Бібліотечному фахівцю

читальний зал – спеціально облаштоване приміщення, обладнане робочими столами для користувачів і призначене для роботи користувачів з документами б/ф
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувач online


Page Rank Check
Новини

Нагородження переможців обласного конкурсу

НАРБС, 29/09/2008 × 16:28

З нагоди 10-ї річниці Всеукраїнського дня бібліотек управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації та Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Івана Франка провели обласний огляд-конкурс на кращий сценарій культурно-просвітницького заходу, присвяченого цій даті.

За рішенням представницького журі переможцями конкурсу було визначено сценарії працівників Городенківської, Івано-Франківської, Косівської центральних бібліотек та бібліотек-філіалів сіл Шевченкове Долинського, Семаківці Коломийського, Гаврилівка Надвірнянського, Джурів Снятинського районів. В обласній бібліотеці відбулося нагородження переможців дипломами управління культури ОДА за пошук і використання кращих інновацій, присвячених книгам і бібліотеці та грошовими преміями.

Джерело: http://lib.if.ua/

У ювілейному виданні „Цей дивосвіт – бібліотека” подані сценарії–переможці обласного огляду-конкурсу на кращий сценарій культурно-просвітницького заходу, присвяченого 10-й річниці Всеукраїнського дня бібліотек.

Детальніше: http://lib.if.ua/publish2008/1220533317.html

В бібліотеках Мелітопольського району відбувся конкурс на кращу авторську книжкову виставку

НАРБС, 29/09/2008 × 14:53

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, в Мелітопольській районній бібліотеці підводили підсумки конкурсу на кращу авторську книжкову виставку. Директор ЦБС Ольга Даниліна розповіла, що конкурс був оголошений ще на початку року. На суд журі були представлені озвучена виставка, виставка-спектакль, виставка-свято тощо.

Найкращою була визнана робота колективу Семенівської бібліотеки-філії № 17 (зав. Світлана Безручко) «Хай слава лунає про тебе, мій краю!», присвячена 195-літтю с. Семенівки.

Друге місце розділили між собою Астраханська бібліотека-філія №1 (зав. Інна Буякова) з виставкою «Хліборобські мозолі - хліб у домі на столі» і бібліотека-філія № 20 с. Відродження (зав. Валентина Оборончук), яка представила виставку "Цей дивовижний світ казок" за допомогою лялькового театру.

Третє місце журі присудило дитячій бібліотеці с. Костянтинівка за виставку-хобі "Іноземці, що живуть в нашому домі". Завідувачка цією філією Галина Ольховськая об'єднала своє захоплення - розведення екзотичних домашніх рослин, представивши своїх "вихованців" на виставці разом з літературою по догляду за ними.

Джерело: http://www.mv.org.ua/

У всіх харківських школах пройде урок книги

НАРБС, 29/09/2008 × 13:57

30 вересня 2008 року в рамках святкування десятої річниці Всеукраїнського Дня бібліотек у всіх школах міста на першому уроці буде проведений Урок книги. Метою проведення заходу є залучення уваги учнів та широкої громадськості до книги як основного джерела отримання знань і розкриття її ролі в розвитку світової культури. Урок проводиться за ініціативою управління культури і управління освіти Харківської міської ради.

У проведенні Уроку книги візьмуть участь працівники бібліотек, депутати, члени Національного союзу письменників України, керівники міських служб.

Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек і Міжнародного місяця шкільних бібліотек Департаментом з гуманітарних питань Харківської міської ради проведена добродійна акція «Читати знову модно», завдяки якій поповнився фонд шкільних бібліотек. Спонсорами підписки на книжкову колекцію «Видатні імена ХХІ століття», яка є унікальним проектом газети «Комсомольська правда в Україні», виступили депутати Харківської міської ради, юридичні особи, випускники і батьки учнів. В результаті акції 93 харківські школи сталі власниками цієї чудової колекції.

