концерту «Україна Франція на перехресті культур» за участі студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого та творчих колективів міста Києва, і концерт класичної музики часів Бальзака. Детальна інформація про програму фестивалю за посиланням: http://balzacfest.com.ua/.

Оголошені імена Міжнародної премії авторської пісні ім. Василя Симоненка за 2019 рік

Буквоїд, 04/03/2019 × 12:54

Названі лауреати Міжнародної премії авторської пісні імені Василя Симоненка за 2019 рік. Це – дует авторської пісні Інна та Тетяна Чабан із Чернігова; а також поет Дмитро Шупта (Одеса) і композитор Петро Лойтра (Кіровоградська область).

Дует авторської пісні Іннуй Тетяну Чабан відзначено за чудову пісню «Пречистії зорі» (музику на вірші Лесі Українки створила Тетяна Чабан). Сестри Інна і Тетяна – вже відомі українські співачки, лауреати Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф», багатьох міжнародних та всеукраїнських фестивалів і конкурсів. У їх репертуарі – пісні на вірші Олени Теліги, Ліни Костенко, сучасних українських та зарубіжних поетів. Причому Тетяна Чабан пише не лише музику, а й вірші. Поета Дмитра Шупту та композитора Петра Лойтру нагороджено за пісню «Козачата», яку виконує юний Юрій Ліпін. Разом вони створили цикл патріотичних пісень, котрі нині звучать у виконанні українських співаків.

Дмитро Шупта – знаний український поет, правозахисник, громадський діяч; він – член Національної спілки письменників України та Міжнародної літературно-мистецької Академії України; і генерал-отаман Українського Козацтва, героїчний борець за незалежну Україну в радянські тоталітарні часи, соратник Василя Стуса; лауреат міжнародних і всеукраїнських премій.

Петро Лойтра – відомий український композитор, автор та виконавець багатьох популярних пісень, лауреат всеукраїнських фестивалів і конкурсів, міжнародних та всеукраїнських премій; член Міжнародної літературно-мистецької Академії України.

Міжнародну премію авторської пісні ім. Василя Симоненка заснували громадські організації з Волині («Чумацький віз») і Придесення («Криниця») з метою популяризації в Україні і за кордоном справді талановитих сучасних українських пісень, які поєднують прекрасну, глибоку, милозвучну поезію та гарну, оригінальну мелодію, яка легко запам’ятовується.

З 1 січня 2019 р. засновником цієї почесної нагороди стала Міжнародна літературно-мистецька Академія України, яка об’єднує письменників, вчених і науковців із 55 країн світу.

«Березіль» оголосила цьогорічних лауреатів літературної премії часопису

Читомо, 21/02/2019 × 08:36

Редколегія журналу «Березіль» оголосила цьогорічних лауреатів літературної премії часопису.

За підсумками 2018 року рішенням редколегії присуджено:

Першу премію у розмірі 4 тис. грн — Марині Павленко за оповідання «Такі щасливі літа…» (№4-6)

Другу премію у розмірі 3 тис. грн — Василеві Голобородьку за поетичну добірку (№4-6)

Три треті премії у розмірі 1 тис. грн кожна: Василеві Бондарю за повість-сповідь «Старші курси» ( №7-9), Олені О’лір (Бросаліній) за публікацію епістолярної спадщини відомих поетів-еміґрантів Ігоря Качуровського та Михайла Ореста (№№7-9, 10-12), а також досі не друкованого інтерв’ю Ігоря Качуровського (№10-12) та Любові Пономаренко за оповідання «Не твій дім» (№1-3).

Літературна премія «Березоля» спонсорується дочкою українського літературознавця, письменника, редактора Дмитра Ниценка (Нитченка), членкинею редколегії «Березоля», письменницею Лесею Ткач (Богуславець), яка проживає в Австралії. Нею відзначають авторів найкращих творів, надрукованих у «Березолі».

«Березіль» — щомісячний літературно-художній та громадсько-політичний журнал, видання Національної спілки письменників України. Заснований на базі альманаху «Харків». Під назвою «Прапор» виходив у Харкові із січня 1956 року, з 1991 року — під назвою «Березіль».

