Бібліотечному фахівцю

Користувачі бібліотек зобов'язані дотримувати правил користування бібліотекою.
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувач online


Page Rank Check
Новини

Доручення Кабміну: розробити Державну цільову програму з підтримки і розвитку читання та державну програму з інформатизації бібліотек

webmaster, 01/10/2009 × 11:38

Прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко доручила Міністерству культури і туризму протягом місяця розробити державну цільову програму з підтримки і розвитку читання на період до 2015 року. Таке доручення Тимошенко дала чиновникам міністерства на засіданні Кабміну.

«Я прошу вас протягом місяця розробити цю програму, щоб ми розглянули її на засіданні уряду, затвердили, щоб уже з урахуванням цієї програми відкоригувати наш проект бюджету на 2010 рік», – сказала Ю. Тимошенко.

Крім того, Ю. Тимошенко доручила Міністерству культури і туризму розробити державну програму з інформатизації бібліотек.

Прем`єр-міністр також доручила уряду вжити заходів з поліпшення збереження бібліотечних фондів і соціального захисту бібліотекарів. Профільним міністерствам - розглянути можливість прирівнювання бібліотекарів звичайних бібліотек до співробітників сфери освіти, а наукових – до наукових співробітників.

Детальніше: http://unian.net/ukr/news/news-338890.html

Російські бібліотеки – за безпеку дітей в Інтернеті

webmaster, 25/09/2009 × 12:08

На базі Липецької обласної бібліотеки для дітей відбулася Всеросійська нарада директорів обласних бібліотек для дітей.

"Як зробити Інтернет безпечним для дітей?", – була присвячена доповідь завідувачки відділу соціологічних досліджень Російської державної бібліотеки для дітей Віри Чудинової.
Вона розповіла, що в Росії діти розпочинають знайомство з Інтернетом приблизно з 7 років. Причому з кожним роком кількість дітей і підлітків в мережі збільшується. Батьківський контроль за дітьми, які користуються інтернетом зберігається, як правило, до 11 років.

Близько 40 % дітей, які регулярно виходять в Мережу, переглядають Інтернет-сайти з агресивним і нелегальним контентом, піддаються кіберпереслідуванням і віртуальним домаганням.

"Займаючись даною проблемою більше 10 років, можу констатувати, що діти не усвідомлюють загроз, які існують в Інтернеті", – говорить Віра Чудинова.

Бібліотекар може стати для дітей навігатором в гіперпрострорі. Прищепити інформаційну культуру, використовувати Інтернет для розвитку особистості дитини за допомогою найкращих веб-ресурсів, створення власних сайтів для дітей.

Джерело: http://gorodlip.ru/
Інформація з даної теми: http://ostrovskogo.ok.net.ua/psich1.htm

Мінюст США проти безплатної інтернет-бібліотеки Google

webmaster, 22/09/2009 × 11:19

Міністерство юстиції США вимагає від суду Нью-Йорка відхилити угоду, за умовами якої пошукова система Google може опублікувати в інтернеті мільйони книг для вільного користування.
Як заявили в Мін'юсті, в нинішній формі угода не повинна схвалюватися через проблеми прав на інтелектуальну власність.

Google фактично стане єдиним правовласником стосовно книг, авторів та власників прав яких не можна встановити. Крім того, не зможе забезпечити охорону авторських прав на тексти за кордоном.

Крім Мінюсту США, проти ідеї створення великої безплатної інтернет-бібліотеки виступили компанії Microsoft, Yahoo і Amazon.