Джерело: http://www.city.kharkov.ua/

До Львова йде буккросінг – безкоштовний обмін книгами

НАРБС, 25/09/2008 × 13:30

Львів’яни мають намір перейняти у США та Європи практику буккросінгу (book-crossing) - безкоштовного обміну книгами. Цей рух вже зачепив Київ. Суть проекту полягає в тому, що людина, прочитавши книгу, залишає її в зазначеному громадському місті, де будь-хто може взяти цю книгу собі. Таким чином, книги «звільняються» і мандрують від одного читача до іншого, а не залежуються на полицях.

Однією з цілей буккросінгу є створення всесвітньої нестандартної бібліотеки цікавих книжок. В соціальному інтернет-проекті вже створена відповідна група буккросінгу у Львові, де зареєстровано більш як 150 учасників. Наразі вирішується, яка львівська кав’ярня надасть свою полицю для «вільних» книг.

Буккросінг створювався як своєрідний флеш-моб чи соціальна гра. Цей проект виник у 2001 році з ініціативи американця Рона Хорнбекера. Далі ця течія з США перемістилася до Європи. І незабаром може з’явитись у Львові. Загалом у світі зареєстровано понад 250 тисяч людей й 1 мільйон книг.

За всіма правилами, потрібно зареєструватися на сайті www.bookcrossing-ua.at.ua/, там слід зареєструвати книгу, їй одразу надається серійний номер зі спеціальними наклейками. Далі ти «забуваєш» книгу у громадському місті (кафе, барі, ресторані чи парку). На книзі є напис «ця книга не загублена, заглянь всередину», а всередині інструкція для того, хто її знайшов. Знахідник теж має зареєструватись на сайті і вказати місце, де він знайшов книгу. Таким чином можна прослідкувати ланцюг, за яким рухається книга.

Джерело: http://www.zik.com.ua/

Діти вулиць знайдуть свого героя!

НАРБС, 24/09/2008 × 17:15

В рамках міської цільової програми «Комплексні заходи щодо профілактики соціально-негативних явищ (наркоманія, токсикоманія, алкоголізм, ігроманія)» Бібліотечно-інформаційна система м. Нижньовартовськ (РФ) реалізує два цікавих, ефективних проекти: «Бібліовакцина» і «Діти вулиць».

Обидва цих проекти спрямовані на відволікання дітей і підлітків від вулиці, створення альтернативи бездумному і небезпечному дозвіллю, пропаганду здорового способу життя, на широке поширення інформації про діяльність міської адміністрації з протидії наркотизації молоді.
«Діти вулиць» охоплює дитячу аудиторію, а «Бібліовакцина» орієнтована на підлітків.

У реалізації проектів беруть участь практично всі муніципальні бібліотеки, що обслуговують дітей і підлітків. Форми роботи вибираються з врахуванням вікових особливостей кожної категорії користувачів бібліотек: це і ігрові програми, ролеві ігри, дискусії, круглі столи, поширення буклетів і листівок, куточки неформального спілкування і багато іншого. Залучаються вихователі, вчителі, психологи, медичні працівники, співробітники правоохоронних органів.

Логічним продовженням проекту «Діти вулиць» став проект «В пошуках героя», що також реалізовується в рамках міської цільової програми «Комплексні заходи по профілактиці соціально-негативних явищ. Проект «В пошуках героя» основним робить позитивний момент – а що ж тоді добре, і який він – Герой нашої сучасності? Завдання бібліотекарів – в співпраці з іншими фахівцями знайти, показати, познайомити з такими героями нашого часу, які розкриють підліткам справжні істини, моральні норми, націлять на здоровий спосіб життя.

Муніципальний заклад "Бібліотечно-інформаційна система", м. Нижньовартовськ

Детальніше: http://www.mubis.ru/

Публічні бібліотеки Вінниці надаватимуть читачам безкоштовний доступ до Інтернету!

НАРБС, 18/09/2008 × 15:37

Вперше у Вінниці і серед перших в Україні. Ця послуга стає доступною в бібліотеках №11 (вул. Свердлова, 187) та №4 - Центральна дитяча бібліотека (просп. Космонавтів, 63). В планах вересня - Центральна міська бібліотека (вул. Хмельницьке шоссе, 4).

