Бібліотечному фахівцю

Надання бібліотекам методичної допомоги покладається на бібліотеки - науково-методичні центри.
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувач online


Page Rank Check
Консультації

Закрити  Зберігання носіїв електронної інформації

Компакт-диски не можна перегинати або торкатись лицьового боку диску гострими предметами. При роботі з такими носіями слід одягати рукавички, які не залишають волокон.
Наклеювання ярликів будь-якого типу на диски не рекомендується. Проте, коли диск надійшов з ярликом, останній не варто знімати. При потребі зробити надпис на диску слід використати фломастер. Не можна застосовувати для очищення дисків та CD-ROMів очисні розчини. Тонкий прошарок пилу або бруду на диску слід стирати м’якою паперовою серветкою легкими рухами, спрямованими від центру до краю диску по радіусу.
Диски слід зберігати в акрилових футлярах-скриньках, що забезпечують надійний захист від пошкодження, пилу, світла і різних коливань температури. Компакт-диски у футлярах слід помістити у закриту коробку, шухляду чи шафу. Оптичні диски потрібно зберігати у обезпиленому, прохолодному (при температурі нижче 20 ºС), помірно сухому (при відносній вологості 40%) приміщенні. В іншому випадку може відбутися окислення металевого відбиваючого прошарку, руйнування полімерної основи та покриття диску. Забороняється залишати диски під дією прямого сонячного світла.
Необхідно дотримуватись правил, які уповільнюють процеси руйнування магнітних носіїв. Але це потребує коштів для проведення трудомісткої і дорогої роботи з консервації. Одночасно необхідно проводити роботу по перенесенню змісту документа на більш міцний і довговічний носій (переформатування).

«Основные правила хранения и использования библиотечных фондов, разработанных ИФЛА» (М.: Рудомино,1999)


Дата створення:24/02/2009 × 15:26Дата оновлення:25/01/2010 × 17:07Роздрукувати статтю


Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
На вашу думку, якість роботи працівника насамперед залежить від:
 
кваліфікації та освіти
стажу роботи
креативності та творчості
особистісно-професійного розвитку
можливості кар’єрного зростання
Результати