Мінюст запропонував Google і зацікавленим сторонам допрацювати угоду і представити новий проект. Очікується, що остаточне рішення щодо інтернет-бібліотеки суд винесе на початку наступного місяця.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Про надання державному закладу «Одеська державна ордена Дружби народів наукова бібліотека імені М.Горького» статусу національного

webmaster, 18/09/2009 × 14:45

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 756/2009
Про надання державному закладу «Одеська державна ордена Дружби народів наукова бібліотека імені М.Горького» статусу національного

Ураховуючи вагомий внесок державного закладу «Одеська державна ордена Дружби народів наукова бібліотека імені М.Горького» у розвиток бібліотечної справи, наукове вивчення, збереження та популяризацію рукописних і друкованих пам'яток культури, його активну міжнародну діяльність, постановляю:

Надати державному закладу «Одеська державна ордена Дружби народів наукова бібліотека імені М.Горького» статус національного і надалі іменувати його - Одеська національна ордена Дружби народів наукова бібліотека імені М.Горького.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО
17 вересня 2009 року

Джерело: http://www.president.gov

Сьогодні в Білорусі святкують День бібліотек. Вітаємо!

webmaster, 15/09/2009 × 12:12

15 вересня в Білорусі відмічають республіканське професійне свято – День бібліотек. Вперше це свято в країні відзначили у 2002 році.

В республіці нараховується близько 9,3 тис. публічних і спеціальних бібліотек з загальним фондом понад 200 млн. екземплярів. Провідну роль займає Національна бібліотека Білорусі, яка є головною бібліотекою.
Також успішно працює Президентська бібліотека Республіки Білорусь – одна з найбільших наукових бібліотек республіки.

Молодіжна акція “Книжковий хіт”

webmaster, 15/09/2009 × 10:22

Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва оголошує обласну молодіжну акцію “Книжковий хіт”.
Мета акції: визначити коло молодіжного читання; сприяти поповненню фондів бібліотек сучасною літературою, яка користується попитом у молоді; стимулювати інтерес до читання книг; зменшити різницю між міською та сільською молоддю в доступності інформації.

До участі запрошуються юнацтво та молодь Миколаївщини віком від 15 до 35 років. Потрібно написати автора і назву улюбленої книги і з 1 по 30 вересня відправити SMS-повідомлення на один із номерів (номери та електронна пошта на сайті Бібліотеки).

Акція проходитиме в 3 етапи:
І етап: SMS-опитування з 1.09.09 по 30.09.09 і визначення Топ - «десятки» книг, які користуються найбільшим попитом у молоді.
ІІ етап: формування комплектів книг для передачі в райони Миколаївської області з 01.10.09 по 15.10.09.
ІІІ етап: BOOK- кросінг з 15.11.2009 — 01.11.2010 рр. — протягом року в кожному з районів Миколаївщини комплекти книг будуть передаватися по черзі по сільським бібліотекам.

Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва: http://www.unbib.mk.ua/

Бібліотечне Радіо

webmaster, 14/09/2009 × 17:38

Публічна бібліотека міста Данідан (Нова Зеландія) протягом останніх 10 років має власне радіо. 30 хвилинне радіо шоу, назва якого "The Library Mix", віщає з 4.30 до 5 години дня щовівторка на хвилі муніципальної радіостанції Radio Toroa.

Програми передач готуються бібліотечним персоналом і розповідають слухачам про різноманітні події бібліотечного життя: про поточні і найближчі бібліотечні заходи, виступи запрошених авторів, бібліотечні проекти, звучить музика із аудіо колекції бібліотеки (можна замовити музичний файл).

Бібліотека також має архів аудіо файлів усіх радіо передач, тому слухачі, які пропустили який-небудь випуск, зможуть скачати ці файли.

Джерело: http://ylibex.livejournal.com/

У Житомирі відбулась акція «В нашім місті читають всі»

webmaster, 14/09/2009 × 17:07

Акція «В нашім місті всі читають», організована Житомирським обласним управління культури та обласною бібліотекою для дітей, відбулася вдруге.

У програмі акції літературний ярмарок, поширення поетичних листівок у міському транспорті, захід «Книга з автографом від автора» та літературно-музичне свято. Останнє було присвячене Дню міста Житомира.Для школярів, дошкільнят та їх батьків співали музиканти-піснярі, читали свої вірші про рідне місто місцеві автори. Організатори свята сподіваються таким чином привернути увагу житомирян до книги.