Зареєстровані читачі матимуть безкоштовний доступ до Інтернету і його можливостей: електронної пошти, пошуку, інтернет-телефонії та інших. Діти - до півгодини в день, дорослі - до години. Нова бібліотечна послуга сприятиме вільному доступу вінничан до інформації та знань, побудові громадянського інформаційного суспільства. Новація створена у відповідності до Програми розвитку культури у Вінниці, прийнятої у 2007 році Управлінням культури міста і за підтримки міського голови Володимира Гройсмана.

Джерело: http://www.vmr.gov.ua/

Науково-практична конференція директорів обласних бібліотек для дітей України

НАРБС, 17/09/2008 × 16:06

В приміщенні Миколаївського художнього російського драматичного театру відбулася четверта Всеукраїнська науково-практична конференція директорів обласних бібліотек для дітей України «Дитяча бібліотека як соціально-культурна система: проблеми, інновації та шляхи розвитку».

В конференції взяли участь в.о. заступника голови облдержадміністрації Дмитро Оборонько, начальник управління культури облдержадміністрації Михайло Димитров, голова обкому працівників культури Миколаївської області Любов Назарова та бібліотекарі з усіх областей України.

Поширення досвіду, запровадження різних бібліотечних програм та оцінка реального стану галузі – головна мета регулярного проведення таких заходів.

Джерело: http://www.oga.mk.ua/

У Харкові завершився Х-й Міжнародний фестиваль фантастики "Зоряний міст".

НАРБС, 17/09/2008 × 15:46

Головні нагороди фестивалю - бронзовий, срібний і золотий кадуцей - традиційно присуджувалися у трьох номінаціях: «Дебютні книги», «Цикли, серіали і романи з продовженням» та «Крупна форма» (романи).

Золотий кадуцей

1. Ярослав Вєров (Донецьк), Ігор Мінаков (Москва) за книгу «Десант на Европу»
2. Ярослав Вєров , Ігор Мінаков за книгу «Десант на Сатурн, или Триста лет одиночества» (2-я книга цикла «Трикстеры», начатого книгой «Десент на Сатурн, или Триста лет одиночества»)
3. Дмитро Казаков (Нижній Новгород, РФ) за книгу «Охота на сверхчеловека»

Срібний кадуцей

1. Дмитро Колодан за книгу «Другая сторона»
2. Олександр Громов за книгу «Русский аркан» (завершение дилогии, начатой книгой «Исландская карта»)
3. Святослав Логінов за книгу «Россия за облаком»

Бронзовий кадуцей

1. Іван Наумов за книгу «Обмен заложниками»
2. Ольга Громико за книгу «Белорусские хроники» (цикл повестей и рассказов)
3. Марина та Сергій Дяченко за книгу «Медный король»

Гран-прі від Харківського інституту диваків («Філософський камінь») за видатні заслуги перед Її Величністю Фантастикою отримали білоруські письменники-фантасти Микола Чадович і Юрій Брандер (Брандер – посмертно).

Міжнародний фестиваль фантастики "Зоряний міст" проводить щорічно у Харкові клуб фантастики "Контакт". Щороку фестиваль збирає 300-400 авторів. Крім гостей із країн СНД, його відвідують учасники з Великої Британії, Німеччини, Грузії, Ізраїлю, Італії, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, США та Естонії. В 2008 році в ювілейному фестивалі взяли участь близько 400 осіб з 32 країн світу.

Джерело: http://www.kharkivoda.gov.ua/

Бібліотека Ужгородського університету матиме читальний зал під скляним куполом

НАРБС, 15/09/2008 × 17:00

В обласному центрі Закарпаття до кінця цього року планують завершити перший етап будівництва бібліотеки Ужгородського національного університету. Другий етап робіт - спорудження сучасного читального залу під скляним куполом площею майже півтисячі квадратних метрів.

Зі слів проректора з адміністративно-господарської роботи УжНУ Володимира Шетелі, такі читальні зали мають кращі європейські університети. В бібліотеці зможуть одночасно працювати понад сто студентів та викладачів. Якщо будуть кошти, будівництво завершать за два роки. Для цього потрібно майже 11,5 млн грн, які мають надійти з обласного бюджету. Для цього депутати облради розробляють кілька програм.