Невідомі середньовічні рукописи про короля Артура та Мерліна знайшли у Британії

ЛітАкцент, 18/02/2019 × 15:42

Раніше невідомі рукописи, датовані XIII століттям, про легендарного короля Артура та чарівника Мерліна віднайдені наприкінці минулого місяця в центральному архіві Бристоля у Сполученому Королівстві.

Сім рукописних фрагментів загубилися серед сторінок книги французького автора XV століття. Вони написані старофранцузькою та оповідають історію битви під Требом. Фрагменти вважаються варіацією «Історії Мерліна», що є частиною старофранцузького циклу, який вчені називають Ланселот-Ґрааль цикл.

Дослідники припускають, що цей матеріал міг бути одним із джерел, яке сер Томас Мелорі використав у своєму відомому творі «Смерть Артура» (“Le Morte D’Arthur”) 1485 року. Саме він, значною мірою, й популяризував легенди Артуріани у пізніші часи.

У Львові експонують першу друковану в Україні книгу

Читомо, 18/02/2019 × 15:39

У Музеї барокової скульптури Івана-Георга Пінзеля у Львові розпочався виставковий проект «Апостол 1574-2019: книга та читачі».

Виставка присвячена 445-ій річниці видання першої на українських землях друкованої книжки — «Апостола» Івана Федорова.

Завідувачка відділу Музею книгодрукування Віра Фриз повідомила, що цей екземпляр «Апостола» зберігався у церкві села Лісневичі, поблизу Пустомит на Львівщині. «Цей екземпляр потрапив у церкву села, мабуть, одразу ж після друкування. Коли працівники львівської галереї у 1968 році прийшли туди як експедиція, церква була недіюча, закрита: у ній руйнувався дах, згори капало, селилися птахи… Працівники просто забрали ті книжки, які там були, аби то все не пропало. І коли принесли їх у галерею, книжки трохи підсохли, їх почали перебирати і виявили серед них «Апостол» Івана Федоровича. Ми, звичайно, втішилися, почали досліджувати. І навколо нього, фактично, побудували Музей книгодрукування у Львові», — розповіла вона. На виставці, крім «Апостола», представлені ще 8 стародруків, які зберігалися в церкві.

Книжковий Арсенал» номінували на премію Лондонського книжкового ярмарку International Excellence Awards 2019

Книжковий Арсенал, 15/02/2019 × 15:00

Міжнародний книжковий фестиваль «Книжковий Арсенал» номінували на премію Лондонського книжкового ярмарку International Excellence Awards 2019 у номінації «Літературний фестиваль». Про це йдеться в офіційному прес-релізі Лондонського книжкового ярмарку.

У номінації «Літературний фестиваль», окрім «Книжкового Арсеналу», за нагороду змагатимуться ще два фестивалі – Міжнародний літературний фестиваль в Утрехті (Нідерланди) та Міжнародний літературний фестиваль у Макасарі (Індонезія).

Генеральна директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта:

«Вперше цього року Лондонський книжковий ярмарок буде представлений на Книжковому Арсеналі кількома важливими подіями. Але починати співпрацю із номінування на таку почесну нагороду – це дуже приємно, хоча й несподівано для нас. Це свідчить насамперед про незалежну експертну оцінку, адже щороку у Лондоні відзначають найцікавіші явища у літературі, видавничій і бібліотечній справі. Ця номінація – це результат роботи дуже багатьох людей – від тих, хто починав фестиваль, і тих, хто продовжує працювати над його унікальністю. Це велика подяка команді Мистецького Арсеналу, але й усім нашим партнерам і учасникам, особливо Британській Раді в Україні, з якою протягом останніх трьох років втілюємо надзвичайні проекти.»

Координаторка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» Оксана Хмельовська:

«Стежу за премією з часу її заснування – з 2014 року. Саме того року білоруське видавництво «Логвінаў» у Лондоні назвали видавництвом свободи-2014, відзначивши його «мужність у відстоюванні свободи вираження і друку». Уже наступного року це видавництво ми запросили на Книжковий Арсенал розповісти про свою діяльність. А ось літературні фестивалі у Лондоні відзначають лише із 2016 року. За цей час двічі номінувався Фестиваль Конрада у Кракові, але переможцями ставали фестивалі з Бразилії, Індії і Малайзії. Сподіваємось, що настав час повернути нагороду у Європу».