До свята було визначено найзавзятіших читачів бібліотеки та сім’ї, які найкраще читають.

Джерело: http://zamkova.info/

Огляд-конкурс "Сільська бібліотека року" у Міжгірській ЦБС

webmaster, 14/09/2009 × 16:29

З метою активізації діяльності установ культури області в сільській місцевості відповідно до наказу управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації (№ 0103/44 від 19.03.09) та наказу відділу культури і туризму РДА (№21/01-7 від 31.03.09) у поточному році на Закарпатті був проведений обласний огляд-конкурс “Сільська бібліотека року”. Підсумки огляду-конкурсу буде підведено до Всеукраїнського дня бібліотек.

Згідно з порядком обласного огляду-конкурсу “Сільська бібліотека року” в ньому взяли участь всі сільські бібліотеки-філії Міжгірської ЦБС. Бралися до уваги підвищення ролі бібліотек у соціально-економічному розвитку села, активізація їх роботи з розвитку і збереження надбань національної культури, поповнення бібліотечних фондів новими книгами і періодичними виданнями, зміцнення матеріально-технічного стану закладів, створення комфортних умов для обслуговування користувачів, привернення уваги громадськості, державних установ, спонсорів до проблем поінформованості громадян, сприяння забезпеченню рівного доступу всіх громадян до українських та світових інформаційних ресурсів.

Огляд-конкурс проходив у 2 тури: перший – районний, приурочений до Дня Незалежності України і другий (обласний) – Всеукраїнського дня бібліотек.

Після ознайомлення з роботою бібліотек-філій у п'ятірку кращих увійшли бібліотеки сіл Ізки, Лісковець, Новоселиця, Негровець, Синевир. На базі останньої у 2010 році працюватиме школа професійної майстерності.

В умовах цьогорічного огляду-конкурсу “Сільська бібліотека року” введено нову номінацію “Кращий методичний центр”.

Джерело: http://mizgir.com.ua/

В Президентській бібліотеці оновлена система інтерактивної навігації “Directorix”

webmaster, 11/09/2009 × 14:57

Президентська бібліотека імені Б.М. Єльцина оснащена найсучаснішими технологічними новинками.

До відкриття бібліотеки для публічного доступу, оновлена інтерактивна система навігації Direсtorix, розроблена компанією "Ініціум". Це допоможе відвідувачам краще зорієнтуватися в багаточисленних залах бібліотеки. В системі розміщена детальна інформація про кожен зал російською, англійською і німецькою мовою. Крім того, актуалізовані і доповнені відомості про те, як можна отримати читацький квиток. Інтерактивна навігація Directorix допоможе користувачам бібліотеки навіть без спеціальних знань наочно вивчити розміщення і опис зал, прокласти маршрут до необхідного приміщення, вибрати те, що найбільш цікавить читача. Джерело: http://corp.cnews.ru/

Проект Гете-Інституту: мобільна бібліотека DeutschExpress

webmaster, 11/09/2009 × 12:13

Медіа-автобус DeutschExpress Інституту імені Гете – пересувна бібліотека з книгами, аудіо- і відеоматеріалами німецькою мовою. Автобус обслуговує три районних центри Білорусі: Бобруйськ, Барановичі і Молодечне.

Відвідувачі бібліотеки на колесах різні - від школярів до пенсіонетів. Автобус став знахідкою для тих, хто вивчає німецьку мову - це доволі популярно в Білорусі сьогодні. Крім того, виявилося, що є багато пенсіонерів, які або служили в Німеччині, або провели там молоді роки. Їх цікавлять фільми про сучасну Німеччину.

Для того, щоб стати користувачем мобільної бібліотеки, достатньо мати читацький квиток міської бібліотеки і паспорт. Додому на строк до двох тижнів можна взяти до п’яти книг або аудіовізуальних носіїв інформації. З матеріалами, які помічені червоними наклейками, можна ознайомитися лише в медіа-автобусі або в читальному залі бібліотеки.