Джерело: http://zaxid.net/

Новини 15 Форуму видавців у Львові

НАРБС, 14/09/2008 × 16:39

Флешмоб «Книжкова лихоманка» 13 вересня відбувся довгоочікуваний флешмоб «Книжкова лихоманка»! Подія проходила в самому серці міста Львова біля Львівського Національного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької. Живий ланцюг читачів викликав жвавий інтерес гостей Форуму, туристів і просто перехожих.

Розпочинався «живий ланцюг» з дерева знань, прикрашеного творами безсмертних класиків української літератури, а саме І.Франко, Лесі Українки, Т.Шевченка та ін.

Зацікавлені ідеєю акції книгомани приєднувалися до масового читання, прийшовши зі своєю власною улюбленою книжкою та елементом зеленого кольору у вбранні. Кожен шанувальник книги отримував каремат з брендованим равликом, логотипом Форуму видавців, який потім залишався учасникам на згадку про подію. Серед присутніх акції, основною масою якої була молодь, вирізнялися й люди літнього віку та діти, які також з інтересом залучалися до читання.

Яскравим завершенням флешмобу був феєричний політ зграї голубів, яка, ніби на замовлення, декілька разів здійснила коло пошани над любителями друкованої книжки.

Доброчинна акція "Подаруй дитині книжку!" зібрала 5280 книжок

За попередніми результатами доброчинна акція "Подаруй дитині книжку!", що проходить на Форумі видавців, зібрала 5280 книжок. Зібрані книжки будуть передані до бібліотек районів, постраждалих від повені. "Ми повинні привчати наших дітей до культури читання змалку. І люди, що живуть у маленьких містах та селах не повинні залишатись осторонь інтелектуального життя", - сказала Президент ГО "Форум видавців" Олександра Коваль.

Вечір пам’яті Ю. Покальчука

13 вересня відбувся вечір пам’яті Ю. Покальчука, який помер за день до початку Форуму видавців, 10 вересня в Києві.

Ю. Покальчук – поет, прозаїк, активний громадський діяч помер на 67 році життя. Дуже мало людей знали про його вік, він мав талант приховувати його за фарбованими окулярами, яскравим одягом, активним стилем життя, участю в найбожевільніших акціях.

Поза мистецькими акціями він мав і інтимну соціально відповідальну частину життя – це те, що він робив для колоній неповнолітніх злочинців. Він їздив до них на зустрічі, видавав їхні твори, підтримував їх творчий потенціал. Цим він хотів вселити в них промінь надії, дати віру, що вони можуть змінитись.

О. Доній, близький друг Ю. Покальчука розповів, що Ю. Покальчук до останнього дня працював в лікарні над своєю новою книжкою – наговорював її своїй дочці Оксані на диктофон, а його брат, Олег, пообіцяв до наступного форуму видати цю працю автора.

Також, 13 вересня, відбувся вечів пам'яті письменника Василя Кожелянка за участі друзів та побратимів.

Навіщо потрібні літературні премії?

13 вересня у конференц-залі Укрсоцбанку відбулася дискусія на тему: «Навіщо потрібні літературні премії?». Дискусія зібрала разом відомих вітчизняних та зарубіжних письменників, журналістів, літераторів та інших небайдужих до цього непростого питання відвідувачів.

Думки дискусантів розділилися. Одні наполягають, що премії – єдина можливість для українського письменника заробляти пристойні гроші, а, отже мати можливість творити, не переймаючись проблемами відсутності коштів. Інші, навпаки, вважають, що матеріальне заохочення письменників не може бути метою створення премії. Варто відзначити, що питання матеріальної складової премії є, в принципі, найбільш дискусійним.

«Аншлаг». Авторський вечір Татьяни Толстой

Театр ім. Леся Курбаса зустрів відому російську письменницю Татьяну Толстую переповненою залою. У ролі модератора виступив Алєксанр Гаврілов (головний редактор газети «Книжное обозрение» (Росія), який бере активну участь у багатьох заходах форуму.