У короткому списку номінантів премії – 26 країн. Головним лідером є Сполучені Штати Америки, що представлені, зокрема, такими видавництвамия як Dialogue Books і Jacaranda Books. Також серед лідерів — британські видавництва Emerald Publishing і Kogan Page. Бразилія та Індія ідуть слідом за США в різних номінаціях, разом із іншими сильними країнами-учасницями, включно з Ботсваною, Кенією, Південною Африкою та Замбією.

Церемонія нагородження, що є закритою подією, відбудеться 12 березня 2019 року у виставковому центрі «Олімпія» в Лондоні. На церемонії буде також вручено Премію Лондонського книжкового ярмарку «За прижиттєві досягнення».

International Publishing Industry Excellence Awards – це міжнародна премія, заснована Лондонським книжковим ярмарком та Британською асоціацієї видавців, що має на меті продемонструвати світові досягнення й інновації видавничої справи.

Державні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні: повний текст

Опубліковано повний текст Постанови КМУ про , 13/02/2019 × 09:32

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Державні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні, що додаються.

2. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 30 травня 1997 р. № 510 “Про мінімальні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні” (Офіційний вісник України, 1997 р., число 22, с. 67);

постанову Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 р. № 1061 “Про доповнення пункту 1 мінімальних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні” (Офіційний вісник України, 2009 р., № 78, ст. 2643).

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Державні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні, що додаються.

2. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 30 травня 1997 р. № 510 “Про мінімальні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні” (Офіційний вісник України, 1997 р., число 22, с. 67);

постанову Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 р. № 1061 “Про доповнення пункту 1 мінімальних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні” (Офіційний вісник України, 2009 р., № 78, ст. 2643).

Державні соціальні нормативи, що додаються: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-zatverdzhennya-derzhavnih-socialnih-normativiv-zabezpechennya-naselennya-publichnimi-bibliotekami-v-ukrayini

Відомі переможці всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2018»

Читомо, 11/02/2019 × 08:38

Стали відомі переможці «Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2018»». Їхні імена оголосили під час урочистої церемонії, яка пройшла в Українському домі.

Переможцями рейтингу стали:

МИНУВШИНА Номінація «Популярні видання / історична белетристика»: Terra Ucrainica. Історичний атлас України і сусідніх земель. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 224 с.(п)

Номінація «Дослідження, документи»: Степан Рудницький «Історія, геополітика і географія». Книга 1–5. – К.: Темпора

Номінація «Біографії і мемуари»: Вінстон Черчілль. Спогади про Другу світову війну. Книга І, ІІ. – К.: Видавництво Жупанського, 496+552 с.(п) і Олексій ЯСЬ. Багатоликий Микола Костомаров. – К.: Либідь, 304 с.(п)

Номінація «Софія”: Мирослав Попович «Філософія свободи» та Фрідріх Ніцше «Ранкова зоря. Думки про моральні пересуди».

Номінація «Політологія та соціологія»: Володимир Єрмоленко «Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ-ХХ століть».

ОБРІЇ

Номінація «Публіцистика / сучасні мемуари»: Євгенія Подобна. Дівчата зрізають коси. – К.: Люта справа, 346 с.(о)

Номінація «Бізнес / економіка / успіх»: Адам Альтер. Нездоланні. – К.: BookChef, 532 с.(п)

Номінація «Науково-популярна література»: Таємниці цивілізації. – Х.: Віват, 320 с.(п)

Номінація «Спеціальна література / довідкові видання»: Микола Чмир. Державні нагороди України. – К.: Балтія-Друк, 80+56 с.(с)

СОФІЯ Номінація «Філософія / антропологія / психологія»: Мирослав ПОПОВИЧ. Філософія свободи. – Х.: Фоліо, 528 с.(п)

Номінація «Життєписи»: Володимир Панченко. Повість про Миколу Зерова. Сер. «Постаті культури». – К.: Дух і Літера, 624 с.(п)

Номінація «Художня класика»: Пліній Молодший. Вибрані листи; Сенека. Моральні листи до Луцілія. Сер. «Бібліотека античної літератури». – Л.: Апріорі, 184+552 с.(п)