Джерело: http://www.dw-world.de/

Президент взяв участь у відкритті Форуму видавців у Львові

webmaster, 10/09/2009 × 17:30

Вперше національний книжковий ярмарок відвідав Президент України.
Президент Форуму видавців О. Коваль зазначила, що Ющенко є першим Президентом України, який відвідує книжковий ярмарок.

Віктор Ющенко закликає всіх приєднатися до започаткованого ним руху на підтримку українського книговидання, української книги.

Наголосивши на тому, що Львівський форум «давно вже став подією загальнонаціональною», Президент України, разом з тим, констатував, що захід має недостатнє фінансування з боку уряду.

За словами Президента, нинішній уряд фінансує українське книговидання так, що про це соромно говорити. Минулого року на закупівлю українських книг в бібліотеки було витрачено 28 млн грн. У цьому році уряд виділив лише 1,2 млн грн. Це цифра, про яку соромно говорити.

Цього року на форумі присутні більш як 160 письменників з різних країн. Планується, що форум відвідає близько 65 тис. осіб.

Джерело: http://www.unian.net/

Ющенко констатував, що українське книговидання розвивається, проте, це відбувається всупереч владі.

«Повинен бути свідомий, широкий і постійний національний, громадський тиск на владу. Його мета – єдина національна система книгорозповсюдження. Його мета – пільги для української книжки і україномовних книгарень. Його мета – масштабна державна закупівля українських книг для шкіл і бібліотек – у кожному місті, містечку і селі. Його мета – підтримка україномовного простору в Україні та за кордоном. І його найбільша мета – національне пробудження, пробудження думки – здорове, наступальне, нехай несподіване у виявах, але живе, динамічне і творче», - сказав Президент.

Глава держави звернувся із закликом до усіх провідних громадських діячів України – незалежно від походження, мови та віри стати поруч з ним та президентом «Форуму видавців» Олександрою Коваль і започаткувати рух на підтримку читання в Україні. «Я закликаю усіх українців, всіх громадян України допомогти рідній книжці – купувати, читати і розповсюджувати її. Я закликаю усіх нас, українство, зуміти стати єдиною інтелектуальною силою, чий розум, талант і енергія, попри все, об’єднають всі наші власні досягнення для зустрічі з новою Україною», - сказав Президент.

Джерело: http://www.president.gov.ua/

Розпочався 16 Міжнародний форум видавців у Львові

webmaster, 10/09/2009 × 11:18

10 вересня у Львові на площі перед Палацом Потоцьких Президент України Віктор Ющенко офіційно відкриє 16-й Міжнародний форум видавців у Львові.

Організатори найбільшої української виставки книг готують безліч різних заходів, в тому числі Міжнародний літературний фестиваль, вручення нагород переможцям конкурсу «Книга Форуму 2009», благодійна акція "Подаруй дитині книжку!", книжкова акція "Візьми, читай!".

Програма 16 Міжнародного Форуму видавців у Львові: http://www.zaxid.net/
http://www.bookforum.com.ua/

Переможці Всеросійського конкурсу просвітницьких проектів "Що і як читати молодим"

webmaster, 09/09/2009 × 12:07

4 вересня в рамках Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку відбулася презентація проектів-переможців Всеросійського конкурсу просвітницьких проектів "Що і як читати молодим", який проводило Федеральне агентство з друку і масових комунікацій спільно з Російським книжним союзом. Присвячений він Року молоді.

У номінації "В епіцентрі книга" (одночасна акція по пропаганді читання серед молоді) переможцем названо проект "З книгою по Ежві", представлений МЗК "Ежвинська ЦБС", республіка Комі, м. Сиктивкар.

У номінації "Читаємо разом" (Соціально орієнтований проект по пропаганді читання серед молоді) – проект "З книгою все переборемо"" (Нижньогородська ОБД).

Проект "Гоголь вийшов прогулятись", відділ "Ценрт книги і читання" Новосибірської Державної обласної бібліотеки.