Алєксандр Гаврілов ставив запитання, які стосувались як її самої, так і її творчості. На запитання про її ставлення до власних творів письменниця відповіла цитатою: «Если ты художник и пишешь картины маслом, то ты должен любить эту «масленую кашу». («Якщо ти художник і пишеш олією, то ти повинен любити цю «олійну кашу»).

Докладніше читайте на сайті: http://www.bookforum.com.ua/

Всеукраїнський конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва.

НАРБС, 12/09/2008 × 16:13

Державний комітет телебачення та радіомовлення України оголошує у 2008 році Всеукраїнський конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва.

Конкурсний відбір видань триває щороку з 1 вересня до 1 грудня.

Детальніше на сайті: http://comin.kmu.gov.ua/

Національна бібліотека Китаю - третя в світі за площею

НАРБС, 11/09/2008 × 17:13

Відкриття нового приміщення Національної бібліотеки Китаю відбулося у вівторок у Пекіні. Разом з новим приміщенням загальна площа бібліотеки склала 250 тисяч квадратних метрів. Її випереджають тільки Національні бібліотеки Франції та США.

Будівництво нової будівлі Національної бібліотеки тривало з кінця 2004 року й коштувало Китаю мільярд 220 тисяч юанів (майже 180 мільйонів доларів). Будівля на сході Пекіну займає площу в 80 з половиною тисяч метрів. За день її можуть відвідати майже вісім тисяч читачів, книговидача – близько 600 тисяч книг. Крім того, нова будівля бібліотеки обладнана 460 комп'ютерами з виходом в Інтернет. Крім читальних залів, книгосховищ і спеціальної зони для стародавніх книг і рукописів, також розміщена цифрова бібліотека з 200 терабайтами інформації.

Крім того, планується відкрити спеціальний бібліотечний кабельний телеканал, по якому будуть транслюватися лекції та демонструватися різні виставки, а також організувати надсилання SMS-повідомлень передплатникам з бібліотечною інформацією, що цікавить їх.

Джерело: http://www.lenta.ru/

Початок 15-ї Національної книжкової виставки-ярмарку «Форум видавців у Львові»

НАРБС, 11/09/2008 × 15:46

Сьогодні – початок 15-ї Національної книжкової виставки-ярмарку «Форум видавців у Львові», що відбудеться з 11 до 14 вересня 2008 року. Зареєстрована кількість учасників – 652. Заходів у програмі – 263 (з них 135 – у рамках Третього міжнародного літературного фестивалю «Література в еру мас-медіа»). Учасників Літературного фестивалю – понад 150 авторів з 15 країн. Надіслано на конкурс книжок – 328 від 66 видавництв.

Головні заходи:
- Конкурс «Найкраща книга Форуму видавців»
- Третій Міжнародний літературний фестиваль «Література в еру мас-медіа»
- Бізнес-форум «Український книжковий ринок. Значення статистичної та аналітичної інформації для ефектного розвитку»
- Перший відкритий чемпіонат України зі швидких шахів серед українських письменників та видавців пам’яті Степана Попеля
- Доброчинна акція «Подаруй дитині книжку!»

Джерело: http://www.bookforum.com.ua/

Буккросинг

НАРБС, 10/09/2008 × 16:13

Буккросинг (англ. bookcrossing — «книгообіг») – модний нині громадський рух, головне в якому «звільнення» книг. Людина, яка прочитала книгу, залишає («звільнює») її в громадському місці (парк, кафе, метро) для того, аби стороння людина знайшла книгу і прочитала. Наступний читач в свою чергу повинен повторити процес. Слідкування за «подорожуванням» книги здійснюється через спеціальні сайти в інтернеті.

Найбільш розповсюджене буккросерство в Італії, США, Франції. В Італії, наприклад, близько 30% населення вільно обмінюються прочитаними виданнями. Завдячуючи державному радіомовленню Італії, ідея обміну книг набула такої популярності, що влада Флоренції подарувала буккросерам чотири тисячі книг. В Україні ж буккросинг з’явився не так давно, і лише набуває популярності.