ХРЕСТОМАТІЯ Номінація «Літературознавство / критика»: Ганна УЛЮРА. 365. Книжка на кожен день, щоби справляти враження культурної людини. – К.: ArtHuss, 480 с.(о)

ДИТЯЧЕ СВЯТО

Номінація «Книжки для малечі та молодших школярів»: Улюблені вірші-3. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 80 с.(п)

Номінація «Твори для школярів середніх класів»: Френсіс БЕРНЕТ. Таємний сад. – К.: Nebo Booklab Publishing, 288 с.(п)

Номінація «Підліткова та юнацька література»: Микола ГОГОЛЬ. Тарас Бульба. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 208 с.(с)

Номінація «Пізнавальна та розвиваюча книга»: Кузько КУЗЯКІН. #щотакематематика? – Х.: Талант, 120 с.(п) і Бьорд Майкл. Зоряна ніч Ваг Гога та інші оповіді. Історія мистецтва для дітей / Майкл Бьорд ; іл. Кейт Еванс. – Київ : Небо, 2018. – 366 с. ISBN 978-617-7537-31-0

ВІЗИТІВКА

Номінація «Краєзнавча і туристична література / етнографія / історія повсякдення / дорожні нотатки»: Криптадії Федора Вовка: винайдення сороміцького. Етнографія сексуальности на межі ХІХ–ХХ століть. – К.: Критика, 464 с.(о)

Номінація «Архітектура / театр, кіно / мистецтвознавча есеїстика / спеціальні дослідження»: Віталій МІТЧЕНКО. Каліграфія. Взаємовпливи шрифтів. – К.: Laurus, 288 с.(п)

Номінація «Малярство / фотографія / пластика»: Український книжковий знак ХІХ–ХХ століть: каталог колекції Степана Давимуки. Том 1–3. – Л.: Апріорі, 672 с.(п)

УВАГА! Уряд затвердив Державні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні

webmaster, 07/02/2019 × 10:37

Уряд на своєму засіданні 6 лютого затвердив Державні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні. Нормативний акт розроблений Міністерством культури з метою визначення мінімальних потреб громадян на отримання бібліотечних послуг, що дозволить зберегти мережу публічних бібліотек у сільській місцевості, забезпечити якісними бібліотечними послугами населення об’єднаних територіальних громад, у яких відсутні публічні бібліотеки. Державні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні передбачають обов’язковість відкриття та функціонування публічної бібліотеки на 500-800 населення зони обслуговування за умови, що відстань між бібліотеками не перевищуватиме 3 км. Ця норма дозволить не тільки зберегти публічні бібліотеки у селах, але й надасть змогу забезпечити надання в повному обсязі бібліотечних послуг як міському, так і сільському населенню в умовах децентралізації влади.

«ЛітАкцент року» оголосив переможців

Читомо, 06/02/2019 × 11:31

Стали відомі переможці книжкового рейтингу «ЛітАкцент року-2018».

Переможців визначили у 5-ти номінаціях.

Найкращих поетичних книжок визначили дві: «Зимовий король» Остапа Сливинського (ВСЛ) та «Бунар» Катерини Калитко (ВСЛ).

У номінації «Проза» переміг роман Світлани Тараторіної «Лазарус» (КМ-Букс).

Серед «Поезії і прози для дітей» найкращим визнали «Щоденник Лоли» Ольги Купріян (#книголав).

В номінації «Есеїстика й художній репортаж» переможців теж двоє: «Наші інші» Олесі Яремчук (Човен) та «Над прірвою в іржі» Павла Стеха (Темпора).

З-поміж літературознавчих книжок журі обрало теж два видання:

«365. Книжка на кожен день, щоби справляти враження культурної людини» Ганни Улюри (ArtHuss) та «Повість про Миколу Зерова» Володимира Панченка (Дух і літера).

Крім цього, було вручено антипремію «Золота булька». Її присудили «Силі дівчат» Катерини Бабкіної та Марка Лівіна (#книголав).

Нагадаємо, що короткі списки «ЛітАкцент року» сформували критики — автори сайту. Потім їх опрацювало професійне журі, окреме для кожної номінації.