Детальніше: http://www.bookunion.ru/

Челябінські бібліотеки заохочують до читання дорослих і дітей

В Челябінську відбувся фестиваль книги "Челябінськ читаючий". Вперше цього року місцем проведення фестивалю став парк культури і відпочинку імені Гагаріна.

За традицією біля стенду кожної бібліотеки були представлені новинки або тематичні добірки книг, проводилися вікторини і конкурси, переможців нагороджували призами.

Централізована міська дитяча бібліотека імені Горького, як і минулого року, проводила акцію по залученню читачів "Подаруй книгу малюку". Всього було подаровано 400 екземплярів книг малюкам та їх батькам.

Детальніше: http://uralpress.ru/art183288.htm

"Велика книга – зустрічі в провінції"

Продовжує свою подорож по Росії спільний проект Федерального агенства з друку і масових комунікацій і Фонду "Пушкінська бібліотека" "Велика книга – зустрічі в провінції". Головна мета проекту – привернути увагу жителів регіонів Росії до кращих зразків сучасної вітчизняної літератури, сприяти підвищенню інтересу до читання.

З 10 по 12 вересня проект стартуватиме в Курській області, з 22-24 вересня – в Мурманській.

Відвідувачі бібліотек матимуть змогу поспілкуватися з письменниками – лауреатами і фіналістами Національної літературної премії "Велика книга" і познайомитися з їх творчістю.

Детальніше: http://www.pbl.ru/

В Новому Уренгої відкрилася бібліотека "без кордонів"

В газовій столиці Ямалу відкрилася найбільша в місті бібліотека. Завдяки сучасному обладнанню і широким технічним можливостям, співробітники називають її бібліотекою "без кордонів". Крім традиційних – абонемента і читальної зали – тут буде медіа-система, інтернет, дитяча кімната і міні-театр.

У місті працює декілька бібліотек. І в жодній з них на недостатню кількість читачів не скаржаться. Але ця бібліотека стане центральною в місті, – впевнені спеціалісти.

Детальніше: http://tyumen.rfn.ru/

Американська бібліотека замінює паперові книги на електронні

webmaster, 08/09/2009 × 12:29

Бібліотека американського коледжу Кушинг в Масачусетсі позбавилась від двадцяти тисяч книг накопичених за півтора століття. Половину томів роздали безкоштовно. Натомість студенти отримають 18 пристроїв для читання електронних книг.

Директор коледжу вважає паперові книги "застарілими". Тому він вирішив їх позбутися, залишивши лише цінні антикварні екземпляри і книги для дітей. Замість декількох тисяч паперових томів студенти отримають доступ до мільйонів електронних видань.

Адміністрація коледжу хоче перетворити бібліотеку в сучасний навчальний центр. Бюджет проекту складає більше 500 тисяч доларів. За 42 тисячі куплять три великих телевізори для відображення інтернет-сайтів. Ще 20 тисяч витратять на спеціально обладнані для ноутбуків столики. На місті стойки бібліотекаря з’явиться кафетерій за 50 тисяч доларів.

За спостереженнями адміністрації навчального закладу, книги і так не користувалися великою популярністю. Відвідувачі як правило брали не більше 50 томів в день , з них понад половина були книжками для дітей. Бібліотека коледжу Кушинг – одна з перших бібліотек в США, яка повністю перейшла на електронний формат.

Джерело: http://technoguide.com.ua/

Унікальний аудіоархів Британської бібліотеки став доступний онлайн

webmaster, 07/09/2009 × 17:03

Британська бібліотека відкрила вільний доступ через інтернет до 28 тисяч рідкісних записів зі свого архіву.

Колекція, загальна тривалість якої близько 2 тисяч годин, містить записи англійської народної музики, а також унікальні звукові матеріали, зібрані британськими дослідниками зі всього світу.

Куратор відділу народної музики Британської бібліотеки розповів в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що архів має унікальне історичне і культурне значення. "Тут є записи, що не існують на будь-яких інших носіях". Найстаріші записи із онлайн архіву - 1898 року.