Пропонуємо прочитати статті з даної теми:

http://www.segodnya.ua/ (Стиль жизни: «В Киеве нас не более пятидесяти» // Сегодня. – 2008. – 10 сентября).

http://www.kv.com.ua/ (Книга пошла по рукам, а буккросинг по библиотекам // Киевские ведомости. – 2008. – 4 августа).

Інформація про буккросинг в Україні на сайті: http://bookcrossing-ua.at.ua/

Що приготували видавці на форум

НАРБС, 04/09/2008 × 15:06

«Комментарии» поцікавилися, чим видавці здивують читачів на цьогорічному Форумі видавців у Львові, який відбудеться з 11 по 14 вересня.

Видавництво «Факт» представить на форумі близько 20 новинок. Зокрема, в рамках літературного проекту «Українські митці на підтримку української класики» буде презентована книга Василя Стуса, яка раніше не видавалася, складачем книги є син письменника.

Львівське видавництво «Піраміда» запропонує читачам понад 30 нових книг. Однією із знакових книг буде новий роман Марії Матіос «Москалиця». Запланована презентація книги «Anno Domini – латинські написи Львова», що вийшла в рамках проекту «Приватна колекція» Василя Габора. Крім того, «Піраміда» представить читачам і нових, і вже добре відомих авторів. Наприклад, книгу Степана Грицюка «Карпатський звіринець Паміри Кустуриці», Юрія Рудницького «Ієремія Вишневецький: спроба реабілітації», Олександра Жовни «Її тіло пахло зимовими яблуками».

Видавництво «Нора-друк» запропонує як новинки українських авторів, так і переклади відомих європейських письменників. Так, роман Галини Вдовиченко «Пів’яблука», Лариси Денисенко «Сарабанда банди Сари», Ірен Роздобудько «Дві хвилини правди», а також переклад з німецької роман Юлі Це «Орли і ангели», детектив польського письменника «Пляма на стелі» і книгу Андрія Куркова «Нічний молочник».

«Фоліо» на Львівський форум привезе три томи з нової серії «Українська література. Колекція» – книги Михайла Коцюбинського, Лесі Українки, Івана Франка і видані в цій же серії три томи «Української драматургії». З сучасної літератури – новий роман Андрія Меліхова «Vox populi», дві книги П. Загребельного – «Неімовірні оповідання» і «Зло». А також книги Ю. Покальчука, А. Кокотюхи та твори інших авторів.

Видавництво ««А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га» привезе до Львова другий том книги «Сто Казок» і «Гамлета».

Комментарии. – №137. – 29 серпня. – 2008

Детальніше на сайті: http://comments.com.ua/

Україна - почесний гість ХХI Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку

http://comin.kmu.gov.ua/, 01/09/2008 × 12:10

Цього року почесним гостем XXI Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку обрано Україну (ХХІ ММКВЯ). За роки незалежності Україна втретє матиме такий статус. Минулого року - у Рік української книги - наша держава була почесним гостем на міжнародних книжкових форумах у Мінську та Варшаві.

Організацію і проведення всіх заходів на ХХІ ММКВЯ Уряд України доручив Державному комітету телебачення і радіомовлення України.

Україна на виставці матиме окремий, 58, павільйон, який за часів Радянського Союзу належав Українській Радянській Соціалістичній Республіці. Загальна площа павільйону перевищує 1,5 тис. кв. метрів.

Українська експозиція складатиметься з понад 4 тисяч назв книг, які упродовж 2006-2008 років видали понад 200 українських видавництв різної форми власності. Це найкращі зразки поліграфічної продукції України, вони складають виставковий фонд Держкомтелерадіо. Тематика видань різноманітна – підручники для шкіл і вузів, прозаїчні і поетичні твори класиків і представників сучасної української літератури, праці з історії, філософії, пізнавальна і дитяча література. Також свої книжкові новинки на виставці реалізовуватимуть більше 20 українських видавництв.