До складу журі цього року увійшли:

номінація «Поезія»: Олена Галета,Олена Гусейнова, Андрій Дрозда;

номінація «Проза»: Ростислав Семків, Ярослава Стріха, Тетяна Трофименко;

номінація «Поезія і проза для дітей»: Марія Семенченко, Анна Третяк, Володимир Чернишенко;

номінація «Есеїстика»: Дмитро Крапивенко, Богдана Романцова, Ярина Цимбал.

Український ПЕН приймає зголошення на здобуття Премії імені Василя Стуса

ЛітАкцент, 04/02/2019 × 08:57

За умовами Премії, кожен член журі зголошує одну кандидатуру з коротким (до 100 слів) письмовим обґрунтуванням.

Усі зголошені кандидатури розглядаються на засіданні журі у два етапи. На першому етапі рейтинговим шляхом формується короткий список кандидатів. Цей список оприлюднюється на сайті Українського ПЕН. На другому етапі шляхом анонімного голосування за результатом простої більшості голосів визначається лауреат.

Церемонія нагородження лауреата відбудеться наприкінці серпня 2019 року. Лауреат Премії імені Василя Стуса отримає диплом лауреата та відзнаку від Українського ПЕН.

До складу журі Премії у 2019 році входять голова журі, публіцист, член-засновник Української Гельсінської групи, почесний президент Українського ПЕН Мирослав Маринович; єпископ Української греко-католицької церкви, лауреат Премії 2018 року о. Борис Ґудзяк; український письменник, президент Українського ПЕН Андрій Курков; публіцистка, керівниця департаменту стипендій Національного центру культури у Варшаві Боґуміла Бердиховська; дослідниця, професорка НаУКМА та Варшавського університету, віце-президентка Українського ПЕН Оля Гнатюк; есеїст, перекладач Юрко Прохасько; декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи Олександр Саврук; літератературознавиця Елеонора Соловей; директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус та головний редактор видавництва «Дух і Літера», член Виконавчої ради Українського ПЕН Леонід Фінберг.

Український ПЕН узяв на себе справу продовження Премії імені Василя Стуса, заснованої 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції (УАНТІ) на чолі з Євгеном Сверстюком (1928–2014), яка вручалася щороку, 14 січня, в день святого Василя.

Премія імені Василя Стуса присуджується щороку Українським ПЕН авторам (літераторам, митцям, режисерам, культурним менеджерам, музикантам, громадським діячам), незалежно від місця проживання, прижиттєво, за особливий внесок в українську культуру та стійкість громадянської позиції.

Заохочення до читання

Читомо, 01/02/2019 × 13:54

У Новій Зеландії компанія McDonald’s протягом 6 тижнів додаватиме до Happy Meal книжки Роальда Даля замість іграшок.

Компанія планує роздати з комплектами Happy Meal 800 тисяч книжок, щоб заохотити дітей читати більше.

«Програма The Happy Meal Readers має допомогти батькам, щоб їхні діти могли насолоджуватися читанням», – заявив директор з маркетингу McDonald’s у Новій Зеландії Джо Мітчелл.

Протягом 6 тижнів новозеландці зможуть зібрати 6 книжок Роальда Даля: «Великий дружній велетень», «Щасливий Чарлі Бакет», «Смілива маленька Софі», «Прекрасний Віллі Вонка», «Дивовижна міс Хані» та «Матильда».

У книжках будуть представлені ілюстрації Квентіна Блейка та уривки текстів.

Український культурний фонд оголосив грантові програми на 2019-й рік

webmaster, 01/02/2019 × 13:51

31 січня під час онлайн-трансляції виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів презентувала нові конкурсні програми Фонду, що будуть реалізовуватися протягом 2019 року. Спільний бюджет грантів становить 641 млн грн.

Очікується, що програми запускатимуться поступово, протягом першої половини 2019 року.

Детальніше про нові програми можна дізнатися за посиланням: https://ucf.in.ua/
StartПопередні [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
На вашу думку, якість роботи працівника насамперед залежить від:
 
кваліфікації та освіти
стажу роботи
креативності та творчості
особистісно-професійного розвитку
можливості кар’єрного зростання
Результати