Міжнародна частина колекції містить записи екзотичних музичних інструментів і зразки різних жанрів – від африканської румби і каліпсо до американського блюзу.

А втім, поки що через інтернет можна ознайомитися лише з невеликою частиною об’ємного звукового архіву Британської бібліотеки, який вважається одним з найбільших у світі. Він містить понад мільйон компакт-дисків і 200 тисяч плівок.

Джерело: http://www.rus.newsru.ua/

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 703/2009 "Про збереження та популяризацію гуцульської культури"

webmaster, 03/09/2009 × 17:26

Президент України підписав Указ № 703/2009 "Про збереження та популяризацію гуцульської культури":

З метою збереження і популяризації самобутніх культурно-історичних традицій, духовної та матеріальної гуцульської культури постановляю:
1. Кабінету Міністрів України:
1) розробити з урахуванням пропозицій Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької обласних державних адміністрацій і затвердити в тримісячний строк план заходів із збереження духовної та матеріальної гуцульської культури…

2. Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій обласним державним адміністраціям разом із Міністерством культури і туризму України:
організувати в музеях та бібліотеках тематичні виставки, присвячені традиціям і народним художнім промислам Гуцульщини…

2 вересня 2009 року

Повний текст документа: http://www.president.gov.ua/

ХХII Московська міжнародна виставка-ярмарок відбудеться в новому форматі

webmaster, 01/09/2009 × 15:33

На абсолютно новому рівні в столиці РФ з 2 по 7 вересня пройде ХХII Московська міжнародна виставка-ярмарок. Книжковий ярмарок вперше відбудеться в новому, достатньо комфортному павільйоні ВВЦ.
На виставці буде представлено понад 800 експозицій, в ній візьмуть участь 55 країн. Тут буде презентовано нові проекти, запланована велика кількість зустрічей з провідними вітчизняними і зарубіжними авторами. Почесним гостем цьогорічної виставки-ярмарку буде Індія.

2 вересня, в день відкриття виставки, відбудеться церемонія вручення "Книги Року". В рамках форуму відзначать літературні ювілеї – 85 років з дня народження Булата Окуджави і 75 – з дня народження Юрія Визбора.

Для того, щоб відвідувачі виставки змогли краще орієнтувалися у величезній кількості книг, при вході у павільйон буде встановлено стенди електронної пошукової системи.

За матеріалами: http://www.chtenie-21.ru/

Четвертий Книжковий благодійний дитячий ярмарок

webmaster, 27/08/2009 × 15:47

Впродовж 27-30 серпня в Українському домі в Києві (вул. Хрещатик,2) відбудеться четвертий Книжковий благодійний дитячий ярмарок під гаслом "Придбай книжку - подаруй свято дітям, позбавленим батьківської турботи!".

На ярмарку представлено книги понад сорока українських видавництв, зокрема таких, як "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", "Казка","Перун", "Веселка", "Сіма видає", "Країна мрій" тощо. За традицією, відвідувачі та самі видавці передають книжки на спеціальний благодійний стенд, з якого потім їх буде передано в дитячі будинки та інтернати.
Тут проходить також збір добровільних пожертвувань на розвиток шкіл-інтернатів.

Завдяки благодійним книжковим ярмаркам уже укомплектовані бібліотеки інтернатів та дитячих будинків Черкаської області.

Протягом роботи ярмарку в приміщенні Українського дому проходитимуть майстер-класи, презентації та автограф-сесії відомих українських письменників.

В останній день ярмарку - 30 серпня о 12 годині відбудеться вручення зібраних книжок представникам шкіл-інтернатів.

Джерело: http://www.ukrinform.ua/
StartПопередні10 previous pages [ 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ] 2 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
На вашу думку, якість роботи працівника насамперед залежить від:
 
кваліфікації та освіти
стажу роботи
креативності та творчості
особистісно-професійного розвитку
можливості кар’єрного зростання
Результати