У програмі, яка представлена Україною на Московській виставці, передбачені автограф-сесії і зустрічі з сучасними українськими письменниками – Марією Матіос, Андрієм Курковим, Ірен Роздобудько, Галиною Тарасюк, Андрієм Кокотюхой тощо. Під час роботи виставки відбудуться «круглі столи», тематика яких достатньо різноманітна: «Про перспективи розвитку книговидання і проблеми читання на територіях країн пострадянського суспільства», «Українська література російською мовою», «Читання як об'єктивний чинник розвитку книжкового ринку» .

У рамках виставки відбудеться близько 40 презентацій книжкових новинок – Національного атласу України державного науково-виробничого підприємства «Картографія», книги «Українське козацтво» видавничого дому «Києво-Могилянська Академія», видання ««Пересопницкое Евангелие» видавництва «АДЕФ – Україна», серії книг «Бібліотека Шевченківського комітету» за участю лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка, серії книг для українців зарубіжжя «Пізнай Україну» видавництва «Букрек», збірки поетичних творів відомих поетів України, Білорусі і Росії в оригіналах і в перекладах на три мови видавництва «Книга» та багато інших.

Подією XXI ММКВЯ обіцяє стати і презентація книги «Петербурзькі повісті» Миколи Гоголя (видавництво «ГРАНІ-Т»). Унікальні ілюстрації до книги 20 років тому створив львівський художник Юрій Чаришніков. Книга «Петербурзькі повісті» Миколи Гоголя отримала Гран-прі Міжнародного конкурсу «Мистецтво книги» серед країн СНД в Москві і Гран-прі конкурсу «Краща книга України», який було засновано Державним комітетом телебачення та радіомовлення України.

Джерело: http://comin.kmu.gov.ua/

Московська книжкова виставка збере представників усіх країн СНД

http://www.rian.ru/, 29/08/2008 × 15:27

Вперше усі країни СНД і Балтії візьмуть участь в ХХІ Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку, яка відбудеться з 3 по 8 вересня на території Всеросійського виставкового центру (ВВЦ).

Почесним гостем Московського ярмарку вперше стане Україна, якій виділено окремий павільйон. 4 вересня буде оголошено Днем України.

За словами організаторів, на виставку з’їдуться представники понад 2,5 тисяч видавництв та інших організацій і близько 300 тисяч гостей. Загальна виставкова площа становитиме 33,5 кв. м. Понад 180 тисяч нових книг розмістяться в шести павільйонах ВВЦ.

В рамках ярмарку відбудуться круглі столи і семінари, а також церемонії нагородження переможців Національного конкурсу «Книга року-2008», Щорічного конкурсу книжкової ілюстрації «Образ книги», Міжнародного конкурсу «Мистецтво книги» держав-учасників СНД і Першого Всеросійського конкурсу «Моя сімейна бібліотека». Вчетверте проведуть виставку-ярмарок «Читай-но», на якій буде представлена освітня і дитяча література.

Докладніше на сайті: http://www.rian.ru/

Міністр культури і туризму України Василь Вовкун: 500 українських книг у кожну бібліотеку Криму 22 серпня 2008

http://mincult.kmu.gov.ua, 27/08/2008 × 14:57

22 серпня відбулося засідання Експертної ради Міністерства культури і туризму України з питань відбору книг для поповнення фондів публічних бібліотек в рамках виконання «Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2003 р. № 1546.

Під час засідання розглядалися пропозиції від видавництв щодо придбання україномовної літератури для поповнення бібліотечних фондів. Станом на 21 серпня 118 видавництв запропонували 1766 назв видань (у загальній кількості). З цих пропозицій Експертна рада відбере кращі твори національної та світової художньої літератури, довідкові, науково-популярні видання різних галузей знань. На централізоване придбання видань, які поповнять бібліотечні фонди країни, «Державною програмою розвитку і функціонування української мови» на 2008 рік передбачено 28 мільйонів гривень. До Національної парламентської бібліотеки було надано по одному примірнику всіх видань, запропонованих видавництвами для придбання.

Перед засіданням Ради відбулася прес-конференція Міністра культури і туризму України Василя Вовкуна, на якій він, зокрема, зазначив, що особлива увага у питанні поповнення бібліотечних фондів україномовною літературою приділяється Криму. Попри поширену думку про те, що мешканці півострова надають перевагу культурі сусідньої держави, в Криму існує великий попит і на українську культуру, і на українську літературу як її складову. Про це свідчить і звернення Міністра культури і мистецтв АР Крим Олександра Єрмачкова до Міністра культури і туризму України, в якому, зокрема, говориться: «В АР Крим функціонує 690 публічних бібліотек, у тому числі – 4 республіканських, 10 центральних міських, 14 центральних районних, 96 міських філіалів, 48 дитячих, 3 юнацьких, 515 сільських. Загальний бібліотечний фонд складає 11,6 млн. примірників. У тому числі, лише 13,3% – українською мовою. Проте, результати моніторингу, проведеного в бібліотеках АР Крим, показали підвищення читацького попиту на україномовну літературу».

Суттєве оновлення та поповнення фондів публічних бібліотек Криму сучасною книжковою продукцією українською мовою передбачено Указом Президента України від 20 листопада 2007 року № 1122/2007 «Про деякі заходи щодо розвитку гуманітарної сфери в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі».

25 грудня 2007 року на колегії Міністерства культури і туризму після розгляду питання про стан виконання «Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки» було прийнято рішення: при реалізації цієї Програми особливу увагу звернути на поповнення фондів публічних бібліотек АР Крим та передбачити книги для поповнення фонду бібліотеки Українського культурно-інформаційного центру в м. Севастополі. На поповнення бібліотек Криму україномовною літературою буде виділено 10 мільйонів гривень. Завдяки цим коштам кожна бібліотека півострова отримає до 500 нових книг. Міністр також повідомив, що з метою врегулювання суспільних відносин в галузі бібліотечної справи та приведення у відповідність до сучасних реалій діючого Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» Міністерством культури і туризму підготовлено проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу».

Суть цього законопроекту полягає в наступному:
– удосконалення термінології в галузі бібліотечної справи;
– удосконалення механізму формування бібліотечних фондів;
– врегулювання питань щодо впровадження сучасних технологій в діяльності бібліотечних закладів.

Джерело: http://mincult.kmu.gov.ua

На «Московську прем’єру» – в обмін на книгу

www.rian.ru/, 27/08/2008 × 13:41

Завдяки альтернативному способу – народній акції «Подаруй місту книгу про кіно» – можна буде отримати запрошення на VI фестиваль вітчизняного кіно «Московська прем’єра». Акція відбудеться в бібліотеці кіномистецтва імені Ейзенштейна 27–30 серпня. Книги, які принесуть читачі, поповнять фонд бібліотеки.

Джерело: www.rian.ru/

У Червоноградській центральній бібліотеці встановили комп’ютерну програму для людей з вадами зору

http://www.zik.com.ua/, 26/08/2008 × 11:39

В Інтернет - центрі, що розміщений в центральній бібліотеці у Червонограді, на одному з комп’ютерів встановили нову програму для людей з вадами зору. Про це 22 серпня повідомив кореспондент ЗІКу.

За словами директора централізованої бібліотечної системи міста Червонограда Надії Покотило, спеціальну програму для людей з обмеженням зору, яка перетворює текст у звукове повідомлення, безкоштовно встановив Львівський УТОС згідно з виграним грантом.

Довідка ЗІКу.
Інтернет-центр у Центральній міській бібліотеці Червонограда відкрили 19 грудня 2006 року, щоб усі читачі бібліотеки безкоштовно користувалися Всесвітнім «павутинням». Цей подарунок червоноградська бібліотека отримала, ставши переможцем конкурсу проектів «Інтернет для читачів публічних бібліотек» (LEAP – V), який проводить Посольство США в Україні.

Джерело: http://www.zik.com.ua/
StartПопередні10 previous pages [ 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ] 1 next pageНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
На вашу думку, якість роботи працівника насамперед залежить від:
 
кваліфікації та освіти
стажу роботи
креативності та творчості
особистісно-професійного розвитку
можливості кар’єрного зростання
Результати